Sziszi`s Reef

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
cstom
Ikra
2

Re: Sziszi`s Reef

cstom » 2017.08.22. 21:47

Tortent egy kis baleset ma. Ma mikor megjottem melobol minden rendben volt a lakokkal, de most hogy etettem eszrevettem hogy a bohocnak szetzuzodott a farokuszoja. Van olyan hogy bekapja a halat az aramoltato? Tuti nem valamilyen betegseg mert a tobbi uszoja sertetlen viszont a farokuszo toben eltort es szetfoszlott. A stigmaturaval (mert vegulis vettem egyet) egyutt vannak mar egy hete nem piszkalta soha, nem hiszem hogy o lenne a hibas. Szoval otlet? Ja es mit csinaljak szerencsetlennel? Probal uszni de farokuszo nelkul nem igazan megy neki. Most kikapcsoltam az aramoltatot csak a felnyomo megy, es a halkiszedo halobam logatom a vizbe mert a csigak mar mennenek ra ha hagynam.

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk

<a>Kép</a>

cstom
Ikra
2

cstom » 2017.08.23. 00:52

Sajnalatos modon kimult a bohochal, tovabra sem ertem mi tortent vele.

<a>Kép</a>

sasa
Site Admin
1085 1

sasa » 2017.08.23. 07:35

szegény. Egészséges halat nem szov be a pumpa, biztos nem kapta el valami, pl nagyobb tarisznyarak, pisztolyrak, masik hal, stb?
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

cstom
Ikra
2

cstom » 2017.08.23. 12:56

sasa írta:szegény. Egészséges halat nem szov be a pumpa, biztos nem kapta el valami, pl nagyobb tarisznyarak, pisztolyrak, masik hal, stb?
A teljes elovilag: 4db turbo csia, 1db cerith csiga, 1db orange lip conch, 1 db nassarius csiga, 5db tricolor remete, 1db ecsenius stigmatura (kb 5cm), 1db . lysmata debelius (kb 5cm). Ezek kozul max a stigmatura tudna kart tenni masban a merete miatt, be o 99%-ban az uregeben kuksol. A bohocon nem volt kulso elvaltozas vagy barmi ami betegsegre utalt volna, aktiv volt es evett rendesen. Ezert talany szamomra az eset.

<a>Kép</a>

Mikkamakka
Ikra
2

Mikkamakka » 2017.08.27. 00:58

Pedig ez így egy jó út:D, a bicolor pedig instant forever love.
(mifelénk csak 2 szál hajnak hívjuk
Két szál haj? Ez jó! :D A mi stigmaturánkat Bajszospapinak nevezték el a gyerekek. :) Nagyon szerettük, de sajnos elpusztult valami csúf betegségben. :(

De maradjak a témánál. Nálunk az ecsenius a bohócokat azt hiszem, nem terrorizálta, viszont a tűzgébeket hajtotta egy darabig, miután bekerült az akváriumba. Gondolom, lezajlott a területek újrafelosztása. (Aztán a haláláig béke volt köztük, viszont amint nem volt ott, a tűzgébek egymás között bunyózni kezdtek. Mindháromnak cafrangos volt a farokuszonya, de szerencsére az övék visszanőtt. De azóta is kettő elvan együtt, a harmadikat meg kiközösítették...)

Na mindegy, szóval csak azt akarom ezzel mondani, hogy azért elképzelhető, hogy az ecenius volt agresszív, főleg, ha még új srác volt az aksiban.

cstom
Ikra
2

cstom » 2017.09.11. 21:21

Szisztok,

Van valakinek tapasztalata Neptune systems Apex Jr. vezerlovel?
<a>Kép</a>

sasa
Site Admin
1085 1

sasa » 2017.09.12. 13:54

Papp Lacinak van ha jól emlékszem!

cstom
Ikra
2

cstom » 2017.10.01. 19:39

Sziasztok,
Az elejen iratam, hogy 2db kis darab elokonkerult csak be az akvaba a szarazko melle. A kereskedes ahol vettem oket nagyon szinpatikus de minden akvaban van zold buborekalga. Igazabol azt gondoltam meguszom a behurcolast, de nem volt szerencsem. Az egyik kis eloko darabon ami a boltbol szarmazik elszaporodott egy 5*5cm es helyen. Vegul kivettem a kovet mert nem talaltam a neten igazabol megoldast a bubotek algara a kezi eltavolitason kivul. Mashol egyenlore nem latok remelem igy is marad. De mit tegyek ha megsem, es elkezd terjeszkedni valahol?

Elfelejtettem kozben. 4 honapos az akva. A halalomany vegleges jott meg egy lila tuzgeb es egy sarga hasu korallsuger. Nincs bunyo mindenki elvan a tarsasagban.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára cstom 2017.10.01. 19:39-kor.
<a>Kép</a>

sasa
Site Admin
1085 1

sasa » 2017.10.01. 19:41

Kezzel kell eltávolítani sajnos de nagyon ügyelj rá, hogy ne durrantsd ki, hanem egybe szedd ki. Legjobb ha a követ ki tudod venni és akvariumon kívül csinálod.

cstom
Ikra
2

cstom » 2017.10.01. 19:43

sasa írta:Kezzel kell eltávolítani sajnos de nagyon ügyelj rá, hogy ne durrantsd ki, hanem egybe szedd ki. Legjobb ha a követ ki tudod venni és akvariumon kívül csinálod.
Koszonom a gyors valaszt! Akkor inkabb bizakodok hogy ne jelenjen meg mashol, nagyon nehezkes eltavolitani a gocsortos kovekrol.

<a>Kép</a>

Én is hozzászólok