720l Óceán a nappaliban

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Humbuk
Bohóchal
72 1 1

Re: 720l Óceán a nappaliban

Humbuk » 2018.01.06. 11:46

Senki nem találkozott akkor még bepetésedett lysmata-val :?

Isotop
Császárhal
243 3 2

Isotop » 2018.01.06. 17:07

Egyszer Nekem is volt petés lysmatám, akkor mentettem le ezt az oldalt..idáig jutottam..:)

http://www.reefsanctuary.com/forum/inde ... ces.91347/

Gondoltam, majd csinálok egy hasonló keltetőt, de phyto meg zoo nélkül esélytelen..

http://myreefcreations.com/news-and-videos/?p=27

tothpet
Ikra
6

tothpet » 2018.01.09. 13:32

Szia, így egy év után mi a tapasztalat a lámpával kapcsolatban?

Humbuk
Bohóchal
72 1 1

Humbuk » 2018.01.09. 18:41

Ez egy nagyon jó kérdés, nem tudok rá válaszolni hogy Őszinte legyek.Ez az én nagy bánatom is. Az aksiban szerintem látszólag egyenletes és erős fény van, nincsen pontszerű hatás árnyékos területekkel.

Kinézettel teljesen meg vagyok elégedve a látvánnyal. A rhodaktisz, ricordea és különböző discosoma félék szaporodnak. Zoábókl van 6-7 féle ők szépen nyílnak éés valamilyen szinten baromi lassan de talán kimondhatom szaporodnak. Fűkoral, gorgonia zsaporodik. 1 qudrikolorból már 3 lett. Axifuga, galaxea lassan de gyarapodik.TRACHYPHYLLIA GEOFFROYI szépen nyílik.

Montiporák szépen lassan minde elmenentek, kb fél év alatt, de ameddig semmi bajuk nem volt szép szinesek toltak és tökéletesn nyíltak sőt amikor tünkre mentek akkor is tökéletesn nyiíltak csak alulról elvesztették a szöveteket. Az euphilikából 7 féle szépen nyilik és minden rendben van vele, de egyszer csak 1-1 fej összefonnyad és a elengedi a vázát és vége. Mindezek mellet a montiporák végein növekedési végek voltak, és az euphiliákon számtalan kicsi oldalhajtás keletkezett ami növésnek indult, de az esetek töbségében egy idő után eltüntek.

Ezek után a lámpa jó-e hát sajnos nem tudom.

Az aksiban elég sok Vermetid van főleg az euphiliák körül, nem lehet hogy ez okozza a pusztulásokat? Amit találtam róla az alapján akadájozhatja a növekedést és zavarj a koralokat. Nektek erről mi a tapasztalatok véleményetek?

feherzoli
Doktorhal
173

feherzoli » 2018.01.13. 19:26

Szia! Szerintem is jó lenne egy triton teszt. Ha már nyolc hónapja nem volt vízcsere akkor cserélj mert amiket nem mérsz azok az anyagok is elmehetnek rossz irányba. Ha nem használsz aktív szenet akkor az is tehet jót ha esetleg felgyült valami méreg anyag. Amúgy nagyon jól néz ki az akváriumod, szépek a kövek, a talaj. Biztos nincs nagy baj.

Humbuk
Bohóchal
72 1 1

Humbuk » 2018.04.01. 20:34

Hogy mazoli által leírt módszere jó vagy nem a cianoval kapcsolatban, nem tudom biztosan és nem is követtem pontosan, de a következőket tapasztaltam.

Mióta vizet cserélek és nyomelemet pótolok :oops: azóta úgy érzem mintha egy újjonnan indított akváriumom lenne. Az üveg rózsák elkezdtek szaporodni és nőni mint a gomba :shock: és elkezdtem mindenhol algásodni. Pár hétbe tellett mire rájöttem, hogy igazábol a vizemben nem volt már semmi csak vegetált minden korallok és akár az üvegrózsák is. A halak jól elvoltak így a baktériumok egy része szerintem megvolt mert az értékek sem másztak el. Így ez az egész szinte egy újra indításnak tekinthető.

Elkezdtem adagolni ecetet, malyd vettem Bacto Reef Bals-t és azt is adagoltam, az alga csak erősödött és elkezdtek vékonyan megjelenni a baktérium film rétegek, nem volt feltünő, de az üveg kaparásnál, áramoltató mozgatásnál, néha láttam ilyen áttetsző darabokat (szerintem az volt a baktérium film).

Ahelyett hogy javult volna a történet elkezdett megjelenni ciano barétunk. Elöszőr egy-egy ponton a földön, majd a szirt néhány pontján, bíztam abba, hogy az ecet és a Bacto ReefBals megteszi a hatását. Addig addig míg néhány hét után a talajon szinte egybefüggőg réteg alakult ki és a szir is több helyen erősen cianós volt. Reggel felkvertem illetve lefújtam, de estére megint egybe függő volt :x

Beszélgettünk erről fehérzoli-val és moindta, szerinte a baci film sem a legjobb mert bele ragad a lebegő részecske ami szerinte a ciano meleg ágya. Ezzel párhuzamosan a fórumon is erről ment a diskura és mazoli álltal fordított cikk is előkerült és újra átolvastam. Aminek szintén a lebegő részecske a kulcsa.

3 napja a következőt teszem:

-a led lámpában a vörös és zöld szinek intenzitását lejebb vettem 20%-al

-perlon a technikai bubi csapda részébe így minden víz átmegy rajta

-nappal maxon a felnyomó had csobogjon a Niagara nem számít (perzse este normál szintre vissza kell venni, hogy azért lehessen mellete aludni, na meg persze a családi béke is megmaradjon :lol: )

- az áramoltató beszívó részére egy perlon (5-6 órát volt fent)

- a teljes szirtet átfújtam egy nap 3* minden előjövő cianót elfújtam

- szinte amikor elmegyek az akvárium mellet felkeverem az ajzatot, de jó nagy lendülettel

A 3 napból 2 nap csináltam ezt, ma csak reggel voltam ithon kevergetni meg este, de estére minimális volt a cianó. Tervem az, hogy a perlont lent bennehagyom (persze ha kel cserélem) és rendszeresen felkeverem az ajzatot és fújom a szirtet még el nem tűnik teljesen. Szerinte, ez 1 max 2 hét alattt meg fogf történni.
: jinny01 (1)

sasa
Site Admin
1184 1 9 6

sasa » 2018.04.01. 21:39

Minden szerves szén adagolással ( = ecet, bacto reef balls) állj le ha cianos vagy, mert ez mind táplálja. A hosszútávú szerves szén adagolásnak mindig ciano a vége sajnos. Ezért nem javasolja senki hosszútávon, csak átmeneti megoldásnak.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!
: jflex (1)

Humbuk
Bohóchal
72 1 1

Humbuk » 2018.04.02. 16:52

Az ecetet abba hagytam már.

A Bacto Reef Bals ezek szerint nem tanácsos folyamatosan használni :?

Most kevertem fel és azt az egy két helyet lefújtam, de már csak nagyon minimális ciano van a talajon és a szirt egy két pontján.

sasa
Site Admin
1184 1 9 6

sasa » 2018.04.02. 16:58

Nem mondom, hogy nem tanácsos mert csomó embernek bevált. Csak tisztába kell lenni vele, hogy az is szerves szén forrás.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Én is hozzászólok