900 Literes vegyes első Akváriumom

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Bálint
Ikra
10

Re: 900 Literes vegyes első Akváriumom

Bálint » 2021.08.25. 20:39

Isotop írta:
2021.08.20. 16:41
Nekem egy Sicce Xstream-E-m van.Bár ez áramoltató, nem felnyomó.

De megvétel után pár napra rá, már a fiókban pihent. :(

Valami olyan mély búgó hangot ad ki magából amit nem tudtam hosszú távon elviselni.

(egyszerűen ez a gyári hangja).

Szerintem abban meg ne bízz, hogy idővel halkabb lesz..
Én még növényesben használtam tidal akasztós szűrőt. Teljesen hangtalan volt. Erre felbuzdulva vettem pár másik sicce gyártmányt. Egyik hangosabb volt, mint a másik. Na azóta nem veszek siccét,

ZON3
Remeterák
45 1 1

ZON3 » 2021.08.26. 01:05

sasa írta:
2021.08.25. 15:32
Előtte üresen nyomsz egy gyors öblítő programot, kétlem bármi káros maradna a mosógépben.
Rendben köszönöm szépen így fogom csinálni ( néha túl aggódom a dolgokat )

ZON3
Remeterák
45 1 1

ZON3 » 2021.09.14. 17:53

Sziasztok , pár "buta" kérdés :

Aluprofil ból szeretnék akvárium tartót építeni

Ahol néztem ott csak 2 méteres darabokat árulnak.. nekem 250×80×70 cm kellene vagyis maga az akvárium stand lenne ekkora. Esetleg tudtok olyan üzletet ahol.ilyet is lehet venni ? 40×40 es 10es nut tal

Másik pedig : szeretnék refugium ba Chaetomorpha t venni

De nem nagyon láttam 1 üzletben sem itthon :/

Isotop
Császárhal
282 4 3

Isotop » 2021.09.15. 17:38

https://machineparts.iramkostore.com/gr ... orony.html

Itt van 5m-es is, de ha ilyen profilokból akarsz építeni, inged-gatyád rámegy..

Harmad vagy negyed áron ki lehet hozni alu zártszelvényből hegesztéssel, ugyanolyan minőségben.

Gumis Petinek csepelen van műhelye, ha megtervezed az állványt, akkor megcsinálja Neked..

A fórumon, többeknek is csinált már állványt (Nekem is).

Amire viszonyt figyelj, hogy az aluminiumot is kéne felületkezelni valahogy..(sajna én elspóroltam)..

Chaetomorpha algát meg nem venni szoktak, hanem a fórumtársak ingyen, vagy csokiért, sörért adnak a túlszaporulatból.. :)

Szerintem
: ZON3 (1)

ZON3
Remeterák
45 1 1

ZON3 » 2021.09.30. 14:12

Rég voltam , bár figyelem a fórumot mindig , 3 hetes megfigyelés ellenére is sikerült behoznom a darakórt palettás barátommal ... szerencsére nem volt elhullás reefsafe gyógyszert is kaptak ( ami segíteni nem segít úgyse , de legalább van mire költeni) úgyhogy ezen " felbuzdulva " karanténba megy minden hal , kezelem őket, aztán átmennek a 450 literes akváriumba egy másik szobába ahol nyugtuk lesz pár hónapig, jobban mondva addig amíg a display ből el nem tűnik a betegség ( kiéheztetem őket egyszerűen, nagyon sokat olvastam ezután (is ) és kaptam jótanácsokat is, elméletileg így teljesen ki lehet irtani a darakórt. Biztos lesz olyan aki azt mondja nem .. egy próbát megér számomra.. többek között azért is mert ha már így alakult, kibontjuk az akvárium falat , így egybe nyitjuk a konyhát a nappalival több helyünk is lesz + az akvárium is jobb helyre kerül, sokkal jobban szem előtt lesz . A csigák , csillag , Sün, garnéla majd szintén átkerül a 450 esbe , a kövek meg mennek a technikai akváriumba amíg az áthelyezés , kőműves munkák folynak , lassan tényleg alakul a mészalga is foltokban 😊

Mindent összevetve szerencse a szerencsétlenségben , hogy, így alakult , a halak zabálnak szépen fejlődnek de látom rajtuk hogy néha néha van rajtuk parazita mégha alig észrevehető is

Kép

Én is hozzászólok