Kisboston 500L-es korallos akváriuma.

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
szokes
Császárhal
83 2 1

Re: Kisboston 500L-es korallos akváriuma.

szokes » 2018.02.12. 11:55

kisboston írta:
2018.02.12. 10:40
Ha esetleg meg növelném a lefolyó box méretét, akkor nagyobb lehetne a vizátfolyás is, ragaszthatnék kívülre is egy dobozt amiben helyet kaphatna ugyan így a két lefolyó, plussz egy vész lefolyó is. Szeretnek biztosra menni, mivel nem kívánnám az alsó szomszéd haragját kivívni.......!

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
korábban mekkora pumpával üzemelt ez az akksi?

kisboston
Ikra

kisboston » 2018.02.12. 12:00

szokes írta:
kisboston írta:
Ha esetleg meg növelném a lefolyó box méretét, akkor nagyobb lehetne a vizátfolyás is, ragaszthatnék kívülre is egy dobozt amiben helyet kaphatna ugyan így a két lefolyó, plussz egy vész lefolyó is. Szeretnek biztosra menni, mivel nem kívánnám az alsó szomszéd haragját kivívni.......!

Sajnos nincs info róla, lehet hogy nem a legjobb helyről vettem az akvariumot. Akitől vettem azt mondta hogy, ő magának vette de ahova tervezte nem fért le neki! Az előző tulajról nem tudni semmit!

szokes
Császárhal
83 2 1

szokes » 2018.02.12. 12:02

kisboston írta:
2018.02.12. 12:00
szokes írta:
kisboston írta:

Sajnos nincs info róla, lehet hogy nem a legjobb helyről vettem az akvariumot. Akitől vettem azt mondta hogy, ő magának vette de ahova tervezte nem fért le neki! Az előző tulajról nem tudni semmit!

nekem a 900-es pumpa mint irtam nem túl nagy rácson 3db 32-es lefolyón, amiből az egyik vészlefolyó volt, a másik meg folytva csappal, vígan tudta...

szerintem nem lehet gond a tiéddel sem, max ha nem elég, akkor leállítod a pumpát, megvárod mig lecsökken a vízszint és fursz néhány 6-os lyukat a rácsok alá :)

kisboston
Ikra

kisboston » 2018.02.12. 12:07

szokes írta:
kisboston írta:
2018.02.12. 12:00
szokes írta: korábban mekkora pumpával üzemelt ez az akksi?

nekem a 900-es pumpa mint irtam nem túl nagy rácson 3db 32-es lefolyón, amiből az egyik vészlefolyó volt, a másik meg folytva csappal, vígan tudta...

szerintem nem lehet gond a tiéddel sem, max ha nem elég, akkor leállítod a pumpát, megvárod mig lecsökken a vízszint és fursz néhány 6-os lyukat a rácsok alá :)

A külső doboz felragasztása, és kialakítása, segíthet valamit a hangtompítás és a biztonság terén? A jelenlegi formában a két 32-es idomból közvetlenül folyna le a víz a technikaiba, félek hogy igy elég hangos lenne.

mazoli
Bohóchal
134 1 6

mazoli » 2018.02.12. 13:21

Groeg írta:
2018.02.10. 08:34
Üdv a forumon!

A lehabzókkal kapcsolatban: az ATI nem lesz jó neked, ha jól van beállítva, s jól működik (nem mindig sikerül) túl erős lesz egy 500 l-es akváriumba. (lágykorallos-LPS egy kicsit terheltebb vizet kedveli)

Inkább a Tunzéval próbálkoznék, s majd a gyakorlatban kiderül, mennyire lesz használható.

Osztom Groeg véleményét, indítsad a Tunzéval, menet közben úgyis kiderül, hogy elég vagy sem. Nagyon sok mindentől függ, hogy végül melyik/mekkora lehabzó lesz a jó. Függ attól, hogy hány halad lesz, mennyit etetsz, mennyi köved lesz, mekkora az áramlásod, aljzattal vagy anélkül, lesz kiegészítő szűrésed (perlon, zsák, algaszűrő, stb). Illetve idővel is változni fog, egy 3-6 hónapos akváriumnak nem mindig ugyanaz a jó mint a pár évet üzemelt akváriumoknak. Tehát indítsad azzal amid van, aztán menet közben lehet finomhangolni.

kisboston
Ikra

kisboston » 2018.02.12. 14:20

mazoli írta:
Groeg írta:
2018.02.10. 08:34
Üdv a forumon!

