900 Literes vegyes első Akváriumom

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
ZON3
Remeterák
45 1 1

900 Literes vegyes első Akváriumom

ZON3 » 2021.01.16. 14:12

Sziasztok, egy ideje édesvízi akváriumom van ( tudom teljesen más) és szeretném átalakítani tengerire ( vegyes halas - korallos) ra

Egy ideje tag vagyok és nézegetem a fórumot sok érdekes és tanulságos téma van ( külön köszönet jflex tagnak aki felhívta erre a fórumra a figyelmem és rengeteg tanácsot adott már így is )

Pár adat a mostani akváriumról ( majd csatolok képet is )

180×75 alapterületű 65 cm magas ( 877 liter de nem akartam ezt irni a topic nevébe , remélem nem haragszik senki 😅)

Optiwhite a két hosszanti oldal ( fal akváriumról van szó)

Egy oldalsó lefolyóbox- al ami egy 500 literes technikai tartályba vezeti le a vizet, ahol 2 eheim thermocontroll 400 w van , egy green killing machine belső uvc szűrő , egy jbl külső uvc szűrő egy jebao 5000 és egy jebao 10 000 dcp pumpa nyomja vissza a vizet ( az egyik csőre egy 10kg os co2 palack van kötve)

A világítás egy ATI sunpower t5 8x80 végzi

Van benne egy jebao wave maker ( meg van egy gyre gf4k wave maker is de az túl erősnek bizonyult így vár a tengeri átalakításra)

A terv : szeretnék venni egy lehabzót : ATB medium deluxe 1500 as amit ajánlott jflex és nekem személy szerint nagyon tetszik is

( néztem még deltec 2000i lehabzót is agyalok melyik lenne a jobb , persze ez az egyik legfontosabb rész ezért nagyon hálás vagyok minden márka- ötlet ért)

Hétfőn veszek 2 gyre fx350 et controller rel

Kelleni fog 2 led amit az Ati sunpower oldalára erősítek majd fel ( nem jut hirtelen az eszembe mi a neve , majd szerkesztem)

És majd multireaktor (okat) ez még kérdéses

Van egy Aquamedic 4 csatornás dózispumpám

A vizet most egy 570 liter/ nap os osmotech gyártja ami után van 2 kevertágyas gyanta kötve ( tds 2 ppm igy a vízem ) amúgyis szikes és nagyon magas szilikát tartalmú a csapvíz..

A szűrőakvárium lesz új : tervben van egy rollnis filter is

(Refugium, élőkő mindenképp tervben bele ..

De itt is egy kérdés..vagyis dilemma könnyebb lenne a lehabzót a Refugium mögé tenni , így több víz is fér a technikaiba, de valahol azt írják az rossz ..valahol meg éppen az ellenkezőjét..

Nyilván minden akvárium más, mindenkinél más válik be de azért ötletek mindig jól jönnek...

Köszi bárki bármilyen infót is oszt meg velem

(A leírtak alapján látjátok hogy eddig sem kevés pénzem ment a hobbira és az álmom mindigis egy tengeri akvárium volt és lévén nem sok dolog hiányzik már próbálom elérni megvalósítani , így tényleg minden észrevétel, kritika , segítség jól jön..köszönöm)
: jflex (1)

sasa
Site Admin
1527 1 12 7 3 34 1

Re: 900 Literes vegyes első Akváriumom

sasa » 2021.01.16. 14:38

Ritkán tudok ilyet mondani édesvizi átalakításkor, de ez egy egészen jó alapnak tűnik!

A lehabzón ne gondolkozz feleslegesen túl sokat, az ATB-nél jobbat nem fogsz találni ebben az árkategóriában (de még a drágábban sem). Viszont én úgy tudom, hogy a medium size-ból nincs delux. Na nem mintha ez számítana, egy medium ATB röhögve elvisz 900 litert, nekem is ennyin van, egy diőben 40+ hallal. Brutális teljesítménye van, nem lesz vele gond!

Én kezdésnek nem is bántanám a T5-ös világításodat, a 8 cső elég lesz 75 cm szélességre. Majd később ha akarsz barkácsolni és kevésnek érzed a fényt (nem lesz kevés!) akkor teszel mellé LED-et. Kezdésnek biztosabb a T5, nem lehet ugyanis elrontani.

A refugium kérdését sem kell túldimenzionálni. 20+ évig az volt a mondás, hogy tiszta, szűrt víz menjen a refugiumba, hogy ne ott üljön le a mulm (logikus). Aztán jött a Trition aki azt mondta, hogy a refugium legyen az első lépcső, hogy az algának jusson tápanyag (ez is logikus, csak szarásig lesz mulmmal a refigium...). Az igazság meg az, hogy bárhogy csinálod működik...

