Kaesh 130L korallos akvárium

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
sasa
Site Admin
1184 1 9 6

Re: Kaesh 130L korallos akvárium

sasa » 2017.08.14. 20:39

Nem vitaindítónak, de én még sosem láttam (induló, full zöldalgás akváriumon kívül) zöld habzótartalmat, csak barnát.

Egyáltalán mitől lehet zöld, a fitoplanktontól?
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

cha0shunter
Főgépész
331 1 3 1

cha0shunter » 2017.08.14. 21:52

Bármitől, ami tartalmaz zöld színanyagot. Akár cianótól is.

Én értem, mit akarsz mondani Krisztián, de hibás a gondolatmenet. Úgy gondolod, a "zöld" fogyasztókat exportálod ki, az jobb hatásfokú, mintha mondjuk a fehérjéket, vagy az egyéb szennyezőanyagokat. Ez eddig rendben van, meg jól hangzik, de ahogy írtam felül, nem tudsz mérni, így nincs referenciád. Hiába mondod, hogy nullás a vized, ha másnak is az egy rendes lehabzótól. És így nem jelentheted ki, hogy a barna trutyi rossz, a zöld jó.

Groeg
Korallszirt Mester
949 5

Groeg » 2017.08.14. 22:06

sasa írta:
2017.08.14. 20:39
Nem vitaindítónak, de én még sosem láttam (induló, full zöldalgás akváriumon kívül) zöld habzótartalmat, csak barnát.

Egyáltalán mitől lehet zöld, a fitoplanktontól?

Ami a lehabzópohárban barnásnak tűnik, az lehet, hogy valójában inkább zöld.

Én egy külön tartályban fogom fel ezt a löttyöt, és amikor kiöntöm a WC-be, bizony zöld.

hanter13
Korallszirt Mester
200 2 4 1 1

hanter13 » 2017.08.14. 22:35

Napi 1 csipet zöld lemezes alga és hibátlan zöld lesz mindig :roll:
: lacika104 (1)

szathmary
Remeterák
38 9

szathmary » 2017.08.15. 15:52

ebből kifolyólag adagolok nitrátot és foszfátot és egy kis szénhidrátot, a reaktor mögött a lehabzó pedig örülten dolgozik. ez az adagolási metódus finomitása a cél
A lehabzó termelésén ne lepődj meg, már ha az "őrülten dolgozik" alatt azt érted, hogy dől belőle a trutyi, ugyanis minden alap baktérium és egysejtű alga táp erre a tápanyag hármasra épül. Sok kereskedelmi baktérium tápban is van cukor és nitrát.

lenyeg hogy cukrok oxigen es nitrogen jelenleteben vegbemegy a denitrifikacio es csillio vegtermek jon letre koztuk aminosavak stb.
Hogy jön létre aminosav? Hacsak úgy nem, ahogy bármilyen más esetben, hogy a bacik a vízbe kerülnek és vagy megeszi őket valami - ha hiszünk benne - vagy elbomlanak, és akkor úgy. De ehhez nem értem miért jobb egy aerob denitrifikáló baktérium mint egy bármilyen más, kevésbé körülményes módon tenyésztett baktérium.

----------------------

A denitrifikáció aerob vagy anaerob változatától eltekintve egy módon tudom ennek a kísérletnek gyakorlati hasznát feltételezni. De ehhez tényleg nagyon progesszíven, bio-hekkerként kell gondolkodni.

Ma már tudjuk ugye, hogy egy kőkorall tápanyag és energia rendszere túlmutat a hoszt-zooxhentella szimbiózison. Nem tudom az kinek volt meg, de az SPS-ek képesek a vízben oldott nitrogént is hasznosítani! Nyáron ez a nitrogén büdzséjük kb. 10%-t teszi ki. Ha az a cél az, hogy a hoszt állatot (korall maga) nagyon szeressük, a zooxhantellát meg nagyon nem, akkor elméletileg rá lehet "szoktatni" arra a korallt, hogy a nitrogén és energia szükségletének legnagyobb részét direktben fedezze. Ehhez az kell, hogy a szerves oldott nitrogénen (DON) és oldott gáz nitrogénen (N2) kívül minden más, szervetlen nitrogén forrást (ammónia, nitrát) minimalizáljunk - mert ugye az már az algáknak és így a zooxhantellának is jó. Amúgy a Zeovit is erre játszik.

