Philips Coralcare led lámpa

technikai kérdések, ötletek, konkrét kivitelezések, épí­tési tanácsok
sasa
Site Admin
1210 1 9 9

Philips Coralcare led lámpa

sasa » 2016.11.07. 22:37

Nos megjött a lámpám. Kipróbálni még nem volt időm, de már kicsomagoltam.

Amit eddig elsőre mondhatok:

- Nagyon-nagyon minőségi kivitelezés
- Full passzív
- IP65 a lámpa (nincs vetillátor sem!)
- Iszonyú tömör és nehéz, 10 kg.
- : 450 x 350 x 130 mm
- Bevilágítható terület 100 cm x 80 cm (35 cm-re a vízfelszíntől)
- Vezérelhető saját kontrollerrel (75 EUR) vagy bármilyen 1-10V-os aquáriumkompjúterrel. De a vezérlőt ebben az esetben is meg kell venni hozzá.

A LED kiosztása:
40 x Luxeon TX 6500K/70
32 x Luxeon T Royal Blue
16 x Luxeon UV 420 nm
8 x Luxeon Rebel Cyan
8 x Luxeon Rebel Phosphor Converted Ambe

Összesen 190W.

Beépített hővédelem (max. 50 fok).
35 fokos szobahőmérséklet mellett 25,000 óra ígért élettartam (80%-os fényerő 25,000 óra után)

További adatok itt:
http://images.philips.com/is/content/Ph ... etails.pdf

A vezérlő szoftverrel PC-ről fel lehet programozni a kontrollert (ami 48 óráig tartja is az adataokat áramszünet esetén). Kiccsillió dolgot lehet beállítani, még nem volt időm átnézni.

Hétvégén remélem lesz időm beüzemelni és akkor jelentkezem további részletekkel :)
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

mazoli
Bohóchal
186 2 3 11

Re: Philips Coralcare led lámpa

mazoli » 2016.11.14. 17:04

Meggyőző a BRS által kezített teszten is:
https://youtu.be/P3buToJrfX4

sasa
Site Admin
1210 1 9 9

sasa » 2016.11.20. 21:21

Gumis Petinél voltam a hétvégén és felakasztottuk a Coralcare lámpát az akváriumára kipróbálni.
Ami a képen látható:
- Jobb oldalon a Coralcare lámpa gyári színbeállításokkal
- Bal oldalon 250W-os HQI gyémánt reflektorral

Ami az igazsághoz tartozik:
- A HQI már lassan csereérett és ~ 20 centivel magasabban volt, mint a LED

Akkor lássuk:
Coralcare 100%
IMG_20161119_145823.jpg

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=9DvQ76D ... e=youtu.be

A lámpa ~ 3 óra üzem után kézmeleg, tehát 35-40 fok között lehetett.

A színvisszaadása jó volt (sajnos szokás szerint a telefon kamerájba beég, nem ad vissza semmit a fényerőn kívül). A fény homogén, nincs fényjáték, mint a HQInál. Inkább olyan, mint a T5. A 190W-os LED szemmel láthatóan sokkal erősebb, mint a HQI, magasság vagy kopott izzó ide vagy oda, ezt Peti is megerősítette.

A korallok nem csukódtak be a váltástól - bár ez szinte semmit nem jelent.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
: Isotop (1)

Gumis
Találkozó házigazda
856 197 1 4

Gumis » 2016.11.20. 21:45

Hát igen, elég meggyöző az biztos. Szemmel is látható különbség.
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

