Halak együtt tarthatósága

csevegés az általunk tartott élőlényekről
tdoki
Bohóchal
8

Válasz: Halak együtt tarthatósága

tdoki » 2010.08.31. 22:32

Eléggé bizakodom,miután bekerült az aksiba a kis holdfény,nem volt semmi agresszió egyik hal részéről sem,úgy látszik tetszik neki egyenlőre.A palettás rá se bagózott eddig, a porosz hallal kicsit pózoltak,de semmi extra,de még az is lehet hogy a holdfény kötekedett vele.Aztán már csipegette a köveket és a nemes/díszalgát.Szal nagyon bizakodom,remélem nem kiabáltam el!

Üdv

tdoki
Bohóchal
8

tdoki » 2010.09.12. 13:45

Sziasztok

Lassan két hete megvan a holdfény doktorom,és nagyon elégedett vagyok minden tekintetben vele,mert a porosz hal megnyugodott hamar,egyáltalán nem foglalkozik ár vele,ez idő alatt a palettással is csak 2-3 alkalommal láttam rövid pózolást,de sem csipkedést sem kergetőzés nem volt.Egész nap a köveket,streameket csipkedi,a fagyi kaját is eszi,viszont van friss zöld és vörös nemesalgám azt kevésbé eszi.Viszont nem darásodott be ,kicsit sem,remélem ezután sem akar majd.

kigyosi
Bohóchal
2

kigyosi » 2010.10.14. 21:14

Szia!

Egy 100 literes akváriumba szeretnék halat vásárolni de nem igazán tudom hogy melyik lenne jó.
Nagyon tetszik a sárga doktorhal de úgy tudom annak a 100 liter kevés és a tarthatósága sem olyan egyszerű mert érzékeny a vízménőségre. Bohóchal minden faja kizárt számomra valahogy a clarkii-ból egyenlőre elegem van. (elég sok fejfájást okozott az állandó "főnökösködésével" és talaj össze-vissza turásával). Tanácsokat várok hogy mit ajánlotok kezdőként. Természetesen egy pár könnyen tartható korall is lenne majd az akváriumban.
Igaz még egyenlőre beállás alatt van akvárium de mivel már az algásodás megkezdődött bízok benne hogy hamar le is zajzik! :D

Köszönöm!

jojo
Doktorhal
57 1

jojo » 2010.10.14. 21:19

Hali!

Királygramma, hatcsíkos ajakoshal, okinawai géb, tűzgébek, korallsügerek, hát azért van elég választék. :)

tdoki
Bohóchal
8

tdoki » 2010.10.14. 21:34

hatcsíkos ajakos van is most a körte utcai kereskedésen,szép hal

kigyosi
Bohóchal
2

kigyosi » 2010.10.14. 21:44

tdoki írta::
hatcsíkos ajakos van is most a körte utcai kereskedésen,szép hal

Sajnos ezen a néven sehol nem találom!
Hogy hívják őt latinul?
(Hát az a baj hogy az aksival még várni kell aztán akkorra már lehet nem lesz meg)
Viszont a kis aksiért és a felnyomóért a héten jelentkezem!

fic-Korallosakvarium kft
Kereskedő
34

fic-Korallosakvarium kft » 2010.10.14. 22:11

Szia.
Hatsávos ajakos = Pseudocheilinus hexataenia

peti1
Korallszirt Mester
80

peti1 » 2010.10.14. 22:13

Szia Kigyosi,
A hal: Pseudocheilinus hexataenia, vannak akik disznócskának hívják.
link: http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/183_Pseudocheilinus_hexataenia.htm
Én viszont 100 literbe nem javaslom! Ennek egyszerű oka, hogy nem lesznek nagytestű halak. Azonos méretű halakkal viszont ritka szemét tud lenni, főleg ha kis akváriumban van! Nálam a 800 literben is észre vettem,hogy a kifejlett hatcsíkos neki megy a békés mandarín halnak.
Sajnos 100 liter elég kicsi. Ide nem is tudsz sokat tenni és lehetőleg a leg békésebb halakra van szükség. Így a korallsügéreket sem javaslom!
Vannak nagyon szép,kistestű gébek:
-Elacatinus fajok,Gobiodon fajok, Stonogobiops pici talajlakó gébek, pl: http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/375_Stonogobiops_dracula.htm
-Apró nyálkás halak, pl: http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/3030_Ecsenius_dilemma.htm
-Nagyon jól tud mutatni egy csapat kistestű kardinális hal, pl:
Apogon parvulus vagy neotes. http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/3045_Apogon_neotes.htm Ezeket itthon is láttam több helyen és egy 6-8 fős csapatot simán elbírna az aksid! Tiszta édesvízi neon hal "feeling"!
A többi látványt inkább korallokkal pótólnám! Több hal ekkora aksiban komoly vízparaméter gondokat okozhat, vagy komoly szűrő rendszert kell építeni.
Ha a capa a kezedböl eszik, a labadbol is fog.....

kigyosi
Bohóchal
2

kigyosi » 2011.05.17. 14:56

Sziasztok!

Ket Ocellaris (egy par) es egy Rainfordi melle szeretnek berakni egy Korallcsoszt.
Tudom hogy kicsit nagyobb helyre van szuksege mint 100 liter de mivel keveset uszkal ezert gondoltam ra! Nem is agressziv fajta ahogy olvastam rola! Mellette lagykoralljaim es egy kokorallom van!

Szerintetek?

klemo
Bohóchal
71

klemo » 2011.05.17. 15:27

kigyosi írta:Sziasztok!

Ket Ocellaris (egy par) es egy Rainfordi melle szeretnek berakni egy Korallcsoszt.
Tudom hogy kicsit nagyobb helyre van szuksege mint 100 liter de mivel keveset uszkal ezert gondoltam ra! Nem is agressziv fajta ahogy olvastam rola! Mellette lagykoralljaim es egy kokorallom van!

Szerintetek?

Hello!

Nálam kinyírta garnélákat! :akasztott:
Amúgy jópofa kis hal......
Ő van nálam:

http://www.meerwasser-lexikon.de/tiere/2275_Cirrhitichthys_aureus.htm
: peti007 (1)

Én is hozzászólok