Hogyan csináljam?

Szeretnél többet tudni a halakkal benépesitett akváriumokról, akkor ez egy jó hely a kérdéseidre!
Gumis
Találkozó házigazda
870 197 1 4

Hogyan csináljam?

Gumis » 2014.12.13. 07:02

spink írta:Lefedés párásodás miatt lényeges.Fedett édes vizi mellett is mennie kell a pára elszívónak napi 8 órát...Ház gond tudom de nem tudok mit tenni..

Szerintem műanyag a nyílászárók és tökéletesen zárnak.
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

feherzoli
Doktorhal
173

Hogyan csináljam?

feherzoli » 2014.12.13. 08:14

Sziasztok! Nálunk is ez a baj de megoldottam valamennyire. Műanyag itt is és kiszedtem a szigetelő csíkokat a felétől felfelé,hogy egy kicsit szellőzzön. Az akváriumok részben fedettek, számít ez is, így párolog is de nem annyit. A két nagy és egy kis akvárium van fűtve. A másik házban a barátomnál ott nagyon meleg van és az akvárium fűtő be sem kapcsol. Nálunk húsz fok körül van, így jobban is párolog.

feherzoli
Doktorhal
173

Hogyan csináljam?

feherzoli » 2014.12.13. 09:14

Ez szinte teljesen le van fed ve. Ha alacsony az akvárium akkor a tetejét ha nem is lefedni, de jó eltakarni mert a tűzhal ha feljön a kajáért akkor kilógnak a tüskéi és még a vizet is köpködi ha levegőt szív. Az íjhallal is jártam már így párszor, egyszer arcon is sikerült köpnie. Nekem van Pterois volitans és antennata is de az antenata vagy más kisebb fajok jobbak mert a volitans az nagy nagy bár szelídebb.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

spink
Bohóchal
18

Hogyan csináljam?

spink » 2014.12.13. 09:41

Sziasztok!

Köszönöm a sok motiváló szót! Részemről az kivitelezhető ha tetejét részben lefedem de a techrész úgyis nyitott.Korallos aksit nem is akarok lágykorallos halas a cél. Tényleg nem kapkodok.Lehabzót túlméretezem, száraz kő és némi élő kővel indítanám.5cm korall zuzi alulra. Világítás még képlékeny dolog részemről./led vs T5/
Január végétől ürül ki az aksim.Utána nézelődök.

Addig tényleg hálás lennék minden tűzhalas információnak!

Szúrt már meg valakit?
Nekem nagyon tetszik a piros verzió, kapható?

Lac.

spink
Bohóchal
18

Hogyan csináljam?

spink » 2014.12.13. 09:44

Gumis!

Az infó jó csak az a gáz hogy a házat bérlem /külföldön/ esélyem sincs ilyesmire...
De azért köszi!

barnajanos
Korallszirt Mester
818

Hogyan csináljam?

barnajanos » 2014.12.13. 09:55

Az 5 cm korallzuzit felejtsd el. Vékony réteget tervezz, max. 1-2 cm, és minél apróbb szeműt. Az 1 mm körüli vagy max. kicsit felette az már jó, azt nem viszi el a víz olyan könnyen, és még elég apró ahhoz hogy nem ül közé annyira a kosz. És a talajforgató állatok is homokra vannak kifejlesztve, a nagy szemű nem ideális a számukra. Szóval: 1 mm körüli szemcseméret, 1-2 cm vastagságban. A mennyiséget úgy számold, hogy 1 kg korallzúzalék kb. 0,7 liter.
: spink (1)

Zéé
Doktorhal
131

Re: Hogyan csináljam?

Zéé » 2016.02.17. 16:47

Sziasztok, vásáróltam egy halat, és úgy döntöttem előírás szerint karanténozni fogom.
Előkészítettem ,járatam pár napig. A víz több mint fele a "nagy" akváriumból lett beletéve.
Hőmérséklet, áramlás, búvóhely, felszintisztítás megoldott. Mechanikai szűrés, szűrőzsákkal amit naponta kimosok. Lehabzó egy porlasztós midiflotor, ami semmit nem termel, de legalább oxigénel ellátja a vizet. Van egy gyenge ledszallagos világítás. Karantén akváriumban milyen rendszerességgel kellene vizet cserélnem. Elvileg itt a biológiai szűrés nem nagyon működik a nagy felület hiánya miatt. A lehab sem az igazi. Mit volna érdemes mérnem?
Egy kb 6cm doki van kb 130 liter vízben egyedűl.
Egyenlőre nem kell gyógyszerezni, és semmi probléma nincs eszik úszik jólvan.
Köszi. :)

spink
Bohóchal
18

spink » 2016.02.17. 20:02

Én vásároltam olcsó sót és 3-4 naponta cseréltem a vizet.Egy kis belső szűrő ketyegett más nem.Az tolta a levegőt is mondjuk.
20 napig megfigyeltem.

mazoli
Bohóchal
193 2 3 11

mazoli » 2016.02.18. 07:22

Szia, az utóbbi fél évben 2x karanténoztam, 60 literes sima akváriumban, egy fűtőszál és egy 2000es áramoltatóval (felszínleszívás és lehab nélkül). Vizet a nagyból szívtam le, illetve 2 kisebb beállt követ tettem bele, aljzat nélkül (gyógyszerezés nem volt). 4, illetve 3 anthias volt benne 3-3 hétig, 30-40%os vízcserével hetente (illetve naponta, ha az aljzaton láttam mulmot/maradékot, akkor leszívtam). Naponta 2-3x etettem, figyeltem őket, de meglepően alig ment 5 fölé a nitrát a ciklus végére. Nem azt mondom, hogy egy kis lehab vagy porlasztó és gyakoribb vízcsere nem kell, vagy nem lehet hasznos, de nálam ez működött.

Zéé
Doktorhal
131

Zéé » 2016.02.18. 08:03

mazoli » 18 feb. 2016 07:22 írta:Szia, az utóbbi fél évben 2x karanténoztam, 60 literes sima akváriumban, egy fűtőszál és egy 2000es áramoltatóval (felszínleszívás és lehab nélkül). Vizet a nagyból szívtam le, illetve 2 kisebb beállt követ tettem bele, aljzat nélkül (gyógyszerezés nem volt). 4, illetve 3 anthias volt benne 3-3 hétig, 30-40%os vízcserével hetente (illetve naponta, ha az aljzaton láttam mulmot/maradékot, akkor leszívtam). Naponta 2-3x etettem, figyeltem őket, de meglepően alig ment 5 fölé a nitrát a ciklus végére. Nem azt mondom, hogy egy kis lehab vagy porlasztó és gyakoribb vízcsere nem kell, vagy nem lehet hasznos, de nálam ez működött.

Köszi.
Igazából inkább az ammónia mérgezéstől tartok mint a magas nitráttól. A felszínt csak azért mozgatom mert egy porréteg alakult ki rajta.
Eddig azt mondom hogy 100%-ban megérte karantén.
A halacs hasa kicsit horpadt volt és kissé le volt gyengűlve. Sanszos hogy a nagy aksiban a többiekkel gond lett volna. De így szép lassan egyre élénkebben eszik, egyre jobban beúszkálja a vizet. Már több mint egy hete van nállam betegségre utaló jel nincs.
Az első napokban le se szarta az alga lapokat, viszont mostanra lelegeli ahova teszek be.
Remélem marad ez az állapot és 1-2héten belűl mehet a helyére.

Én is hozzászólok