Ha hiszünk abban, hogy a víz oldott nitrogén tartalma növelhető, és hogy ez hasznosulhat a korallok szintjén, akkor van értelme egy iszonyat hatékony nitrifikáció-denitrifikáció páros beüzemelésének, miközben a bemeneti oldalon toljuk a szerves nitrogént, akár már olyan könnyen bomló formában is, mint az urea.

Persze mindezt úgy kell megcsinálni, hogy a többlet oldott nitrogén gázra a telepes cyano fajok ne repüljenek rá. Talán ha lekapcsoljuk a lámpát... na jó, ez vicc volt.

De ha ezek tegyük fel működnek is, akkor is van sokkal egyszerűbb módja az ammónia elvonásnak és a nitrogén gáz dúsításnak mint egy denitrifikációs reaktor.

PS: szerintem a lehabzó lötty színe semmilyen korrelációban nincs az akvárium "egészségével". Nekem akkor volt csak zöld utoljára, amikor OSI-val ettetem ami tele van spirulinával.

Kaesh
Kereskedő
1006

Kaesh » 2017.08.15. 21:02

vannak bactériumok melyek cukrokat stb lebontanak és a végterméket mint "ürüléket" kiüritik.

Ezeket amugy a bioipar is kihasználja aminosavak gyartasara.

A képen látható, hogy mennyire fontos a nitrogén a foszfat és a szénhidrát és annak aranya, hogy a folyamat végbemenjen.

Ez a reaktor véleményem szerint egy kontrollálható turbó élőkő reaktor...

nagyon érdekes mikor pl tuladagolom a szénhidrátot megjelenik a ciano, barna lesz a habzás, a habvaladekban pedig rengeteg cianobactárium és diatoma jelenik meg, ha visszaveszem a szénhidrátot másnapra a cianó eltünik és fényre beindul a zöld mikroalga melyet szintén meg lehet figyelni a lehabzóváladékba, ilyenkor nyilik pl csak ki a dendronephthea !!! és ilyenkor nyilnak a legszebben az sps ek is, mintha erre a mikroplanktonra vágynának.

szoval érdekes mindenesetre, rég volt már ilyen érdekes "kisérletem" tengeri akvarisztikában.
transportome2.gif
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Kép

szathmary
Remeterák
38 9

szathmary » 2017.08.15. 22:06

Na, ez érdekes koncepció!
Ezzel a baktériummal oltottad be a rektort? Vagy feltételezed, hogy eleve része az akvárium mikrobiológiájának?
De akkor ennek már semmi köze a DyMiCo-hoz. Minek ide a denitrifikáció? Ha jól olvasom ennek a baktériumnak a specifikációját, akkor ez egy sima zeolitos vagy siporaxos reaktorban is meg kéne éljen vagy él is minden akváriumban...
Nem túl sok hűhó ez egy kis aminosavért, amit nem 100% hogy a korallok hasznosítani tudnak?

Kaesh
Kereskedő
1006

Kaesh » 2017.08.16. 15:10

dehogy oltottam be ezzel 😂

csak jeleztem, hogy a baktériumok kepesek mellektermekkent aminosavakat eloallitani, mint az algak pl a tobbletcukrot a vizbe engedik.

gondolom minden bacterium mas mas hatasfokkal kepes ezt megtenni.

amugy igen talan hajaz ez a zeovitra, mint rendszer, de a zeovit mint megkoto anyag is szerepet jatszik illetve ott pont az a lenyeg hogy lekoptatjuk rola a bacteriumokat, ott sztem teljesen mason van a hangsuly inkabb a tapanyagmegkotes majd a koptatas soran a tapanyagexport.

masik erdekes kerdes, hogy nincs koze a dymicohoz? mi is a dymico? semmilyen technikai informacionk nincs rola, nemtudjuk az atfolyas sebesseget, nemtudjuk mit adagol, csak van egy akombakom semarajz meg egy marketingduma, de a tobbi titkos... mazoli is kerdezte oket es leirta neki denmark pisti, hogy sorry de sokba volt a fejlesztes es esze agaba sincs elarulni... ami ertheto
Kép

zooli
Ikra

zooli » 2018.02.07. 20:55

Na! Valami eredmény?! Sikerült valaminúj dimenziót nyitnod Krisztián kollégánk? Kérlek oszd meg velünk hogy mit sikerült kihoznod a kísérletből?;

zooli
Ikra

zooli » 2018.02.20. 21:08

Na krisztián ! Oszt ződ a fito plankton vagy mesebeli mikroszkópikus kis cimboráíd trombitálnak benne????

Én is hozzászólok