jflex reef 780L

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
kslszl
Remeterák
35 1 2

Re: jflex reef 780L

kslszl » 2019.10.28. 18:09

jflex írta:
2019.10.28. 14:48
kslszl írta:
2019.10.28. 10:00
Hali
Van tapasztalatod ezzel a termékkel?
Nekem sajnos nagyon magas a szilikátom annak ellenére hogy új szűrők és gyanta lett cserélve az ro-ban.
Üdv Laci

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről
szia,

a helyzet hasonlo, nalam is csak a sizlikat nagyon magas (nitrat, foszfat tul alacsony) ezert rowa helyett valasztottam ezt. nemzetkozi forumokon kerdeztem, ott eleg sok pozitiv feedback van igy most eppen teszteles alatt. 2 het utan kuldom ki ati icp-t es megnezem mi valtozott. rowahoz kepest annyi a kul, hogy ez aluminium alapu es elsosorban szilikat kiszedesre van. Rowa az inkabb foszfatmegkoto es mellekesen szilikatot is kot meg. 11-en adom fel icp-t, amint megjon beszmaolok ha erdekes lehet az info!

jflex
Neked mennyi a szilikátod?

Szoktál vizet cserélni ha igen mennyit?
Aki látja a láthatatlant, az képes a lehetetlenre!

jflex
Bohóchal
88 1 2

jflex » 2019.10.30. 00:07

kslszl írta:
2019.10.28. 18:09
jflex írta:
2019.10.28. 14:48
kslszl írta:
2019.10.28. 10:00
Hali
Van tapasztalatod ezzel a termékkel?
Nekem sajnos nagyon magas a szilikátom annak ellenére hogy új szűrők és gyanta lett cserélve az ro-ban.
Üdv Laci

szia,

a helyzet hasonlo, nalam is csak a sizlikat nagyon magas (nitrat, foszfat tul alacsony) ezert rowa helyett valasztottam ezt. nemzetkozi forumokon kerdeztem, ott eleg sok pozitiv feedback van igy most eppen teszteles alatt. 2 het utan kuldom ki ati icp-t es megnezem mi valtozott. rowahoz kepest annyi a kul, hogy ez aluminium alapu es elsosorban szilikat kiszedesre van. Rowa az inkabb foszfatmegkoto es mellekesen szilikatot is kot meg. 11-en adom fel icp-t, amint megjon beszmaolok ha erdekes lehet az info!

jflex
Neked mennyi a szilikátod?

Szoktál vizet cserélni ha igen mennyit?
szia,

nekem most pontosan: 308.0 µg/l

vizet nem csereltem soha;] hisz vizcserevel tovabb noveled a szilikatot....

Isotop
Császárhal
252 4 3

Isotop » 2019.10.30. 08:06

"szia,

vizet nem csereltem soha;] hisz vizcserevel tovabb noveled a szilikatot...."

Hasonló volt Nálam is..de utána bekötöttem egy 10"-os szűrőházat feltöltött Aqua Medic vagy Triton gyantával..

Sőt, ha hordóba engedek RO vizet, azt is ezen keresztül nyomatom, és még kis vizpumpával át is keringetem rajta..

ATI Lab tesztnél van külön csövecske az RO viznek is, és ezen gyönyörűen látszott hogy szinte nullára le lehet így vinni a szilikát szintjét.

Talán így egyszerűbb, mint a lebegtető szűrő.

Szerintem...

kslszl
Remeterák
35 1 2

kslszl » 2019.10.30. 09:17

Isotop írta:"szia,

vizet nem csereltem soha;] hisz vizcserevel tovabb noveled a szilikatot...."

Hasonló volt Nálam is..de utána bekötöttem egy 10"-os szűrőházat feltöltött Aqua Medic vagy Triton gyantával..

Sőt, ha hordóba engedek RO vizet, azt is ezen keresztül nyomatom, és még kis vizpumpával át is keringetem rajta..

