Egy kis segítség kéne!

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
peti1
Korallszirt Mester
80

Egy kis segítség kéne!

peti1 » 2006.09.30. 21:58

Üdv mindenkinek!
Lenne egy két kérdésem, de nem tudtam eldönteni hogy hova tegyem fel.
El?ször is, szerdán kaptam ajándékba egy-két lágy koralt a vásároltak mellé! A vásároltak szépen ki is nyíltak de az ajik nem. Az igazsághoz tartozik hogy ezek nem is ideális helyen voltak az eladó medencében, tehát kicsit teng?dtek, ráadásul elég sokat vásároltam és ezeket hozzám csapták mint grátisz! Szóval bekerültek, két nap után elkezdtek vedleni, pénteken már megjelentek a kis szemölcsök de nem nyiltak ki! Az akv.-ban mindenki jól van, a sarcophiton, tubipora, a xeniák, a fungiák, a helofungia, tracyphyllia, lobophylliák,caulastreák és a faviák, de ez a két sinularia és a lobophitum a leírtakon kívül nem csinál semmit! Mit tegyek, rossz helyen vannak, vagy csak várjak türelmesen?
A másik kérdés, nem rég állt össze az akváriumom, szépen bekerült az él?világ és minden faja, -a fent írtaktól eltekintve- Petike meg szeretné örökíteni, na igen! De hogy? Nem vagyok egy foto mágus, van is egy Olimpus digitális fényképez? gépem amibe eddig soha nem csalódtam! Tök jó, mert mindent beállít magától, de bárhogy próbálom, az aksiról nem tudok egy értékelhet? képet készíteni! Vagy vissza csillan a vaku az üvegr?l, vagy túl világos, vagy egyszerüen nem arra fókuszál amire én szeretném és a lényeg tök életlen! Tehát, káosz!
Végig néztem a fórum galériát és ezúton gratulálnék mindenkinek, mert csodálatos képeket készítettetek! En is fel szeretném tenni az aksit a galériába! Én t?letek kaptam kedvet ahoz, elkészüljön ez a 410l-es akvárium! Elötte egy kis Adriás medencém volt, ami a nyaralások alkalmával hazajött él?lények otthonaként szolgált. Aztán idelátogattunk egy kis szörfözés alkalmával és láss csodát! Hát leny?gözött! Én is szeretném megosztani másokkal azt amiben naponta gyönyörködhetek!
El?re is köszi mindenkinek! :wink:
Ha a capa a kezedböl eszik, a labadbol is fog.....

tibs
Site Admin
Kapcsolat:
105

Re: Egy kis segítség kéne!

tibs » 2006.09.30. 23:00

Hello,

Örölök annak hogy oldalunk kedvet csinált ehhez a csodálatos hobbyhoz . :szuper:
Milyen állatot értesz az "ajik" alatt ? A fotozáshoz szerintem jobb ha nem használsz vakut vagy ha igen akkor csak olyat ami különálló a gépt?l. A gépednél el?ször is be kell állitani a "fehéregyensúlyt" ezt lehet a homokra irányitva vagy egy fehér tányért a vizbe téve. A legjobb megoldás ha állványról fényképezel igy nem lesz a képed homályos. A kézi beállitás elég komplikált dolog ha nem értesz hozzá ezért érdemes a "P" beállitással kezdeni ahol a gép automatikusan beállitja a sebességet és a rekesznyilást a fényképezend? témától függ?en.
A jó ellensége a mégjobb.

peti1
Korallszirt Mester
80

peti1 » 2006.09.30. 23:25

Örülök hogy örültök! :lol:
A tábla szuper! Az "ajik" két kb 6x5cm-is sinularia és egy 5x7cm-is lobophitum. :cry:

peti1
Korallszirt Mester
80

peti1 » 2006.09.30. 23:31

Ja, és köszönöm szépen a fotózással kapcs. ötleteket, holnap megpróbálkozom vele! :kalap:

peti1
Korallszirt Mester
80

peti1 » 2006.10.01. 14:43

Sziasztok!
A korallok még mindíg nem nyíltak ki! Senkinek semmi tipje? Aggódom miattuk? :(

sasa
Site Admin
1119 4 3

sasa » 2006.10.01. 14:55

Ha egy rossz állapotú korall kerül hozzád, annak bizony id? kell a regenerációhoz, akár több hét is, hogyha egyáltalán képes rá, hogy regenerálódjon.
Légy türelemmel, mást nagyon úgysem tudsz tenni, hogyha minden más él?lényed jól van.
Esetleg gondolkozz azon, hogy jó helyen van-e az akváriumban, nem túl er?s / gyenge neki az áramlás ill. a fény.
Mert hiába kell neki pl. er?s fény, ha a kereskedésbe egy sötét sarokba gubbasztott hónapokig és most beraktad az er?s fény alá, azzal többet ártasz neki, fokozatosan kell visszaszoktatni.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

peti1
Korallszirt Mester
80

peti1 » 2006.10.01. 17:05

Bocsi, kétszer küldtem el! de most átírtam! :oops:

peti1
Korallszirt Mester
80

peti1 » 2006.10.01. 17:05

Nagyon köszönöm Sasa!
Lehet hogy igazad van! Én közép magasságba helyeztem öket, de akkor lerakom ?ket alulra. A világításom 2x150w Hqi + 2x54w T5 , ez a sarokba teng?déshez képest biztosan sok. De azért nyugtassatok meg, a vedlés és a kis szemölcsok, a szín vissza nyerés azért jó jel ugye?
Köszön Tibs-nek a fotó tippet! Az eddigiekhez képest már egész jó fotókat sikerölt készítenem! Még nem vagyok teljesen elégedett, de már alakúl! Meg találltam a "P"-gombot! Az akv.-i képek közé még nem tenném be, de ha szeretnétek és elmagyarázzátok hogyan kell és hova feltenni, ja persze ha érdekel titeket, felteszem nektek a sok segitségért cserébe!
Üdv! :kalap:

tibs
Site Admin
Kapcsolat:
105

tibs » 2006.10.01. 21:51

Hello,
a leirásod alapján a korallnak nincs különösebb baja én is úgy gondolom hogy rendbe fog jönni csak id?re van szüksége. A fotókat egyszer?en tölsd fel a fotógalériába és utána nyitok neked egy saját albumot.
A jó ellensége a mégjobb.

peti1
Korallszirt Mester
80

peti1 » 2006.10.01. 23:29

Köszi szépen!!!!! :wink:
: Topuka (1)

Én is hozzászólok