Piko/Nano- avagy a kis ékszerdobozok

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Groeg
Korallszirt Mester
953 6

Re: Piko/Nano- avagy a kis ékszerdobozok

Groeg » 2016.08.13. 19:49

mazoli » 13 aug. 2016 18:34 írta:A kalcium "társát" is kéne vele együtt pótolni, szódabikarbónát, a hozzá társított arányban. A kh legalább olyan fontos mint a kálcium szint. Vagy ha egyben szeretnéd, akkor meszesvizet.

Igaza van Zolinak, már csak azért is, mert ha CaCl2 adagolsz csak, az leviszi a KH-t, előbb-utóbb korall fehéredés lesz a vége.

adubacz
Remeterák
Kapcsolat:
20

adubacz » 2016.08.18. 15:18

Napokban viszek vizet, egyik forumtársunkhoz és ő megméri nekem mindent amit csak kell. Mivel mentes ásványvizzel töltöm után az aksit amiben a KH a legtöbb ezért ha nem is optimális, de valamilyen szinten tarta a kh-t. Valamint a vízcseréknél ezt a viszonylag erős Kent sót használom abból is 345-5O/1Ol keverek. Hamarosan kiderül hogy áll a víz. Kb 2 hete elkezdtem az lps-eket szeletelt sprotnival etetni, kíváncsi vagyok a nitrát foszfát mennyiségére. Változott e a rákikrás etetéshez képest, mert mire minden fej kap egy szeletet egy mutatóujjnyi sprotni elfogy hónaljig.

Ha esetleg el vannak csúszva akkor, ha Selenának áll még az ajánlata, akkor küld nekem a szuper 3as csodaszerből, amit akkor a cacl helyett fogok bele önteni. Ez azért nem egy durván sps es hájtek aksi a vízértékek is a normálishoz közel sztem már elfogadhatóak. Ha eddig is így nőtt volna minden már 3x le kellett volna cserélenm az aksit :D

S****a
Kitiltott felhasználó
434

S****a » 2016.08.18. 15:55

adubacz írta:Napokban viszek vizet, egyik forumtársunkhoz és ő megméri nekem mindent amit csak kell. Mivel mentes ásványvizzel töltöm után az aksit amiben a KH a legtöbb ezért ha nem is optimális, de valamilyen szinten tarta a kh-t. Valamint a vízcseréknél ezt a viszonylag erős Kent sót használom abból is 345-5O/1Ol keverek. Hamarosan kiderül hogy áll a víz. Kb 2 hete elkezdtem az lps-eket szeletelt sprotnival etetni, kíváncsi vagyok a nitrát foszfát mennyiségére. Változott e a rákikrás etetéshez képest, mert mire minden fej kap egy szeletet egy mutatóujjnyi sprotni elfogy hónaljig.

Ha esetleg el vannak csúszva akkor, ha Selenának áll még az ajánlata, akkor küld nekem a szuper 3as csodaszerből, amit akkor a cacl helyett fogok bele önteni. Ez azért nem egy durván sps es hájtek aksi a vízértékek is a normálishoz közel sztem már elfogadhatóak. Ha eddig is így nőtt volna minden már 3x le kellett volna cserélenm az aksit :D

Szia, a cuccot már elkuldtem egy másik forumtarsnak aki jelentkezett rá. Remélem eredményesen használja :)
Az olvasás veszélyezteti a hülyeséget.

S****a
Kitiltott felhasználó
434

S****a » 2016.08.18. 16:11

Viszont van Triple Buffer-em. 1,8kg es 250g is. Ez szintén a kh-t emeli valamint 70 nyomelem is van benne. Ott vannak jobb oldalt. Mindkettő új, bontatlan.

Kép

adubacz
Remeterák
Kapcsolat:
20

adubacz » 2016.10.31. 22:12

Sziasztok!