Groeg
Korallszirt Mester
953 5

Groeg » 2016.11.21. 18:20

Nekem is volt szerncsém szombaton megnézni Sasa Philips LEd lámpáját Petinél.
Ami nagyon szimpatikus a rendszerben, hogy a szineket nem lehet külön állítgatni, tehát nagy baklövést nem tudunk elkövetni.
Ami szintén tettszik, hogy a Coralcare nem állítja magáról, hogy hú meg ha, hogy ennyivel jobb a HQI-nál, vagy a T5-nél.
Megpróbálja magát az ATI Powermodule-hoz definiálni, korrekt mérésekkel levezeti, mennyiben más egy kicsit mint az ATI (pl. kiegyenlítetteb PAR érték)
Egyazon medencében az egyik oldalon az ATI, a másik oldalon a Philips - azonos tőről létrehozott fragekkel demonstrálja a két lámpa alatt növő korallokat - képekkel ilusztrálva.
Szóval a gyártó felnőtt emberként kezeli leendő vásárlóit, semmi parasztvakítás, semmi mellébeszélés.
Nagyon drukkolok, hogy végre-valahára nyugodt szívvel lehessen ajánlani egy korrekt gyári LED lámpát.
Ez idáig ugyan is én ilyennel még nem találkoztam.

sasa
Site Admin
1210 1 9 9

sasa » 2016.11.21. 19:25

https://www.youtube.com/watch?v=vDtpFaT6qnA

Az említett "field test" videója. Természetesen írott, dokumentált formában (kicsit inkább szakszöveg, nehezen érthető) elérhető a coralcare oldalán is.

szathmary
Remeterák
38 9

szathmary » 2016.11.21. 22:35

Azért nekem van néhány gondom az összehasonlítással, ami ugye itt van:
http://images.philips.com/is/content/Ph ... Report.pdf
Leginkább az, hogy a nagyon köröltekintőnek és tudományosnak tűnő anyagról az átlag ember azt gondolhatja, hogy elfogulatlan, pedig nem az:
1. A lámpák iszonyat messze vannak a vízfelszíntől. Ez legjobb tudásom szerint a LED-eknek kedvez.
2. ATI Sunpower lámpákat használtak, ami még középkategóriásnak sem mondható.
3. ATI Aquablue Special csöveket használtak csak, ami tele van zölddel és pirossal, így magas PAR értéke van, de a korallok energia háztartása (növekedése) szempontjából fontos 420-470nm nincs elég benne. Elég csak az egymásra vetített spektrumgörbéket megnézni. Ezért baromi félrevezető PAR értékeket összehasonlítani!

Azt is illik hozzátenni, hogy a Philips nem csinált mást mint megnézte melyik az a LED lámpa, ami tisztességesen működik már évek óta és lemásolta: https://reefbuilders.com/2012/12/19/tri ... ng-secret/
A Lani-LED már 2012-ben tudta, amit most a Philips úgy ad elő (passzív hűtés, sok LED néhány nagy cluster helyett, stb.) , mintha bármi érdemi munkát is tett volna azon kívül hozzá, hogy a Cree LED-ek helyett a sajátját teszi bele. Sajnos a LANI kicsi ahoz, hogy árban versenyezni tudjon egy Philips-el. Éljenek a multik!

peti007
Korallszirt Mester
232

peti007 » 2016.11.21. 23:28

szathmary » 21 nov. 2016 23:35 írta:Azért nekem van néhány gondom az összehasonlítással, ami ugye itt van:
Leginkább az, hogy a nagyon köröltekintőnek és tudományosnak tűnő anyagról az átlag ember azt gondolhatja, hogy elfogulatlan, pedig nem az:
1. A lámpák iszonyat messze vannak a vízfelszíntől. Ez legjobb tudásom szerint a LED-eknek kedvez.
3. ATI Aquablue Special csöveket használtak csak, ami tele van zölddel és pirossal, így magas PAR értéke van, de a korallok energia háztartása (növekedése) szempontjából fontos 420-470nm nincs elég benne. Elég csak az egymásra vetített spektrumgörbéket megnézni. Ezért baromi félrevezető PAR értékeket összehasonlítani!

