Red Turf / Cotton candy vörös alga - és az ellenszere

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Én is hozzászólok
sasa
Site Admin
1300 1 9 4 1 18 1

Red Turf / Cotton candy vörös alga - és az ellenszere

sasa » 2020.02.15. 14:36

Sokan akik jártak nálam az elmúlt egy évben láthatták, hogy küzdök a vörös átokkal, a vörös színű, vatta / pamacsszerű algával, ami külföldön "red turf" vagy "cotton candy" alga néven fut. Mindent benő és eddig azt hittem semmi nem hat ellene... Róla volna szó:

Kép

Aki nem ismerné (az örüljön...) de itt egy cikk is róla:

http://www.reefkeeping.com/issues/2002- ... /index.php

Az elmúlt 1-1,5 évben minden ismert ellenszerével próbálkoztam. Keféltem, kiszedtem, visszanőtt. Vettem különböző algaevő állatokat - semmi sem ette. Szereztem nagy nehezen mexikói turbó csigát (turbo fluctuosa). Illetve az annak méregdrágán eladott csigák kb. 1/3-a az volt. Ezek ették is, de csak a könnyen hozzáférhető helyeken tudták megoldani a problémát, illetve ahogy fogyott a vörös alga pusztultak a csigák, majd ahogy fogytak a csigák jött vissza az alga... Ördögi kör.

És akkor a lényeg:
Hallottam egy viszonylag újkeletű termékről az USA-ban, amiről ódákat zengtek: az Underwater Creations, Inc., EU-ban tök ismeretlen gyártó terméke, a Vibrant Liquid Aquarium Cleaner. Csak amerikában kapható, pedig feltúrtam érte Európa kb. összes boltját. Az ára is borsos, a szállítás pláne, de mivel kifogytam minden ötletből megrendeltem, bár nem fűztem hozzá igazán nagy reményeket, főleg, mivel a leírás alapján semmi extra dolgot nem tartalmaz, csak egy "speciális" baktérium keveréket. Baktériumból pedig már eddig is 3-4 félét adagoltam felváltva, rendszeresen kb. 0 eredménnyel.

Meg is érkezett kb. 2 hét leforgása alatt a termék és el kezdtem használni a gyártó ajánlása szerint, heti 2x-i adagolással, 40 literenként 1 ml-t belőle. A leírása sem volt túl meggyőző, mert ugyan külön említi a briopsyst és a turf algát, de azt is hozzáteszi, hogy makacs algák esetén 6-8 hetes kúrára is szükség lehet.

Nos, nem volt. A víz látványosan kristály tiszta lett már a legelső adagolás után (este adtam, reggel néztem) és gyakorlatilag a turf algán kívül minden egyéb alga egy hét alatt nyom nélkül eltűnt. A további két adagolás után (+1 hét) pedig a turf alga 99%-a is kipusztult. Egyetle negy 5 forintosnyi makacs kis telep maradt az egész akváriumban.

A korallokra nem, hogy káros hatással nem volt, hanem egyértelműen pozitívan reagáltak az eredményre (vagy magára a szerre, vagy az alga eltűnésére, ezt nem tudom).

Úgyhogy mindenkinek csak ajánlatni tudom és remélem hamarosan kapható lesz itthon is!
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!
: Zsombor Gyuszi84 Sygnus ... (4): jflex kslszl (2): Tomi (1)

PapZoltan1970
Ikra
1

Re: Red Turf / Cotton candy vörös alga - és az ellenszere

PapZoltan1970 » 2020.02.17. 15:28

Szia Sasa!

Dobnál egy linket végül honnan rendelted meg? Mennyi idő alatt ért ide?

Köszi!

sasa
Site Admin
1300 1 9 4 1 18 1

sasa » 2020.02.17. 18:55

PapZoltan1970 írta:
2020.02.17. 15:28
Szia Sasa!

Dobnál egy linket végül honnan rendelted meg? Mennyi idő alatt ért ide?

Köszi!
Ebayről, ebből a boltból:
https://www.ebay.co.uk/itm/Vibrant-Liqu ... LMsv5oCKR0

2 hét volt a posta kb.

allen9
Bohóchal
114

allen9 » 2020.02.20. 14:40

sasa írta:
2020.02.15. 14:36
Sokan akik jártak nálam az elmúlt egy évben láthatták, hogy küzdök a vörös átokkal, a vörös színű, vatta / pamacsszerű algával, ami külföldön "red turf" vagy "cotton candy" alga néven fut. Mindent benő és eddig azt hittem semmi nem hat ellene...

Szia!

Tán két hete voltam nálad vasárnap xeniáért. Érdeklődnék, hogy akkor már benne volt a vízben a cucc? Ha igen, akkor mindenre van magyarázatom ami nálam törtinik most. :)

A fél centis milka meg nemhogy életben maradt, hanem szemmel láthatóan jól érzi magát. Ilyen nálam még sose volt kőkorall esetén.

De a lényeg, hogy szeretném tudni, mikor került be az algagyilkos baktérium kultúra nálad a vízbe?

sasa
Site Admin
1300 1 9 4 1 18 1

sasa » 2020.02.20. 15:18

Szia!

Február 2-án.
De azt azért nem hiszem, hogy egy fél liter víz komoly hatással lenne egy egész akváriumra.

kslszl
Remeterák
37 1 2

kslszl » 2020.02.20. 16:40

sasa írta:
2020.02.20. 15:18
Szia!

Február 2-án.
De azt azért nem hiszem, hogy egy fél liter víz komoly hatással lenne egy egész akváriumra.
Illetve nem öntjük a más vizét az akváriumba ;)
Aki látja a láthatatlant, az képes a lehetetlenre!
: jflex (1)

allen9
Bohóchal
114

allen9 » 2020.02.20. 17:55

kslszl írta:
2020.02.20. 16:40
sasa írta:
2020.02.20. 15:18
Szia!

Február 2-án.
Illetve nem öntjük a más vizét az akváriumba ;)
Én simán öntöm! Mindig ezt tettem. Nyolc éve.... :D
Most jól jártam azt hiszem. Végülis ami tud szaporodni, az akár szaporodhat is.

Én is hozzászólok