Első tengeri, pont egy nano?

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
kriszko
Ikra

Első tengeri, pont egy nano?

kriszko » 2018.03.11. 15:50

Sziasztok!

Pár évvel ezelőtt már jártam a fórumon, akkor elfoglaltságom miatt nem tudtam belemélyedni a tengeri akvarisztikába. Édesvizi akváriumom gyerekkorom óta van, most egy növényes. Bár ahogy a fórumot olvasgatom amit ott megtanultam azt itt el is felejthetem. Egy ideje már motoszkál bennem hogy az édesvizet sósra cserélem. Eleinte piko méretben gondolkodtam a növényes mellé, aztán egyre inkább hajlottam arra hogy megszüntetem a növényest és a helyére kerülne egy nano. Sokat olvastam itt, bár a tudásom még így is a 0-hoz közelít! Minél nagyobb annál jobb, alsó technikais a tuti, stb... Viszont amire lehetőségem lenne egy kb. 75x40x40-es akvárium melyből le lenne választva egy rész technikainak, így lenne maga az akvárium mérete 60x40x40. A cél lps, lágykorall és pár kisebb hal tartása. A jelenlegi akvárium a hálóban van (garzonban lakunk). Most írhatnám hogy olcsó, halk, hatékony lehabzót keresek, de az írásaitokat olvasva rájöttem h ilyen nincs, de akkor milyet válasszak? A Tunze 9004-et többen is “halknak” írtátok, de olvastam rosszat is róla. Àramoltatónak jabeo sw 4-est gondoltam. Világítást se tudom még t5 vagy led. Előre is köszönöm a segítséget!

sasa
Site Admin
1212 1 9 9

Re: Első tengeri, pont egy nano?

sasa » 2018.03.11. 16:10

Szia

Alsó polc kizárva? Halkabb is lenne és fényévekkel praktikusabb, arról nem is beszélve, hogy plusz viztömeget is adna.

Bár szerény véleményem, hogy olyan halk akváriumot szinte lehetetlen csinálni, ami hálószobába oké. Bár kinek mi a zavaró hang.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

kriszko
Ikra

kriszko » 2018.03.11. 17:28

sasa írta:
2018.03.11. 16:10
Szia

Alsó polc kizárva? Halkabb is lenne és fényévekkel praktikusabb, arról nem is beszélve, hogy plusz viztömeget is adna.

Bár szerény véleményem, hogy olyan halk akváriumot szinte lehetetlen csinálni, ami hálószobába oké. Bár kinek mi a zavaró hang.
Most lehet meg fogsz kövezni, de nekem az oldalpolcos szimpatikusabb, a szekrényt sem akarom szétbarmolni. Most az jön hogy egy új szekrény az egész projektet tekintve a legkisebb tétel, de úgy lett csináltatva, nagyon szép és praktikus. Sok hozzászólást elolvastam és itt mindenki az alsó polcos részesíti előnyben, gondolom nem ok nélkül.

A mostani is a hálóban van. Bár tök más lehet a kettő, mert itt csak a külső szűrőnek van némi búgása, ez egy eheim 2075, szóval tényleg nem hangos, a co2 meg este nem megy... A tengerinél meg van lehab, áramoltató, felnyomó és ez csak az alap.

cstom
Remeterák
7

cstom » 2018.03.11. 17:35

kriszko írta:
2018.03.11. 17:28
sasa írta:
Szia

Most lehet meg fogsz kövezni, de nekem az oldalpolcos szimpatikusabb, a szekrényt sem akarom szétbarmolni. Most az jön hogy egy új szekrény az egész projektet tekintve a legkisebb tétel, de úgy lett csináltatva, nagyon szép és praktikus. Sok hozzászólást elolvastam és itt mindenki az alsó polcos részesíti előnyben, gondolom nem ok nélkül.

A mostani is a hálóban van. Bár tök más lehet a kettő, mert itt csak a külső szűrőnek van némi búgása, ez egy eheim 2075, szóval tényleg nem hangos, a co2 meg este nem megy... A tengerinél meg van lehab, áramoltató, felnyomó és ez csak az alap.
Nalam egy tunze 9004 van hatso levalasztasban, en jo alvo vagyok de ez mellett nem tudok aludni.

Scar22
Remeterák
34

Scar22 » 2018.03.11. 18:07

Szia, üdv itt!

Én is hasonló tervekkel indultam el, mint amit most vázoltál, volt közben egy kilengés egy Red Sea 130-al, aztán visszatértünk az eredeti elképzeléshez, végül egy régi motorostól vettem használtam a mostani akváriumot. Az a méret amit kinéztél pont jó, nem kicsi, de már lehet használni. Sokat segítene mindenkinek ha a szekrényt lefényképeznéd belülről, akkor tudnánk ötletelni tovább, de szerintem az eheim helyére elférne a szűrőaksi és egy halk külső lehab, a lefolyás pedig hátul meg lehet oldani akár a mostani furatokon is (ha hátul vannak). Én is a tunze 9004-et választottam a tervekben, aztán többen írták hogy ha nem vagyok nagyon jó alvó akkor felejtős a történet. A Jebao felnyomóknak (nekem dc3000van) elenyésző hangjuk van, kb. mint az eheimednek, az áramoltató amit néztél szintén elég csendes, de CsTomnak van sw4-e, ő tud mondani tapasztalatot róla. Nekem Sasa ajánlásával egy CoralBoxD300+ lehabzóm van alul, amíg nyitott volt a szekrény addig is tudtam tőle aludni, pedig rossz alvó vagyok.
Szerintem gondold át. Sok sikert a továbbiakban!

kriszko
Ikra

kriszko » 2018.03.11. 19:16

cstom írta:
2018.03.11. 17:35
kriszko írta:
2018.03.11. 17:28
sasa írta:
Szia

Nalam egy tunze 9004 van hatso levalasztasban, en jo alvo vagyok de ez mellett nem tudok aludni.
Szia cstom!