Az áramláshoz jótanács:

A 2 db fx350 nagyon kevés lesz (ha csak nem minimál szirtet építesz). Én mindenképpen kiegészíteném erős, hagyományos pumpákkal (akár jebao, akár más).
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!
: ZON3 (1): jflex (1)

ZON3
Remeterák
45 1 1

ZON3 » 2021.01.16. 15:53

Az áramláshoz jótanács:

A 2 db fx350 nagyon kevés lesz (ha csak nem minimál szirtet építesz). Én mindenképpen kiegészíteném erős, hagyományos pumpákkal (akár jebao, akár más).
[/quote] Van hozzá még egy gyre gf4k + egy ATI SOW 15

Igazság szerint most csak a SOW 15 megy édesvízi be minimumon de édesvízi hez az is sok 😁

A gyre gf4k -et meg eltettem mert kitépte a növényeket

A 2db gyre fx350 eset függőlegesen a gyre gf4k et vizfelszín alá teszem vízszintesen + a SOW 15 öt ( meg ahogy írtad kevés igy venni fogok még mást is azoknak a helye is meglesz valahol )

ATI sunpower t szintén jflex ajánlotta ( a led kiegészítést pedig az irizáció ( remélem jól írtam) miatt is szeretném + ez menne napfelkelte- naplemente ként ( lehet hülyeség)

Ja igen és Reefbrite lenne a led 2 oldalt

Próbálok olvasni - youtube videók ( nyilván ez alap de akkora tudástár van és olyan sok ellentmondásos írás hogy sokszor elbizonytalanít)

Köszönöm szépen az észrevételeket 😊

ZON3
Remeterák
45 1 1

ZON3 » 2021.01.16. 16:09

sasa írta:
2021.01.16. 14:38
Ritkán tudok ilyet mondani édesvizi átalakításkor, de ez egy egészen jó alapnak tűnik!

A lehabzón ne gondolkozz feleslegesen túl sokat, az ATB-nél jobbat nem fogsz találni ebben az árkategóriában (de még a drágábban sem). Viszont én úgy tudom, hogy a medium size-ból nincs delux. Na nem mintha ez számítana, egy medium ATB röhögve elvisz 900 litert, nekem is ennyin van, egy diőben 40+ hallal. Brutális teljesítménye van, nem lesz vele gond!

Én kezdésnek nem is bántanám a T5-ös világításodat, a 8 cső elég lesz 75 cm szélességre. Majd később ha akarsz barkácsolni és kevésnek érzed a fényt (nem lesz kevés!) akkor teszel mellé LED-et. Kezdésnek biztosabb a T5, nem lehet ugyanis elrontani.

A refugium kérdését sem kell túldimenzionálni. 20+ évig az volt a mondás, hogy tiszta, szűrt víz menjen a refugiumba, hogy ne ott üljön le a mulm (logikus). Aztán jött a Trition aki azt mondta, hogy a refugium legyen az első lépcső, hogy az algának jusson tápanyag (ez is logikus, csak szarásig lesz mulmmal a refigium...). Az igazság meg az, hogy bárhogy csinálod működik...

Az áramláshoz jótanács:

Lehabzó tényleg akkor ATB lesz

Deltec tetszett még nagyon a vésztúlfolyó miatt ami nem engedi a kihabzást nekik is 20 év tapasztalat , német gyártmány van ez tűnt még egy épkézláb választás nak

ATB ből ezt néztem remélem a kép átmegy és jól töltöttem fel

A refugium dilemma is egyre jobban eldőlni látszik rollnis szűrő után refigium -》után multireaktor-》 után lehabzó -》 után melegítő és felnyomópumpa a terv

A technikai akvárium 160 cm × 50 cm alappal lesz ( ennyire van hely egy 55 cm es magassággal ) remélem elég 🤔

Kép

sasa
Site Admin
1527 1 12 7 3 34 1

sasa » 2021.01.16. 16:22

Atbhez is van tulhabzas gátló, látszik is a képen. De az atb nem fut ki :evil:
: ZON3 (1)

ZON3
Remeterák
45 1 1

ZON3 » 2021.01.16. 17:57

Kép

Kép

Ez mondjuk régebbi kép de jól látszik az elrendezés
: Groeg (1)

ZON3
Remeterák
45 1 1

ZON3 » 2021.01.16. 18:06

Kép

Ez egy mostani kép ( bocsánat nincs sok tapasztalatom a képfeltöltésben )

Isotop
Császárhal
282 4 3

Isotop » 2021.01.16. 18:46

Nekem csak egy apró észrevételem lenne..:

Ha nem szorítanak az anyagi kérdések, akkor szerintem hanyagold a Jebao áramoltatókat.

Ár/Érték arányban nagyon jók, de Nekem egy másfél éves SOW-15 mégnese oldódott bele az akvába cinkkel áraszva el azt.

Ha megengedheted, akkor vegyél Tunzét..(kivéve a Tunze3-at..)

Szerintem..

sasa
Site Admin
1527 1 12 7 3 34 1

sasa » 2021.01.16. 19:16

Kicsit off - de mi lett a mágnessel, szétnyílt?

Isotop
Császárhal
282 4 3

Isotop » 2021.01.16. 19:33

Off..
ow25paint.jpg
Igen..és pont a pirossal jelölt helyen, alig lehetett észrevenni..Kb. 2 cm-es félkör alakú repedés volt a műanyagon..

Nem is nagyon gyanakodtam rá, mert hogy "csak" 1.5 éves...

Előbb vettem ki az 5-6 éves tunzékat..(de azoknak nem volt baja..)

(Tunze mágnesek szerintem nagyon bírják..)

De ez simán lehet egyedi eset.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Én is hozzászólok