Jesszus! Véletlen kishalakat nevelek!!??

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
placi
Doktorhal
49

Jesszus! Véletlen kishalakat nevelek!!??

placi » 2017.01.06. 18:03

Kis halak élnek az akváriumomban?

Ma kora délután Judit, a feleségem azt mondja: „Gyere mutatok valamit, amit még nem láttál. Kis halak vannak a kő alatti üregben.” Á, ez lehetetlen, gondoltam, és hozzá is tettem: „Azok kis copepod rákok.”
De pár pillanat után be kellett lássam, hogy bizony ott úszik jó pár ivadék, melyek közt vannak nagyobbak, kisebbek. Kis fehér átlátszó a testük, fejük nagy szürke szem. Ejha! Na ez nem semmi gondoltam!

És azóta sem tudok rájönni mi is folyik itten kérem szépen. A következő fikciókat találtam ki:

- Kardinális hal ikrája kiesett a szájából, majd besodródott az üregbe, ahol kapott friss vizet, és kikelés után a halak ott bent érzik magukat biztonságban. (Ez lehetetlen, mert a kis kardinálisok feketék, eleve sünbe kerülve éreznék jól magukat, nincs ösztönük kő alatt megbújni. Vagy mégsem feketék, és mégis?)
- Bohóc ivadékok egyértelmű nem? Nem! Az akvárium másik oldalában ívnak a bohócok, és az utolsó ívás eredménye vasárnap éjjel kikelt, és egy ivadék sem élte túl félthetően szokás szerint. (Ez is lehetetlen, hisz éjjel vasárnap elúsztak volna egy helyre mind együtt, és ott megbújnak, majd valamit esznek, hogy 5 napon keresztül életben maradjanak? Ezen túl az 5 napos bohóc már nagyobbnak kéne legyen. Ez még most is pár milliméter.)
- Rejtett bohóchal ikrákból keltek ma, és még élnek. (Én ezt is kizárom, hisz láttam hová ikráztak, tudom mit csinálnak, hisz gondozzák a fészket. Nem ikráztak előbb, vagy közben, illetve azóta.)
- Két csodaszép mandarin esténként násztáncot jár, de ők kiengedik a vízbe amijük van. Abból maradt volna meg ikra, és most ott várják a szebb jövőt a kis mandarinok? (Nekem ez is hihetetlen. Mi? Az áramoltató nem darálta be őket, a halak sem zabálták fel, és mind szépen besodródott a kő alá, ahol kikelt, és ott növekednek?)
- Hihetetlen, de a chromisok minden nap ívnak. Milliárdnyi kis ikrát raknak mindenfelé. A kőre, az algába, a homokba, mindenfelé. Ezt csinálják már fél éve. Kikelt ikrák lennének, akik az üreg közelében keltek, vagy valójában beleikráztak az üregbe? És mondjuk van mit enniük a vízből? Sodródik oda valami? (Oly nehéz lehet akváriumban kis chromisokat nevelni, hogy a neten erről egyszerűen nem találtam semmit.

Csinálnék videót, de nem látni jól őket. Az üregbe kukkantva átlátni kicsit a másik oldalra, ahol fény van. A fényes részt nézve lehet látni, hogy ott úsznak össze vissza a kis mamlaszok.

Mit tehetek értük? Kik lehetnek ők? Volt már hasonló valakinek? Más élőlény nem lehet, más hal nincs párban, rákok, csigák, sün, stb… nem lehet összetéveszteni, ennyire nem vagyok már béna. Kishalak azok!

Laci

adubacz
Remeterák
Kapcsolat:
19

Re: Jesszus! Véletlen kishalakat nevelek!!??

adubacz » 2017.01.06. 18:24

"Az első tengeri akváriumom 14Ol-ben" című párhuzamosan futó témában meg tudod nézni a kis kardinálisokat. Viszonylag világosak viszonylag nagy a szemük :)

placi
Doktorhal
49

placi » 2017.01.06. 18:30

adubacz » 06 jan. 2017 19:24 írta:"Az első tengeri akváriumom 14Ol-ben" című párhuzamosan futó témában meg tudod nézni a kis kardinálisokat. Viszonylag világosak viszonylag nagy a szemük :)

Köszi, marhajó! De nem nyert. Az enyémek hosszúkásak, és nem is hasonlítanak. Szemeik ezüstösen csillannak meg, de nyúlánk test van mögöttük.
Hát ez nagyon izgalmas!:-)

El tudom képzelni, hogy bohócok, vagy chromisok. Más nem lehet ugyanis. De azt már nem tudom elképzelni, hogy ott élnek.... Hihetetlen!