Szeptember elején elköltöztem villányba, így az akvárium magára maradt édesanyámmal, aki utántöltötte az ásványvizet és nem csinált mást. Én azóta 3x vagy 4x voltam itthon akkor etettem és 1x cseréltem vizet. A jobb oldali felső axifuga korallom, nagyon rosszul néz ki, a nyáron hetetnte 2-3 alkalommal is etettem, hozott vagy 5-6 új fejet, most meg nem is tudom, hogyan hozhatnám rendbe. Van valami ötletetek, miként lehet ezt még evésre vagy nyílásra bírni? Nem nagyon reagál semmiféle kajára amivel kínáltam. A többi korall rendben van szépen nő. Viszont a talajon elkezdett nőni valami alga amit egyre kritikusabban érzek. Már nem megoldás az ha hazajövök kiveszem, mert már-már ránő a korallokra. Próbálkoztam baktérium adagolással meg legalább heti 1 etetéssel de nem akar eltűnni, és az axifuga sem nagyon akar életre kelni.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=6iSWt7uJUC8[/video]

killerpanda
Bohóchal
61 1

killerpanda » 2016.10.31. 23:50

Cyano van a talajon.
Marha gyorsan terjed es ratelepszik mindenre, megfojtva így a korallokat.

adubacz
Remeterák
Kapcsolat:
20

adubacz » 2016.11.02. 18:19

Köszi a beazonosítást!

Annyira nem veszélyes, a nyáron jelent meg kb 1ooft os méretben vizcserekor mindig kivettem, most ugyy nézem kicsit jobban felütötte a fejét. Ott volt egy lyuk a szirtben, de tettem oda egy zoát, többször olvastam, hogy a gyenge áramlású helyeken nő, na hát itt gyengébb lett, de a hátfal mögül pont oda lő az üvegre, ugyhogy ezt nem tudom biztos. Viszont mostanába olvastam mazoli elmélkedését az mulmról, na az szerintem van nálam jócskán, de már olyan zsúfolt az akvárium, hogy felkavarni se bírom rendesen a talajt. Tervezem az egészet átköltöztetni egy nagyobb akváriumba ami egyenlőre ezzel a technikával működne, de bővíthetőre lenne kialakítva. A részleteket még megírom, az észrevételeket szívesen fogadom.

Az axifuga korallal kapcsolatban valakinek ötlete esetleg, hogyan lehetne újra evésre bírni?

cichlid
Korallszirt Mester
155 1 1

cichlid » 2016.11.02. 20:37

Selena » 14 júl. 2016 06:50 írta:Szia, a cacl magában kevés lesz mert KH is kellene neki.
Nem küldted el a címed, pedig küldenék TM Bio-calcium-ot. Abban benne van a KH, ca es 70 nyomelem. Egy por az egész és egy kanállal kell adagolni. Nálam csak a helyet foglalja...

Egyébként szép, egészséges mindenki!

Az melyik Tropic MArine cucc? Mert nekem van TM Bio CA, de abban csak kalcium van és kh sincs meg nyomelem sem. Van hozzá külön por ami KH és adagolok külön folyadék formában nyomelemeket. Dobd már be a linkjét légyszi hogy te melyikre gondolsz.
köszi

S****a
Kitiltott felhasználó
434

S****a » 2016.11.02. 20:47

cichlid írta:
Selena » 14 júl. 2016 06:50 írta:Szia, a cacl magában kevés lesz mert KH is kellene neki.
Nem küldted el a címed, pedig küldenék TM Bio-calcium-ot. Abban benne van a KH, ca es 70 nyomelem. Egy por az egész és egy kanállal kell adagolni. Nálam csak a helyet foglalja...

Egyébként szép, egészséges mindenki!

Az melyik Tropic MArine cucc? Mert nekem van TM Bio CA, de abban csak kalcium van és kh sincs meg nyomelem sem. Van hozzá külön por ami KH és adagolok külön folyadék formában nyomelemeket. Dobd már be a linkjét légyszi hogy te melyikre gondolsz.
köszi

Ebben van KH és 70 nyomelem is.
Kép

cichlid
Korallszirt Mester
155 1 1

cichlid » 2016.11.02. 20:56

köszi, nekem nem ez van. Valami dobzos cucc ballinghoz. Namajd utánanézek.
üdv

Én is hozzászólok