A lehabzókkal kapcsolatban: az ATI nem lesz jó neked, ha jól van beállítva, s jól működik (nem mindig sikerül) túl erős lesz egy 500 l-es akváriumba. (lágykorallos-LPS egy kicsit terheltebb vizet kedveli)

Inkább a Tunzéval próbálkoznék, s majd a gyakorlatban kiderül, mennyire lesz használható.

Osztom Groeg véleményét, indítsad a Tunzéval, menet közben úgyis kiderül, hogy elég vagy sem. Nagyon sok mindentől függ, hogy végül melyik/mekkora lehabzó lesz a jó. Függ attól, hogy hány halad lesz, mennyit etetsz, mennyi köved lesz, mekkora az áramlásod, aljzattal vagy anélkül, lesz kiegészítő szűrésed (perlon, zsák, algaszűrő, stb). Illetve idővel is változni fog, egy 3-6 hónapos akváriumnak nem mindig ugyanaz a jó mint a pár évet üzemelt akváriumoknak. Tehát indítsad azzal amid van, aztán menet közben lehet finomhangolni.

Szia!

Köszönöm a tanácsod! Honnan fogom tudni hogy elég e a TUNZE vagy kell egy erősebb lehabzo a rendszerbe? Nagyon örülnek ha valakihez el tudnék menni személyesen és az ilyen kérdéseimet meg tudnám beszélni vele. Sajnos szakirodalom magyar nyelven nem nagyon található, Barna János könyve megvan már és el is olvastam, valamit itt a fórumon is elolvastam több induló akváriumos és kezdő kérdésekkel foglalkozó topikot, de valahogy ahogyan egyre többet olvasok azt érzem hogy egyre kevesebbet tudok........!

Üdv.: Attila.

sasa
Site Admin
1119 4 3

sasa » 2018.02.12. 15:58

Onnan, hogy 2-3 hónapos távlatban jók lesznek a vizertekeid.

Én szívesen látlak, 17. Kerületi vagyok.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

kisboston
Ikra

kisboston » 2018.02.12. 17:47

sasa írta:Onnan, hogy 2-3 hónapos távlatban jók lesznek a vizertekeid.

Köszönöm, élni fogok a lehetőséggel hogy, személyesen tudjunk beszélgetni!

Olvasgattam a fórumon még és attól tartok hogy, elkövettem még egy hibát. Salifert teszteket vettem mindenből, foszfát, nitrát, ph, kh, magnézium. Használhatóak annyira hogy ne kelljen kidobni őket? Milyen teszteket ajanlanátok jo szívvel?

üdv.: Attila.

szokes
Császárhal
83 2 1

szokes » 2018.02.12. 18:03

kisboston írta:
2018.02.12. 17:47

Olvasgattam a fórumon még és attól tartok hogy, elkövettem még egy hibát. Salifert teszteket vettem mindenből, foszfát, nitrát, ph, kh, magnézium. Használhatóak annyira hogy ne kelljen kidobni őket? Milyen teszteket ajanlanátok jo szívvel?

Igen ez hiba volt...

a foszfát abszolut használhatatlan, a nitrát kb saccolásra jó, a Ph fölösleges, a kh és magnézium kb jó (mondjuk magnéziumot elég ritkán kell mérni) ami még kéne a Ca ami szintén jól használható.

kisboston
Ikra

kisboston » 2018.02.12. 18:10

szokes írta:
kisboston írta:
2018.02.12. 17:47

Igen ez hiba volt...

a foszfát abszolut használhatatlan, a nitrát kb saccolásra jó, a Ph fölösleges, a kh és magnézium kb jó (mondjuk magnéziumot elég ritkán kell mérni) ami még kéne a Ca ami szintén jól használható.

Rendben, nitrát foszfát teszt kuka. Milyen tesztet ajánlanál helyettük? Ca tesztem is van szintén salifert.

Én is hozzászólok