Édesvízi után első tengeris akváriumom indítása

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
szokes
Doktorhal
51

szokes » 2015.02.18. 18:39

Nos eljött az ideje egy saját topiknak... a korábbi drop-off designtól eltántorodva egy "hagyományos" formát valósítok meg...

Először is mit szeretnék.... mint hozzánemértő kontár, mindent ami szép... és a gyereknek is tetszik... tehát ami szép, színes az jöhet... persze ez majd kialakul... de vegyes összeállítás lesz az biztos

A medence : 120x60x70cm 10mm üveg - bruttó 504L, 2 lefolyós Herbie módszer, belső boxxal
A technikai tartály : 100x45x25cm bruttó 112L (ennek elosztására még kérnék tanácsokat)
Az állvány alatta vasból készül, mivel a sós párával nem akarok hosszútávon bírkózni a tiszta bútorlap szekrény esetében
A világítás: DIY led-es kb 360W teljesen dimmelhető (orphek atlantik 2 volt a kiinduló alap)
A szűrés: kb 40kg élőkövet tervezek, illetve ha minden jól megy egy Ati PowerCone 250iS fog muzsikálni mint lehabzó
Áramoltatás: elvileg egy Jabeo DC3000 fogja felnyomni a vizet 20-as csövön, illetve kezdetnek 2db-os Jabeo RW-8 szettet gondolok belsőleg

Amennyire lehet automatizálni akarom a rendszert... ami biztos, hogy lesz egy Arduino-s vezérlőm, ami a világításért, méret eredmények továbbításért fog felelni, de még számos dolgok rá lehet bízni.

Ami még kellene:
- RO megoldás
- Automatikus vízpótlás
- Esetleg CA reaktor DIY vagy valami bevált módszer (ezt már a technikaiba is szeretném betervezni előre)
- az édesvízi 450-esemen egy 300W-os eheim rúdfűtő állja a sarat már 3 éve, meg vagyok vele elégedve, gondolom ide is elég lehet...
- a hűtésre még egyenlőre nem tudok mit mondani, nyáron klimatizált a lakás kb 24 fokon... de max valami ventis megoldás még szóba jöhet

Mire gondoljak még, persze tudom sokmindenre, mert ez még egyenlőre túl technikai... vízelőkészítés, nyomelemek, sók, adalékok terén elmaradott vagyok, de igyekszem pótolni!

akvarium1.jpg

akvarium2.jpg

akvarium3.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

adolfonzo
Ikra
15

adolfonzo » 2015.02.18. 19:30

Szia! Hagy kontárkodjak bele egy kicsit a topicodba:
A technikai tartály rész érdekelne engem is. Én egy 250 L alá szeretném rakni a brutto 115 L (82*35*40) technikait. Engem is az elrendezés érdekelne, valamint az ozmó utánpótlás dolog (esetleg külön kannából?).
Bocsi hogy ide írtam de mivel ugyan azt a technikait akarjuk használni, gondoltam mindkettőnknek leírhatnák egyszerre.

Isotop
Doktorhal
228

Isotop » 2015.02.18. 22:01

Pár észrevétel csak, a tapasztaltak majd kijavítanak..

Nem lehetne inkább 12-es üveg, hogy ne kelljen középre a merevítő? Nagyon sokat fogsz a merevítővel szívni, + még árnyékol is..
A körbe merevítés jó ötlet, de a középső az nem..

Kálcium reaktor az első fél-1 évben nem valószínű, hogy fog kelleni, inkább tedd bele azt a pénzt más technikába stb..fog kelleni..

Az alsó technikai tartálynak jól nézz utána, hogy mit akarsz, hogy beleférjen..Van aki nem osztja részekre, van aki igen,( ha refugium, ozmó utántöltő részt akarsz, szűrőzsák tartót stb. ) azt előre meg kell tervezni..
Google: Aquarium Sump Setup keress rá..

