Fehér pontok S.O.S

Szeretnél többet tudni a halakkal benépesitett akváriumokról, akkor ez egy jó hely a kérdéseidre!
csomi
Remeterák
1

Fehér pontok S.O.S

csomi » 2007.12.10. 07:50

Lehetséges a darakóron kív?l más fehér pötty a halakon?
Nem régen úgy két hete hoztam halakat az akváriumba.
Folyamatosan mértem a vizet hogy a hirtelen sok hal miatt(10db) a nitrát vagy ammónia nem gyülemlik-e fel. Az eredmény szinte semmit sem változott nitrát 0 vagy legalább is a teszt színe nem változott az ammónia 0.05 8.2-8.3 Ph melett. Ja közel 500L víz van az akváriumban és eddig 2db halam volt benne úgy 5hónapja. Ami megszokott f?leg a doktorhalakon a darásodás rögtön jelentkezett a sárga dokin és a csipesz halamon. Kb.3-4nap alatt elt?nt az oldalukról de az úszóin még láttam néhányat ez után is. Kezd?dött a csipesz hallal és egy kis bohóccal. Rá két napra sárga doki még egy kis bohóc, következ? nap törpe császár hal ez volt a régi halam egyike és egy mandarin hal ez a másik régi halam ez teljesen elnyálkásodott. 3napig semmi azt hittem megállt most reggel látom a talaj forgató géb testén fehér pöttyök sokasága szerintem ez nem dara kór. Még 2bohóc halam van és egy tisztogató melyeken szemlátomást nem mutatkozik semmi. Egyenl?re. Teljesen kész vagyok. a gébet megtudom valahogy menteni. Van még egy anemónám és egy gonioporám amik nem t?nnek betegnek.

Ui: valamit az üzletb?l hoztam haza szerintem.

barnajanos
Korallszirt Mester
818

Re: Fehér pontok S.O.S

barnajanos » 2007.12.10. 09:57

Hello Csomi!

Hát nem könnyíted meg a saját dolgodat. Goniopora korall, anemóna, ezek nem egyszer?ek. Aztán meg 10 hal egyszerre. Hol vetted a halakat? Nem a Kék Bolygóban véletlenü? :-) )
Ilyen esetben az ember leveszi az ide vágó szakkönyvet a polcról, aztán megkeresi benne hogy mit kell tenni. Tudom, a könyv pénzbe kerül, de most szerintem többe lesz neked ez a halasítás mint egy jó könyv került volna. Bár szerintem könyv nélkül is tudtad, hogy nem jó egyszerre sok halat berakni. Biztos volt okod rá hogy megpróbáld hátha mégis m?ködik. Nem jött be. Én azért a boltost is okolom, illett volna szólnia hogy baj lehet.
A konkrét betegségr?l azért kicsit többet kéne tudni ahhoz, hogy pontosan meg lehessen tudni hogy mi lehet. Volt kölcsön nálam egy halbetegségekr?l szóló könyv, abban van egy 50 oldalas folyamatábra, amib?l még mindig csak azt lehet megtudni, hogy melyik oldalon van leírva az a mikroszkópos vizsgálat amivel meg lehet mondani a pontos betegséget. Szóval nem egyszer?.
Amit a nép darakórnak nevez az kétféle kórokozó tud lenni: Amyloodinium, egy egysejt? ostoros alga, vagy Cryptocaryon, egy csillós egysejt?. Az els? apróbb, attól inkább poros kinézet? lesz a halad, a második nagyobb, jobban látszanak egyenként a fehér pettyek. Az els?t a legjobb rézzel kezelni, a másodikra ez nem hat, de mindkett? kezelhet? formalinnal, malachitzölddel, édesvizes fürd?vel, meg még egy rakás más módon. De csak akváriumon kívül, és az akváriumot legalább 30 napig hal nélkül kell hagyni, különben vissza fognak fert?z?dni. Nem egyszer? eset.
Hello!

