Gyógykezelés

Szeretnél többet tudni a halakkal benépesitett akváriumokról, akkor ez egy jó hely a kérdéseidre!
BourBon-acropora.hu
Kereskedő
110

Gyógykezelés

BourBon-acropora.hu » 2015.06.21. 14:58

Bajáki Péter írta:Köszi, te mivel etetnél? én úgy gondoltam h még az új hely miatt nem eszik meg ahogy láttam a tisztogató garnéla tisztogatja

Mysy, artemia. mindenkeppen vitaminozva, fokhagyma kivonatozva. ezekre vannak keszitmenyek.

Ha nyugiba van rendbejohet, ha nem durvan bakteriumos vagy virusos a dolog

Tufa
Remeterák
32

Gyógykezelés

Tufa » 2015.06.22. 08:04

Bajáki Péter írta:Sziasztok!
2 napja vettem egy csipeszhalat és azóta nem nagyon eszik és a fején olyan mintha jönne le a pikkely, de sehol máshol a testén? ez mi lehet? mit javasoltok mivel próbáljam etetni?

Készülj, fel rá, hogy nem sokáig fog megamaradni. Vettem 2 hónapja én is egy csipeszhalat, boltban evett, szép egészséges volt. Hazahoztam, nem evett. 3 nap után leraktam a technikainak abba a részébe ahol milliárdnyi csőférgem van, egyet lecsípett és utána azt se ette, fagyit tudtam neki úgy adni, hogy a szájába is menjen, de azt is kiköpte és egy hét alatt szépen éhen halt.

Utána megpróbálkoztam egy másikkal, mikor beraktam azonnal már látszott rajta hogy nem stresszel, egyből nekiesett üvegrózsáknak, férgeknek a felső akksiban, este pedig a többiekkel együtt ette a fagyit rendesen. Ma már mindegyik másikkal együtt zsizseg ha adom a kaját nekik, igaz olyan ügyefogyottan kezeli a kaját... Szó szerint várja, hogy a szájába ússzon :)

Egy szó mint 100, valószínűleg már most tudható, hogy annyi neki, de próbáld meg valami élővel rácsábítani a kajára. A legjobb megoldás az lenne, ha Tubifexet adnál neki, féreg is, élő is, nem mászik el, és a legtöbb halat az tudja megtörni a lejtőn való lefele haladástól. tudom hogy stresszet generálhat, de ha a nagy akksiban nehezedre esik szegregálni, értsd a többi hal felenné a kaját előle akkor érdemesebb kivenni és a technikaiban elhelyezni, ahol maga maradhat a kajával. Ha 3 napja nem eszik, már elég legyengült lesz ahhoz, hogy gond nélkül kihalászd, mivel csak az egészséges olyan gyors, mint a villám, ha menekülni kell.

Kívánom, hogy meg tudd menteni!

phytons
Doktorhal
129

Gyógykezelés

phytons » 2015.06.22. 08:48

Tufa írta:
Bajáki Péter írta:Sziasztok!
2 napja vettem egy csipeszhalat és azóta nem nagyon eszik és a fején olyan mintha jönne le a pikkely, de sehol máshol a testén? ez mi lehet? mit javasoltok mivel próbáljam etetni?

Készülj, fel rá, hogy nem sokáig fog megamaradni. Vettem 2 hónapja én is egy csipeszhalat, boltban evett, szép egészséges volt. Hazahoztam, nem evett. 3 nap után leraktam a technikainak abba a részébe ahol milliárdnyi csőférgem van, egyet lecsípett és utána azt se ette, fagyit tudtam neki úgy adni, hogy a szájába is menjen, de azt is kiköpte és egy hét alatt szépen éhen halt.

Utána megpróbálkoztam egy másikkal, mikor beraktam azonnal már látszott rajta hogy nem stresszel, egyből nekiesett üvegrózsáknak, férgeknek a felső akksiban, este pedig a többiekkel együtt ette a fagyit rendesen. Ma már mindegyik másikkal együtt zsizseg ha adom a kaját nekik, igaz olyan ügyefogyottan kezeli a kaját... Szó szerint várja, hogy a szájába ússzon :)

Egy szó mint 100, valószínűleg már most tudható, hogy annyi neki, de próbáld meg valami élővel rácsábítani a kajára. A legjobb megoldás az lenne, ha Tubifexet adnál neki, féreg is, élő is, nem mászik el, és a legtöbb halat az tudja megtörni a lejtőn való lefele haladástól. tudom hogy stresszet generálhat, de ha a nagy akksiban nehezedre esik szegregálni, értsd a többi hal felenné a kaját előle akkor érdemesebb kivenni és a technikaiban elhelyezni, ahol maga maradhat a kajával. Ha 3 napja nem eszik, már elég legyengült lesz ahhoz, hogy gond nélkül kihalászd, mivel csak az egészséges olyan gyors, mint a villám, ha menekülni kell.

Kívánom, hogy meg tudd menteni!

az újabb stressz!!! ne nyúlj hozzá!!!! tubi jó de nagyon Tiszának kell hogy legyen sokáig mossad!!!

Bajáki Péter
Remeterák
1

Gyógykezelés

Bajáki Péter » 2015.07.16. 16:20

Sajnos azóta már megdöglött viszont azóta van egy 2 hetes zebrasoma xanthurum halam akit ma beszívott a lehabzóm, de úgy látszik nem lett semmi baja, viszont most vettem észre h a farokúszója nem tökéletes kicsit mintha rojtos lenne...próbáltam lefotózni de nem sikerült, lehet h uszonyrothadás??? mit tegyek? előre is köszi

Kaesh
Kereskedő
1006

Gyógykezelés

Kaesh » 2015.07.16. 16:43

beszivta a lehabzó? hogy került a hal a lehabzóhoz?
Kép

Bajáki Péter
Remeterák
1

Gyógykezelés

Bajáki Péter » 2015.07.16. 16:46

http://www.korallszirtes-akvarium.hu/forum/2-halas-akvariumok/62004-velemenyt-kerek?start=80#112595
de nem láttam h baja lenne ott ahol beszívta

Kaesh
Kereskedő
1006

Gyógykezelés

Kaesh » 2015.07.16. 17:33

Eloszor is tegyel ra egy vedoracsot hogy tobbett ne forduljon elo, utana pedig azonnal tedd rendbe az akvariumodat mert igy nem lehet sikeresen akvarizalni.
Kép

Bajáki Péter
Remeterák
1

Gyógykezelés

Bajáki Péter » 2015.07.17. 10:17

már tettem és tudom de mit javasolnál az esetleges uszonyrothadásra?

barnajanos
Korallszirt Mester
820

Gyógykezelés

barnajanos » 2015.07.17. 10:39

Na várjál. Az orrán sérült meg, és uszonyrothadás van? Hogy is van ez?

Egyébként meg ahogy eddig észrevettem egy egészséges halat nem nagyon szokott beszívni a motor. Maximum amik egyébként is nehézkes mozgásúak. Figyelni kéne arra a halra, lehet hogy van valami baja.

Bajáki Péter
Remeterák
1

Gyógykezelés

Bajáki Péter » 2015.07.17. 10:43

Épp ez az h szerintem az orránál nem sérült meg viszont lehet h uszonyrothadása van de egyébként eleven és minden úszója rendben van csak a farokúszója nem jó.

Én is hozzászólok