RO készülék az alapja a rendszerednek, jót vegyél, ha tudsz 10"-os szűrőházasat DI utószűrő patronnal, töltettel..(TDS mérő sem árt)

Ro utántöltő készülékből van 100 fajta, Nekem ez nagyon bejött(bár nem az olcsók közé tartozik):
[url=[url]http://www.myreef.hu/minden_ami_az_epiteshez_kell_220/computerekdozispumpak_179/aqua_trend_levelautomatic_evo_217]AquaTrend[/url][/url]

Imanoob
Remeterák
31

Re:Édesvízi után első tengeris akváriumom indítása

Imanoob » 2015.02.18. 22:11

ImageUploadedByTapatalk1424293717.455642.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Isotop
Doktorhal
228

Isotop » 2015.02.18. 22:16

Szerintem ez egy feleslegesen túlbonyolított konstrukció, de kinek a pap, kinek a papné..
: Groeg (1)

Gumis
Találkozó házigazda
482

Gumis » 2015.02.19. 06:09

Isotop írta:Szerintem ez egy feleslegesen túlbonyolított konstrukció, de kinek a pap, kinek a papné..

Vagy kinek a Pap lánya.
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

szokes
Doktorhal
51

szokes » 2015.02.19. 08:07

A medencén már változtatni nem tudok... biztos zavaró lesz egy kicsit az a középső merevítő, de majd megbírkózom vele....

Még az technikai tartály tervezése van hátra, illetve néhány dolog beszerzése....

barnajanos
Korallszirt Mester
818

barnajanos » 2015.02.19. 08:15

Az RO készülék szerintem pont az a technika amiből nincs jó vagy rossz minőségű. A lényeg a membrán, azt pár gyártó adja az egész világon. Az előszűrő fogyóeszköz, olyat veszel ami tetszik, ez nem az ozmo kütyü gyártójától függ. De ebből se hallottam még jobb vagy rosszabb minőségről. Az egyedüli szempont lehet, hogy két alapvető tipus van. Az egyiknél szűrőpatronokat használnak, amik csak össze vannak kötve pár szál csővel, és össze vannak fogva pár műanyag bizbasszal. A másik tipusnál szűrőházak vannak, abban kell cserélni a betétet. Ezt a tipust megvenni drágább, de cserébe nagyobb kapacitású (ritkábban kell cserélni az előszűrőket), és olcsóbb is tud lenni bele az előszűrő. Ennyi. Mielőtt döntenél járj utána hogy a te környékeden milyen szűrőket lehet kapni és mennyiért, mert ez határozza meg az üzemeltetési költséget. Aztán kiderül hogy neked konkrétan melyiket éri meg megvenni.
Érdemes olyan készüléket venni, amiben van a membrán után egy műgyantás fokozat. Ez elintézi a maradék koszt amit a membrán meghagy. Általában szükség van rá.
Egyébként a második tipusú (szűrőházas) ozmohoz sok dolgot meg tudsz venni fűtéssel, vízvezetékszereléssel foglalkozó boltokban is. Ebben az irányban is érdemes tájékozódni.

CsernyikRobi
Bohóchal
6

CsernyikRobi » 2015.02.19. 08:27

Szia Szokes!

Én a technikaihoz annyit fűznék még hozzá, hogy ha még van lehetőséged 25 centiről emeld meg egy kicsit a magasságát. Ha leáll a felnyomó vagy bármi gáz van, nem sok "élettered" marad a lezúgó plusz vízhez. Nem túl vidám, ha elönti szobát a sós víz :)
Gondolom kb 15-17 cm lesz az állandó vízmagasság a lehab miatt, és az a maradék 8-10 centi vésztartalék... hát nem tudom.
Viszont, ha kiszámoltad és bátor vagy, akkor nem szóltam :)

szokes
Doktorhal
51

szokes » 2015.02.19. 08:29

ja bocsi most nézem... elírtam 35cm lesz a magasság. de nem értem mert még a litert is elszámoltam :) igy kb 150l

Én is hozzászólok