ATI Lab tesztnél van külön csövecske az RO viznek is, és ezen gyönyörűen látszott hogy szinte nullára le lehet így vinni a szilikát szintjét.

Talán így egyszerűbb, mint a lebegtető szűrő.

Szerintem...
Sajnos nekem gyanta után is nagyon rossz a víz és ahogy írtam új szűrők új gyanta és én is ati tesztet szoktam venni. Szerintem jó megoldás lehet ez a cucc én arra gondoltam a hordóba tennék ilyen anyagot amiből a ballingot csinálom a vizet cserélem és az utántöltést is innen pótlom és reménykedek hogy szép lassan lemegy...

Te honnan vetted ezt a pelletet?

jflex
Bohóchal
88 1 2

jflex » 2019.10.30. 13:44

Nalam is ugy van az ozmo bekotve, hogy a vegen van egy nagy szurohaz tele aquamedic gyantaval, de mivel folyamatosan Atinal meretek igy mindig latom, hogy ozmo eppen milyen stadiumban van. azt is megfigyeltem, hogy nyaron lenyegesen rosszabb a bejovo viz mint telen. telen ugy hogy minden friss az ozmoban (membran, eloszurok, gyanta) lesz kb. 45 korui szilikat, mig nyaron ugyan ugy minden frissen 75 koruli szilikatot mutat. szerintem ha tudnek 0-as sizlikatot kihozni a ro-bol akkor nem halozodott volna igy fel a rendszerben, de mivel most 300 folott vagyok es rengeteg karos hatasat latok az ilyen magas sizlikatnak nalam nem volt kerdes, hogy vmit tenni kell ami remenyeim szerint 2-4 het alatt lehuzza 100 korulire. 2 het hasznalat utan meretek egy icp-t aztan talan okosabbak leszunk ;)

en ezt vettem Rudinal:

Microbe-Lift Sili-Out 2 - 500 ml

jflex

kslszl
Remeterák
35 1 2

kslszl » 2019.11.30. 10:50

jflex írta:
2019.10.30. 13:44
Nalam is ugy van az ozmo bekotve, hogy a vegen van egy nagy szurohaz tele aquamedic gyantaval, de mivel folyamatosan Atinal meretek igy mindig latom, hogy ozmo eppen milyen stadiumban van. azt is megfigyeltem, hogy nyaron lenyegesen rosszabb a bejovo viz mint telen. telen ugy hogy minden friss az ozmoban (membran, eloszurok, gyanta) lesz kb. 45 korui szilikat, mig nyaron ugyan ugy minden frissen 75 koruli szilikatot mutat. szerintem ha tudnek 0-as sizlikatot kihozni a ro-bol akkor nem halozodott volna igy fel a rendszerben, de mivel most 300 folott vagyok es rengeteg karos hatasat latok az ilyen magas sizlikatnak nalam nem volt kerdes, hogy vmit tenni kell ami remenyeim szerint 2-4 het alatt lehuzza 100 korulire. 2 het hasznalat utan meretek egy icp-t aztan talan okosabbak leszunk ;)

en ezt vettem Rudinal:

jflex

Hali

Mi a helyzet hogy működik a pellet?

Kíváncsi vagyok.

Üdv Laci

jflex
Bohóchal
88 1 2

jflex » 2019.12.01. 00:17

kslszl írta:
2019.11.30. 10:50
jflex írta:
2019.10.30. 13:44

en ezt vettem Rudinal:

jflex

Hali

Mi a helyzet hogy működik a pellet?

Kíváncsi vagyok.

Üdv Laci
szia,

egyenlore ugy nez ki mukodik, 2 het mukodes alatt 308-rol 265-re dolgozta le, kozben persze po4 et is szedi ki valamint AL megjelent. dec 9-en adom fel kovi icp-t ami mar 6 hetes mukodest fog mutatni.

jflex

Én is hozzászólok