Laci

sasa
Site Admin
1064

sasa » 2017.01.06. 18:30

Bakker az nagyon kemény. Elméletben (és gyakorlatban is) lehetetlen, hogy a kishalak túléljenek egy közös, korallos medencében.

Ha tippelni kéne én a kardinálisokra tippelnék, a bohóc és mandarin egyszerűen túl pici ahhoz, hogy megmaradjon.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Isotop
Doktorhal
228

Isotop » 2017.01.06. 18:36

Nem így keringőznek mint ezek?:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=zRffvYDObdk[/video]

placi
Doktorhal
49

placi » 2017.01.06. 18:46

Isotop » 06 jan. 2017 19:36 írta:Nem így keringőznek mint ezek?:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=zRffvYDObdk[/video]

Mekkora már? De pont így, csak annyi a szépséghibája, hogy nem azok. Én egyből erre tippeltem. Az a baj, hogy nagyon hal az alakjuk. Valahogy le kéne fotóznom. Dolgozom az ügyön.

placi
Doktorhal
49

placi » 2017.01.06. 18:55

sasa » 06 jan. 2017 19:30 írta:Bakker az nagyon kemény. Elméletben (és gyakorlatban is) lehetetlen, hogy a kishalak túléljenek egy közös, korallos medencében.

Ha tippelni kéne én a kardinálisokra tippelnék, a bohóc és mandarin egyszerűen túl pici ahhoz, hogy megmaradjon.

Igen, lehetetlen. Pont ez az. Namost a mysis-t ismerem. Az a kérdés, hogy eléggé ismerem e ahhoz, hogy átverjen.
Holnap kibérelek egy sztetoszkóp izét, amivel be lehet kamerázni. Csak félek, mert ezeket a szarokat szennyvíznél használják, és nehogy fertőző legyen. Be kellene vonnom valamivel a szárát.

De egyébként az egyetlen épeszű magyarázat a mysis még akkor is, ha ezek nem azok. :lol:

placi
Doktorhal
49

placi » 2017.01.06. 18:56

Be kéne dugnom egy csövet, és leszívni belőle. Csakhogy a talaj is ott van, és utána nem találnám meg a telej közt attól félek.
De valami lesz az tuti.

adubacz
Remeterák
Kapcsolat:
19

adubacz » 2017.01.06. 18:59

Ugye ezt egy nem mágneses nagyítóval is el tudod játszani aztán a kamera vagy a szemed távolságával tudod állítani a nagyítást. Amit fel lehet venni, gondolom állványról. De saját magad megnyugtatása végett akár csak megnézed és kész.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=BUbTOcstzJ0[/video]

Szerkesztve: Ha nagy akváriumom lenne 1OOO%, hogy ilyet rendelnék 8-)

placi
Doktorhal
49

placi » 2017.01.06. 19:28

adubacz » 06 jan. 2017 19:59 írta:Ugye ezt egy nem mágneses nagyítóval is el tudod játszani aztán a kamera vagy a szemed távolságával tudod állítani a nagyítást. Amit fel lehet venni, gondolom állványról. De saját magad megnyugtatása végett akár csak megnézed és kész.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=BUbTOcstzJ0[/video]

Szerkesztve: Ha nagy akváriumom lenne 1OOO%, hogy ilyet rendelnék 8-)

Hogyne, csak a szög nem jó sajnos. De amúgy tuti mysis lesz. Miért csak egy kő alatt laknak ennyien? És eddig hol voltak?
Mondjuk én azt hittem van mysis az akváriumban, de ha ezek azok, akkor kevertem egy másik rákocskával.

Kurvajó ez a tengeri akvarisztika. Másfél éves akváriumban is találtam valamit, amit még előtte nem láttam. Hát nem egy csoda? :)

Én is hozzászólok