Egy kis segítség kéne!

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Isotop
Császárhal
253 4 3

Re: Egy kis segítség kéne!

Isotop » 2019.10.26. 09:17

"30kg RED SEA Reef Pink Live Reef Sand 1-2mm"

Ez nagyon sok...szerintem bőven elég 10kg..és akkor lesz egy 2 cm vastag aljzatod..

Áramoltatóból meg kéne 2 db. minimum..

Többi szerintem tuti..

De ez csak az én véleményem..

sasa
Site Admin
1285 1 9 4 1 16

sasa » 2019.10.26. 09:23

Szia!

Ebből a technikából mi van meg? Mert ha még semmi én változtatnék rajta:

- Bubble magus habzó helyett egy ATB small size 1200 ha van rá keret. A BM 100e körül van itthon, az ATB-t 160-170 körül megkapod szintén itthon és a különbség olyan lesz, mint egy Opel Astra és egy E klass Mercedes között. Soknak tűnik de mikor a drága korallok nem olyanok, ne adj isten pusztulnak akkor hamar visszahozza az árát

- A coral box áramoltató jó, Jebao család de minőségibb anyagokból, nekem is van egy 15-ös. Viszont egy db egész biztosan nem lesz elég. Nem fogsz tudni vele jó áramlást csinálni, legalább 2 db kellene belőle. Alternatívaként szerintem a gyre koppintása a Jebaonak is elég jó - abból neked a CP90 lenne az ideális, abból 2 db vagy esetleg egy CP-120, abból egy is elég lehet (nekem egy db. van belőle most 130-as akváriumban, bőven jó)

- Az Evergrow LED nekem nagy csalódás volt a saját akváriumomon, le is lett cserélve. Itt én azt javasolnám neked LED téren, hogy LED-ből vagy nagyon jót vagy inkább T5-öt. Jóból én szívesen ajánlom a Philips Coralcare-t, abból 2 db kellene erre a méretre, viszont nem olcsó. Alternatívaként egy Ati sunpower vagy powermodule T5-ös lámpával viszont nem nagyon tudsz mellélőni. Kicsit drágább üzemeltetni de biztosabb az eredmény kezdőként.

- Követ NAGYON nézd meg honnan veszed. Ugyanis 2 éve nincs CITES engedély, tehát élőkő már gyakorlatilag sehol sincs, szárazkő sem nagyon és sajnos egyre több helyen bontott köveket kapsz ami teljes lutri, vagy jó lesz vagy nem attól függően milyen akváriumból bontották. És ugye jól működő akváriumot ritkán bontanak... Alternatívák a mesterséges kövek, amiben őszintén nekem nem túl nagy a bizadalmam de tapasztalatom sincs vele első kézből. Mielőtt ilyet vennél nézz meg vele működő akváriumot.

Nagy vonalakban én kezdésnek ennyit változtatnék ha még tudsz :)

Bal oldalon látsz egy olyan menüt, hogy "segédletek". Ott van egy aljzat kalkulátor, azzal ki tudod számolni mennyi aljzatra lesz szükséged. Meg van még pár hasznos cucc is szintén ott.

Lefolyó, technikai, stb... valami rajzod már van az elképzelésről?
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!
: jflex (1)

Isotop
Császárhal
253 4 3

Isotop » 2019.10.26. 10:07

Igazából, azt sem tudjuk, hogy mik az igények..

Ezt azért tisztázni kéne...

subaru82
Ikra
1

subaru82 » 2019.10.26. 12:31

Isotop írta:
2019.10.26. 10:07
Igazából, azt sem tudjuk, hogy mik az igények..

Ezt azért tisztázni kéne...
Szia

Teljesen jogos ....

Én is a válaszok alapján erre gondoltam.

Igény kb annyi hogy szeretnék egy viszonylag egyszerüen fentartható akváriumota nappaliba.

Volt már tengeri akváriumom amit költözés miatt bontani kellet(Red sea reefer 350)

Semi extrém dolgot nem szeretnék könyen tartható korallokat szeretnék pár halal.

Köszönöm a válaszokat.

subaru82
Ikra
1

subaru82 » 2019.10.26. 12:46

sasa írta:
2019.10.26. 09:23
Szia!

Ebből a technikából mi van meg? Mert ha még semmi én változtatnék rajta:

- Bubble magus habzó helyett egy ATB small size 1200 ha van rá keret. A BM 100e körül van itthon, az ATB-t 160-170 körül megkapod szintén itthon és a különbség olyan lesz, mint egy Opel Astra és egy E klass Mercedes között. Soknak tűnik de mikor a drága korallok nem olyanok, ne adj isten pusztulnak akkor hamar visszahozza az árát

- A coral box áramoltató jó, Jebao család de minőségibb anyagokból, nekem is van egy 15-ös. Viszont egy db egész biztosan nem lesz elég. Nem fogsz tudni vele jó áramlást csinálni, legalább 2 db kellene belőle. Alternatívaként szerintem a gyre koppintása a Jebaonak is elég jó - abból neked a CP90 lenne az ideális, abból 2 db vagy esetleg egy CP-120, abból egy is elég lehet (nekem egy db. van belőle most 130-as akváriumban, bőven jó)

- Az Evergrow LED nekem nagy csalódás volt a saját akváriumomon, le is lett cserélve. Itt én azt javasolnám neked LED téren, hogy LED-ből vagy nagyon jót vagy inkább T5-öt. Jóból én szívesen ajánlom a Philips Coralcare-t, abból 2 db kellene erre a méretre, viszont nem olcsó. Alternatívaként egy Ati sunpower vagy powermodule T5-ös lámpával viszont nem nagyon tudsz mellélőni. Kicsit drágább üzemeltetni de biztosabb az eredmény kezdőként.

