Gyógykezelés

Szeretnél többet tudni a halakkal benépesitett akváriumokról, akkor ez egy jó hely a kérdéseidre!
hjt
Remeterák

Re: Gyógykezelés

hjt » 2006.03.11. 13:39

Sziasztok!

[quote="pteroman":hp0ykn2g]
A 400l-be mekkora UV kellene? Ill. mik a káros hatásai a szirtes akira? Van köztetek aki folyamatosan használja megel?zés képpen.[/quote]

Nekem az édesvizi akváriumaimon folyamatosan megy az UV, a halak nem is betegek. Ezért a tengerire is tettem, de azt tapasztaltam, hogy a nitrátszintet sehogyan sem tudtam 15 alá vinni. Igaz, hogy csak úgy tudtam megoldani a víz áramoltatását, hogy a Grotech HEA 150-es habozómba vizet benyomó pumpaágba tettem az UV-t. Valamelyik topicban olvastam, hogy az UV hatással lehet a nitrátszintre, ezért egyszer?en kihúztam az UV villásdugóját a hálózatból, mást nem változtattam. A nitrátszint kb. 1-1,5 hónap alatt lement 1-2-re. Lehetséges, hogy az UV által elpusztított él?lények nem tapadtak rá a buborékokra, és ezért volt magas a nitrátszint. Jelenleg nem üzemel az UV-m. A halaim nem betegek, fél éves távlatban csak egy pusztulás volt az elmúlt hónapban (Chaetodon Auriga), de az valószín?, hogy a fagyasztott artémiában lév? valamilyen szennyez?dés miatt pusztult el).
Az UV-m típusa: Tetratec UV400, 5W-os fényforrással. A leírás szerint ez 60-400 literes akváriumhoz ajánlott. A fényforrást kb. 1 év üzemid? (8000 óra) után cserélni kell, mert lecsökken az UV kibocsátás. A 9 wattos kb. 800 literes akváriumig jó. Az Ebay-en láttam 32,95-ért (Euro) 5 és 9 wattost is, igaz noname márkájú.

Üdv.: hjt

pteroman
Bohóchal

pteroman » 2006.03.13. 19:56

szasztok.
Nos a dolgok úgy néz ki jó irányba fordultak. A karantén bevállt.-kop-kop-kop-. A pöttyök elt?ntek, már csak az aggaszt, hogy a Labrodies alig eszik valamit.
3 nap JBL punktolban voltak majd mivel nem nagyon láttam javulást a 3-ik napon lecseréltem a viz 2/3-át és sera oodinopurt-adagoltam. Nagyon óvatos voltam az utánadagolással mivel a rézszintet nem tudtam mérni.
Ma vettem 11w UV-t 400l-es ajánlott max átfolyással.
Szerintetek meddig használljam a nagy aki kitisztitására ill. mikor helyezhetem vissza a halakat. 3 hét??? :roll:

gabor325
Remeterák
1

gabor325 » 2006.05.03. 21:23

sziasztok
a kékpalettás dokim 2 napja darakoros lett , a viz minösége kiválo, az aksi már 2,5 honapja lett betelepitve azota nincs uj lako elvileg semmi változás nem történt szoval nem értem mitöl :?: :merges: . azota úszkál le föl agresziv lett megtépte a legkisebb bohochalat vakarozik kb 5 percenkét jelentkezik a t?zgarnélánál tisztitásra de az ahogy hozzákezd es elkezdi csipkedni az azonnal tovább uszik.az lenne a kérdésem hogy ha nem mulik el pár napon belül akkor milyen gyogyszeres kezelést ajánlotok (név bolt stb)köszi.ja és a másik halakon semmi sincs.a kifogás szinte lehetetlen.köszi :( (

lipizozi
Remeterák

lipizozi » 2006.05.06. 07:21

Sziasztok!

6 nappal ezel?tt át kellett építenem a szírtet, mert már a szirt ide-oda lötyögött és az anemóna is elhagyta a szokásos helyét, tehát valamit tennem kellett. A 4 hal ( Bársony bohóc, a trimaculatis, a valami és egy március elején beszerzett 5 cm-es coris gaimardi ). Na, az utólsó halról lenne szó a coris gaimardiról. A szirt újjáépítése után és a korallok visszatétele után a halakat is visszaraktam. Egy pár napja megfigyeltem hogy ez a hal folyamatosan vagy az aljzatba fúrja magát vagy simánlefekszik, de nem az oldalára hanem a hasára és csak kajáért jön ki semmi másért. És a szokásos 10%-os vízcserét végeztem el.
Mi lehet a baja, talán a stressz???

Ha valaki tudja mi a baja, az írjon.
El?re is köszi, Lipizozi!

pteroman
Bohóchal

pteroman » 2006.05.06. 16:46

gábor325
Én a halakat csakis karantén akváriumban kezeltem mivel mindig réz alapú kezelést alaklmaztam. réz szulfát és réz klorid ill. mixelve is alkalmaztam. Használltam más módszereket de be kell valljam csakis rézzel tudtam lekezelni és teljesen eltüntetni-akár 3 nap a kórt.
A hátránya, hogy gerinctelenekkel telepitett akiban nem alkalmazható-nem ajánlott.
a gyári termékek közül a sera oodinopur nálam teljesen bevállt-szintén réz alapú. Ill volt egy az AM-t?l de már kidoptam a neve meg nem jut eszembe.
Ha gyógyszert vásárolsz különös figyelemt szentelj a szavatossági id?re. Többször is találkoztam azzal, hogy lejárt gyógyszert árusitottak. :szomoru:
Próbálld meg kifogni, ha nem megy akkor h? emelés és b? etetés és meglátjuk.

gabor325
Remeterák
1

gabor325 » 2006.05.06. 17:59

köszi pteroman
de kb 3 nap alatt elmúlt volt nincs , nem értem miért volt és miért múlt el??

pteroman
Bohóchal

pteroman » 2006.05.06. 19:00

Ez a jobbik eset. Sajnos nekem soha nem lett igy pedig mindig biztam benne, hogy elmulik magától.
Az ok milliónyi lehet mit?l mult el - viszont mindenképpen er?s az immunrendszere és az nagyon jó hir :P .

sasa
Site Admin
1263 1 9 4 12

sasa » 2006.05.06. 21:17

Az akvárium átépítés után (2 hete) itt is bedarásodott a hepatus, 3 nap volt nincs. :D
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Juniduo-Triton-Aquaristic
Kereskedő
295

Válasz: Re: Gyógykezelés

Juniduo-Triton-Aquaristic » 2012.04.25. 18:43

Halihó!

Halbetegségeknek szeretnék utána nézni.
Segítsetek lécci hol, milyen oldalakon érdemes nézelődnöm.

köszi

zsotti

Sinya - myREEF.hu
Kereskedő
286

Válasz: Gyógykezelés

Sinya - myREEF.hu » 2012.04.25. 19:57

www.myREEF.hu tengeri akvarisztikai szakkereskedés ONLINE. Nyitva: 0-24. Átvételi pont: Budapest, II. kerület, Detrekő u.12. (előzetes egyeztetés alapján)

Én is hozzászólok