Barna János

csomi
Remeterák
1

csomi » 2007.12.10. 21:40

Sajnos itt miskolcon 1tengeris üzlet van. Sem választékban sem pedig árában nem megfelel?. Így hát gondoltam fel megyek pestre és lehozok ennyi halat. Sajnos nagyon nagy hiba volt belátom. A tünetek megjelenését?l számított 24 órán bel?l sajnos elpusztultak másfél hét alatt. Viszont nem egyszerre mindig csak egyen láttam, és sosem egyértelm?en a tüneteket.
Általában mindig a mozgásán vettem észre, aztán kijöttek rajta a pontok ilyenkor már nagyon kába volt. Ami furcsa amig a fert?zött példány él a többin nem látni mint elpusztult utána jelentkezett a többin egyesével.
Persze rögtön kivettem ?ket.

joeteng
Császárhal
549 1

joeteng » 2007.12.10. 23:39

Szia Csomi!

Amint olvasom az akváriumodban az algákkal is van problémád.
A halak pusztulása és az algásodás között akár összefüggés is lehet.
Valami nagyon nincs rendben a rendszeredben.
A halak pedig kényesek a vízmin?ségre.
A szállítás során nem fázhattak meg? Ezt csak tetézhette a rossz víz, ami az algásodást is okozta, okozza.

barnajanos
Korallszirt Mester
818

barnajanos » 2007.12.11. 11:55

Hello Csomi!

Amit leírtál azok alapján én is a vízmin?ségedet okolom. Édesvízben is ilyen szokott lenni ha baj van, meg tengeriben is. Valószín?leg a nem annyira kiváló víz miatt legyengültek, aztán valami betegség kijött rajtuk. Én is találkoztam már hasonlóval, de enyhébb kivitelben. Azonnali vízcsere és változatosabb etetés segített. De az közel se volt ennyire durva.
Szerintem el?ször állj neki rendberakni a vízmin?ségedet, aztán óvatosan kezdd el újra a halasítást. A "helyi díszhalas" az nem véletlenül egy Sera bolt a Bató-ház alagsorában? A nyáron voltam ott, beszélgettem, nagyon segít?késznek t?ntek. Nem lehet megoldani velük, hogy rendelsz 1-2 halat és elhozzák? Akkor nem olyan nagy gond a választék. Az ár meg persze magasabb lesz, de a mostani akciódnál nem hiszem hogy drágább :-) )
Hello!

Barna János

csomi
Remeterák
1

csomi » 2007.12.11. 13:36

Nos addig biztosan nem veszek halat amíg nincs lehabzóm ill.kövem.
Azután is csak egyesével. De igen a Bató házas.
Helló!

barnajanos
Korallszirt Mester
818

barnajanos » 2008.09.09. 11:15

Szia!

Tutira valami vízmin?ség probléma van vagy volt nálad. Egy kicsit furcsa a számomra, mert az akváriumod leírása szerint amennyi halad van az habozó nélkül is jól érezné magát. Jó nagy akvárium rengeteg k?vel és kevés hallal. Vagy azóta szaporodtak? Esetleg a k? nem igazi él?k? és nem olyan jó a biológiai sz?rése? A lényeg, hogy az akvárumod valami miatt nagyon a határon üzemel, és viszonylag kicsi változás is ki tudja billenteni. Azt kéne megtalálni, hogy hol a gyenge pont. Bár az is lehet, hogy a 'gondozás' okozta a bajt. Túletetés, az utántöltés lazaságával el?idézett s?r?ség ingadozás, ilyesmik.
Rövid távon a vízmin?ségen kéne segíteni egy nagyobb vízcserével, aktív szén cserével, és a habozó jó beállításával. A halaknak meg adj jó min?ség?, változatos, lehet?leg vitaminozott kaját. Ha ett?l nem múlik el akkor lehet gyógyszerezésen gondolkodni.
Hello!

Barna János

miska
Doktorhal
33

miska » 2008.09.09. 14:23

Persze,hogy lehetséges.A nem teljesen lekezelt betegség visszatér?.
Fütsd fel 28°c-ra,1 éjszakára ett?l levedlik,majd minden reggel világosodás el?tt gyógyszer,kikapcsolni a fölöz?t aktívszenet,áramlást csökkenteni,Az utólsó pötty leesése után még 3 napig kezelés.Ugyanis a rajzók 72 óráig maradnak életben.Délután,este a fölöz?t,reggelig mindig bekapcsolhatod,ugyanis a gyógyszerek addigra megtették a hatásukat,és le is köt?dtek.

Én is hozzászólok