Scar tervezgetése

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Én is hozzászólok
Scar22
Remeterák
35 1 1

Scar tervezgetése

Scar22 » 2019.11.29. 20:33

Sziasztok

Tervezek indítani egy új akváriumot. Igazából már le is van gyártva, de Sasával beszéltük hogy nincs téma a fórumon, és több szem többet lát alapon csinálok egy naplót a tervezésről építésről indításról.

Mint ismert tavaly kapkodásból meg úgy amúgy is egy használt akváriummal indultam el a hobbi rögös útjain, amit már fél évvel később bántam is. Most (2019 októbere) fajult el odáig a helyzet hogy vagy mennie kell az akváriumnak vagy újra indítás lesz. Feleségemmel úgy döntöttünk hogy ha újra indítunk akkor új akvárium is lesz. Picit nagyobb, közelebb a legelső elképzelésemhez.

Időközben Gumis Petink csinált nekem egy állványt (100*60*83) méretekkel egy másik akváriumhoz amit viszont túl nagynak éreztem.
Állvány van, akvárium nincs, páratokkal egyeztetve kialakult egy 100*60*50-es akvárium, teljes oldal leválasztással, így 85*60*50 display maradt (legelső tervem ügye 90*60*50 volt).
Krokiék le is gyártották az üveget, jövő héten már nálam is lesz. Sajnos a lapszabászat csak egy héttel későbbre vállalta a bútorlapokat, de ez van.

Furatokat már máshogy raknám, de abból főzünk amink van.

Jelenleg a szűrő akvárium tervezgetése van. Nem szeretném túlbonyolítani, jelenleg 70*50*40 méretekkel tervezek amiben egy leválasztás van a habzónak.

Az akváriummal 3-5 évre szeretnék tervezni, az alap koncepcióval ami főleg lps és lágy vonalon mozogna.

Végére csatolok pár képet, aztán majd ha van valami úgyis írunk.
terv.jpg
szűrő.jpg
17311559_889030891239233_1595698224_o.jpg
szűrő 1.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
: sasa (1)

Humbuk
Bohóchal
77 3 1

Re: Scar tervezgetése

Humbuk » 2019.11.30. 08:52

Sok sikert!

A szűrő akváriumnál figyelj arra hogy célszerű úgy kialakítani, hogy ahol a felnyomó van az legyen a legkissebb rekesz, hisz itt mozog a vízszint, igy korlátozza a lehetőségeidet amit mellé tudsz tenni (élőkő, algaszűrő, lebegtető szűrő). A másik amit én nem fogadtam meg pedig jó lett volna, hogy egy kicsit ferdén ragasztasad be az elválasztót üveget a felnyomóhoz, így megelőzöd a hangot és buborék képződésen is csökkentesz.

Az utántöltöt célszerű minnél nagyobbra tervezni, nekem sajnos kevés volt a helyem és baromi zavaró, hogy 4-5 napnál többet nem bír ki, szerintem úgy ideális ha a heti 1 alkalom nagy biztonsággal elég.

8-)

kslszl
Remeterák
35 1 2

kslszl » 2019.11.30. 10:48

<span style="display: none;">
Humbuk írta:
2019.11.30. 08:52

Az utántöltöt célszerű minnél nagyobbra tervezni, nekem sajnos kevés volt a helyem és baromi zavaró, hogy 4-5 napnál többet nem bír ki, szerintem úgy ideális ha a heti 1 alkalom nagy biztonsággal elég.

8-)
<span style="display: none;">

Jó de te lusta vagy Gyula :lol::lol::lol:

Egyébként hasonlóan gondolom humbuk kollégával igaz én több rekeszt kialakítanék a technikaiba hátha később jól jönne, a víz eltalál rajta de ha algaszűrőt kellene kialakitani később, kicsit könnyebb lenne.

Illetve nekem nagyon nem jött be a szűrőzsák ha kimosom bubizik lehab kifut utána ha kicsit eltömödik akkor jó de az nagyon kevés ideig volt jó, én perlon vatát használok előszűrőnek ha eltömődik kidobom.
Aki látja a láthatatlant, az képes a lehetetlenre!

Scar22
Remeterák
35 1 1

Scar22 » 2019.11.30. 14:53

Köszönöm a hozzászólásokat, a felnyomónál 24cm vízszint van tervezve és egy ráccsal lesz leválasztva az algaszurőről(vagy kap egy üveget).

Automata utántöltőm van, szóval szerintem az a pici ingadozás nem számít, de az utántöltő tartály mérete az kérdéses. Szerintem 20liternek bőven elégnek kell lennie egy hétre :-)

Humbuk
Bohóchal
77 3 1

Humbuk » 2019.12.01. 09:09

20l bőven elég az több mint egy hét lesz így a "lustáknak" is megfelel :D

Algaszűrő és az elválasztó rács felejtős, ha csak nem vagy olyan szorgalmas, hogy 2 naponta takarítsad a felnyomó szivattyút a csigák és a leszakadó algadarabok miatt amik eltömítik. (persze ez csak egy lusta véleménye :lol: )

Ha meg üveg lap akkor már miért ne a fix vízszintű teret növelnéd. Enek nem most lesz jelentősége, hanem ha változtatsz az elképzeléseden, mert hidd el fogsz. Jön egy kis SPS najd sok, így már nem tökéletes a szűrésed kitalálsz egy kis plussz élőkövet, algaszűrőt, dsb-t, reaktort, lebegtető szűrőt, vagy a bűbánat tudja mit és máris áldani fogod az eszed hogy van egy nagyobbb fix szintű rekeszed.

Scar22
Remeterák
35 1 1

Scar22 » 2019.12.01. 15:01

Humbuk írta:
2019.12.01. 09:09
20l bőven elég az több mint egy hét lesz így a "lustáknak" is megfelel :D

Algaszűrő és az elválasztó rács felejtős, ha csak nem vagy olyan szorgalmas, hogy 2 naponta takarítsad a felnyomó szivattyút a csigák és a leszakadó algadarabok miatt amik eltömítik. (persze ez csak egy lusta véleménye :lol: )

Ha meg üveg lap akkor már miért ne a fix vízszintű teret növelnéd. Enek nem most lesz jelentősége, hanem ha változtatsz az elképzeléseden, mert hidd el fogsz. Jön egy kis SPS najd sok, így már nem tökéletes a szűrésed kitalálsz egy kis plussz élőkövet, algaszűrőt, dsb-t, reaktort, lebegtető szűrőt, vagy a bűbánat tudja mit és máris áldani fogod az eszed hogy van egy nagyobbb fix szintű rekeszed.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

jflex
Bohóchal
88 1 2

jflex » 2019.12.01. 20:24

hi,

gratula es varjuk a fejlemenyeket! szerintem az ozmo tartaly kb. 10 napot lefed akkor az mar eleg jo, bar en a havi toltes mellett vagyok de sok hely kell hozza. technikaiban viszont en is osztom hogy erdemes a felnyomonak a legszukebb reszt kialakitani es lehetoseg szerint maradjon hely a jovoben bekoltozo technikaknak. pont ahogy irtatok: algaszuro, media reaktor, elokonek hely stb.

szep a terv! hajra es kulon koszonet, hogy probalunk kis eletet ide csalni, hisz ez a plattform sokkal jobb minden szempntbol az akvarsitaknak ;)

jflex

Én is hozzászólok