- Követ NAGYON nézd meg honnan veszed. Ugyanis 2 éve nincs CITES engedély, tehát élőkő már gyakorlatilag sehol sincs, szárazkő sem nagyon és sajnos egyre több helyen bontott köveket kapsz ami teljes lutri, vagy jó lesz vagy nem attól függően milyen akváriumból bontották. És ugye jól működő akváriumot ritkán bontanak... Alternatívák a mesterséges kövek, amiben őszintén nekem nem túl nagy a bizadalmam de tapasztalatom sincs vele első kézből. Mielőtt ilyet vennél nézz meg vele működő akváriumot.

Nagy vonalakban én kezdésnek ennyit változtatnék ha még tudsz :)

Bal oldalon látsz egy olyan menüt, hogy "segédletek". Ott van egy aljzat kalkulátor, azzal ki tudod számolni mennyi aljzatra lesz szükséged. Meg van még pár hasznos cucc is szintén ott.

Lefolyó, technikai, stb... valami rajzod már van az elképzelésről?
Szia

Köszönöm szépen az infókat.

A lefolyó: Csendes külsõ lefolyó box (herbie overflow)

Kb a szekrény fele a technikai tartály 3 részre osztva.

Követ sikerült szereznem még maradékokbol (Pestről Szegedről összekukásztam most egy pár napig áznak(RO Vízbe) aztán meglátjuk .Nem nagyo bizok ezekbe az új mesterséges kövekbe.Sikerült szeresznem valamennyi élőkövet is megbízható forrásból,anyagi okokból bontott akváriumból.

Aljzatba elég eltérőek a vélemények nem tudom mit tegyek számítzás szerint ez a mennyiség 3 cm aljzatra elég ,nem tudom hogy az elég vagy sok.

Nincsenek nagyon extrém terveim az élövilággal semmi túl nehezen tarthatót nem szeretnék már azzal már régen is csak bajom volt.

További szép napot

Előre is köszönöm.
: Gyuszi84 (1)

sasa
Site Admin
1285 1 9 4 1 16

sasa » 2019.10.26. 15:25

ÉN személy szerint az aljzat ellen vagyok - a vastag ellen pláne. De ez ízlések és pofonok. Abban hiszek, hogyha van egy jó habzód és egy korrektül összerakott rendszered akkor lesz egy jó vized, nincs szükség semmi másra. Innentől kezdve pedig az aljzat csak dekoráció.

Nem tudom mivel voltak korábban gondjaid, de a vízminőség gond nélkül tartható egy jó technikával - ami a leírásod alapján adott lesz.

Isotop
Császárhal
253 4 3

Isotop » 2019.10.26. 16:44

Egyetértek, aljzat szerintem is inkább probléma forrás..

Idővel úgyis benövi az alj üveget a mészalga, sima alga, esetleg fűkorall zoa stb..

Persze amíg új az aljzat és tiszta addig szépen tud kinézni, csak általában ez nem marad így..

Szerintem...

jflex
Bohóchal
90 1 2

jflex » 2019.10.26. 17:06

hi,

en szinten Sasa es Isotop velemnyet osztom! en aljazttal kezdtem, bo 3/4 evig volt es csak a gondom volt vele. Vegen kivagtam es azota lenyegesen kevesebb bajom van az egesz rendszerrel. jol bejaratott kovek, egy nagyon jo habzo, egy jol osszerakott algaszuro es szerintem igy mar nincs fontos szerepe az aljzatnak.

jflex

subaru82
Ikra
1

subaru82 » 2019.10.26. 17:56

sasa írta:
2019.10.26. 15:25
ÉN személy szerint az aljzat ellen vagyok - a vastag ellen pláne. De ez ízlések és pofonok. Abban hiszek, hogyha van egy jó habzód és egy korrektül összerakott rendszered akkor lesz egy jó vized, nincs szükség semmi másra. Innentől kezdve pedig az aljzat csak dekoráció.

Nem tudom mivel voltak korábban gondjaid, de a vízminőség gond nélkül tartható egy jó technikával - ami a leírásod alapján adott lesz.
Szia

Köszönöm az infót.

Meg is változtattam a megrendelés 1 zsákra ami 10 kg

Csak hogy esztétikailag legyen valami.

sasa
Site Admin
1285 1 9 4 1 16

sasa » 2019.10.26. 18:06

A legjobb trükk amit valaha láttam és kompromisszum a kettő között:

Bekenni vékonyan az aljzatot áttetsző műgyantával vagy szilikonnal, abba belenyomkodni az aljzatot, hogy szépen fedje az üveget. Így úgy néz ki mintha lenne aljzat de a valóságban nem tud közé beülni a kosz és az áramlás sem fogja kupacokba hordani...
: subaru82 (1)

Én is hozzászólok