Pont erre gondoltam. Valaki azt írja halk, te azt hogy hangos. Köszi a visszajelzést róla! 8-)

mazoli
Bohóchal
188 2 3 11

mazoli » 2018.03.11. 19:27

Vad ötlet, de esetleg lehab nelkul? Tudom nem kezdőknek való, de ha kevés halad lesz, es óvatosan etetsz (van akvarisztikai tapasztalat, tehát kb tudod hogy mennyi a kevés és sok), egy lagykorallos működhet lehab nelkul is. Alga szűrővel vagy megfelelő vizcserevel megoldható. Egy aramoltato és egy szivattyú biztos kell, de ha a zaj elsődleges, akkor esetleg ez lehet egy opció amit érdemes végiggondolni, vagy esetleg ugyanezen elgondolás mentén egy kis lehabot csak nappal járatni, éjjel csak alga szűrővel működne. Csak egy ötlet...

kriszko
Ikra

kriszko » 2018.03.11. 19:30

Scar22 írta:
2018.03.11. 18:07
Szia, üdv itt!

Én is hasonló tervekkel indultam el, mint amit most vázoltál, volt közben egy kilengés egy Red Sea 130-al, aztán visszatértünk az eredeti elképzeléshez, végül egy régi motorostól vettem használtam a mostani akváriumot. Az a méret amit kinéztél pont jó, nem kicsi, de már lehet használni. Sokat segítene mindenkinek ha a szekrényt lefényképeznéd belülről, akkor tudnánk ötletelni tovább, de szerintem az eheim helyére elférne a szűrőaksi és egy halk külső lehab, a lefolyás pedig hátul meg lehet oldani akár a mostani furatokon is (ha hátul vannak). Én is a tunze 9004-et választottam a tervekben, aztán többen írták hogy ha nem vagyok nagyon jó alvó akkor felejtős a történet. A Jebao felnyomóknak (nekem dc3000van) elenyésző hangjuk van, kb. mint az eheimednek, az áramoltató amit néztél szintén elég csendes, de CsTomnak van sw4-e, ő tud mondani tapasztalatot róla. Nekem Sasa ajánlásával egy CoralBoxD300+ lehabzóm van alul, amíg nyitott volt a szekrény addig is tudtam tőle aludni, pedig rossz alvó vagyok.
Szerintem gondold át. Sok sikert a továbbiakban!
Szia Scar22!

Elkezdtem olvasni a naplódat, majd folytatom. Az akvárium szekrény két oldalán van furat, szóval ha alsó polcos lenne akkor hátra kellene furat. Ilyen technikai tartályt képen már sokat láttam, bár eddig nem agyaltam rajta hogy ez a fajta rendszer hogy is áll össze, mivel tudtam hogy nem ilyet akarok. El nem tudom képzelni hogy lehet itt megoldani azt hogy a víz ne csobogjon. A rendszer lényegét nagyjából értem, vagyis azt hiszem. Akváriumot meg kell fúrni, talán két helyen?! Az egyiken lefolyik a víz egy boxon keresztül ami a felszín leszívását meg is oldja, a víz a csövezésen keresztül lefolyik alulra egy szűrőzsákba ami megfogja a kosz egy részét. Ebben az alsó tartályban van a lehab, fűtő, esetleg vízutántöltő, meg a felnyomó (alaprendszer). A felnyomó pedig visszajuttatja a vízet az akváriumba. Jól gondolom?

kriszko
Ikra

kriszko » 2018.03.11. 19:31

mazoli írta:
2018.03.11. 19:27
Vad ötlet, de esetleg lehab nelkul? Tudom nem kezdőknek való, de ha kevés halad lesz, es óvatosan etetsz (van akvarisztikai tapasztalat, tehát kb tudod hogy mennyi a kevés és sok), egy lagykorallos működhet lehab nelkul is. Alga szűrővel vagy megfelelő vizcserevel megoldható. Egy aramoltato és egy szivattyú biztos kell, de ha a zaj elsődleges, akkor esetleg ez lehet egy opció amit érdemes végiggondolni, vagy esetleg ugyanezen elgondolás mentén egy kis lehabot csak nappal járatni, éjjel csak alga szűrővel működne. Csak egy ötlet...
Szia!

Na ehhez nem értek hogy működőképes dolog e. Majd a többiek reagálnak rá :)

Gumis
Találkozó házigazda
858 197 1 4

Gumis » 2018.03.11. 19:34

Ne csobogjon? Meglehet oldani 8000 l/ó is.
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

Én is hozzászólok