CIkk - CA, KH, MG ÉS PH KÖZÖTTI KÖLCSÖNHATÁSRÓL EGYSZERŰEN

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Én is hozzászólok
someday
Bohóchal
74

CIkk - CA, KH, MG ÉS PH KÖZÖTTI KÖLCSÖNHATÁSRÓL EGYSZERŰEN

someday » 2017.10.05. 16:51

tudastar/2017/09/29/ca-kh-mg-es-ph-kozo ... gyszeruen/

Sziasztok!

Először is nagyon szépen köszönjük a cikket!

Másodszor pedig:

Én nagyon laikusnak érzem magam a témában, az is vagyok és a cikk leírja, hogy minek mire van hatása többletek hatására. Nem tudom mennyire olvastam el felületesen az írást, de nekem folyamatosan az a benyomásom az olvasása közben, hogy ezek szerint vannak arányszámok, vagy elég fix képletek, hogy miből mennyit, vagy milyen arányban (esetleg milyen körülmények mellett).

Van ilyen?

Pl nálam van/volt kicsapodás bőven nagyon magas KH mellett.(10-11 körül, ami mellé -mikor-hogy, de - ~430 Ca és ~1550 Mg értékkel)

Milyen értékek mellett van inkább korall növekedés, esetleg hatással van e színükre, vagy az teljesen más téma?

Vannak e ökölszabályok számszerűsítve?

Lehet, hogy ezek nagyon kezdő kérdések, de lehet nem árt ismételni :)

szerk: Nem tudom, hogy így egyáltalán topik nyitható e cikkhez, de ha valami gebaszos nyugodtan törölhető.

sasa
Site Admin
1085 1

Re: CIkk - CA, KH, MG ÉS PH KÖZÖTTI KÖLCSÖNHATÁSRÓL EGYSZERŰEN

sasa » 2017.10.05. 18:28

Jól tetted, hogy nyitottál témát, ezért van a fórum, hogy megbeszéljünk dolgokat :)

Én a saját tapasztalatomat tudom megosztani SPS-ekről:

Magas kalcium (450+) és KH (10+) értékeknél jelentősen gyorsul a korallnövekedés. Az e feletti értékeknél én már nem láttam számottevő különbséget. Valószínűleg más faktorok (pl. tápanyag, fény) határt szab a növekedés tempójának. Cserébe az ilyen értékek mellett sosem voltak szuper intenzív színek. Vagy azért, mert olyan magas tápanyagszintet kellett fenntartani az akváriumban, hogy legyen az állatnak elég energiája, hogy a színek átmentek barnába vagy pedig alacsony tápanyagszint mellett túl világos, krémes, már-már fehér korallok nőttek. Természetesen ezeket áthelyezve optimális körülmények közé fel lehet színezni, csak időbe telik.

A legjobb színeket én eddig relatív alacsony (7 körüli KH és ~400 körüli CA) tudtam elérni - természetesen feltételezve, hogy minden más érték rendben volt moderáltan alacsony tápanyagszint mellett). Ilyenkor érzékelhetően lecsökken a növekedés a korábbi állapothoz képest.

Jeleng én 8-as KH-t és 420-as CA-t tartok, mint középút. Itt is elég jók a színek de elfogadható a növekedés is.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Én is hozzászólok