Azt is illik hozzátenni, hogy a Philips nem csinált mást mint megnézte melyik az a LED lámpa, ami tisztességesen működik már évek óta és lemásolta: https://reefbuilders.com/2012/12/19/tri ... ng-secret/
A Lani-LED már 2012-ben tudta, amit most a Philips úgy ad elő (passzív hűtés, sok LED néhány nagy cluster helyett, stb.) , mintha bármi érdemi munkát is tett volna azon kívül hozzá, hogy a Cree LED-ek helyett a sajátját teszi bele. Sajnos a LANI kicsi ahoz, hogy árban versenyezni tudjon egy Philips-el. Éljenek a multik!

Nyilvánvalóan minden szentnek maga felé hajlik a keze.. még ha egy kicsit is...
Mondjuk a Sunpower (le)minősítésével nem értek egyet... A powermodule vitatottan 5%fényerővel tud többet a két csövenként egy venti, valamint a kismértékben eltérő fényvető miatt...cserébe kb. 25%-al drágább (a nem dimmelhető változat, a dimmcomputeres Sp-hez képest) ..Azért, mert egy viszonylag egyszerű kivitel, és a kapott produktumhoz képest elérhető áron kínálják -bár nekünk még ez is drága!- ,egyáltalán nem nevezném alsókategóriásnak ! A piaci t5 lámpák között -hatékonyság tekintetében- felső kategóriát képvisel !

A led lámpát pedig a használat fogja igazolni, vagy cáfolni...
Aki egy kicsit is jártas már a témában tudja jól, hogy a fényerővel, meg a PAR értékekkel csak a hülyéket lehet beültetni a hintába... A Led lámpák - még ha pontosan lemásoljuk -vagy inkább megpróbáljuk! - a t5 fénycsövek + HQI spektrumait - akkor sem tudják 100% ban visszaadni azt az eredményt, ez tény ! Kezdem abban látni a hibát, hogy a chipek talán túl "steril" hullámokat állítanak elő, vagy tudomisén..A lényeg, hogy egyes korallok bizony nem teszik szét a lábukat a csiliárdos ledek alatt, ellenben egy kifingott t5 armatúra láttán egyből elolvadnak...
A led nem áttörés a tengeri akvarisztikában, hanem egy szükséges rossz, egy kompromisszum a költséghatékonyabb fenntarthatóság érdekében..Ha nem érdekelne a villanyszámla, valamint a termelt hő, akkor a mai napig t5+HQI kombót használnék...
A fényerő pedig parasztvakítás... külföldi (USA) oldalakon olvasni -ahol azért kicsit előttünk járnak led témában az erre a célra fordítható, zsebben lapuló tőke különbözet miatt-, hogy már inkább kezdik elhagyni a rideg fehér ledeket, mert azon kívül, hogy égeti a korallokat, és elnyomja a színeket, sok hasznát nem vesszük...Tehát pusztán attól, hogy egy led panel fényes, nem szabad seggre ülni... egyáltalán nem garantálja azt, hogy jó is lesz a tervezett élővilág fölé !
Szóval tényleg csak annyit mondhatok, hogy majd a használat adja magát....
Amúgy pedig én szívesen olvasok ilyen összehasonlításos izéket, de "csak annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítottam" ! :)

sasa
Site Admin
1210 1 9 9

sasa » 2016.11.22. 17:44

szathmary » 21 nov. 2016 23:35 írta:Azért nekem van néhány gondom az összehasonlítással, ami ugye itt van:

Ezzel azért nem minden szempontból tudok egyetérteni.

- A nagyobb magasság maximum minimálisan kedvez a LED-nek, lévén ezen a lámpán nincsenek szűk lencsék, sőt, a tejüveg előtte még szórja is a fényt keményen
- Az ATI sunpowert sokmindennek lehetne nevezni, de szerintem egy nagyon is jó lámpa, nem középkategória.
- Az Aquablue spezialt az ATI úgy dobta piacra, mint egy önmagában is használatható fénycsövet. Abban egyet tudok érteni, hogy saját összeállítással jobbat is lehetne elérni, de akkor más lenne a baj (pl, hogy alacsonyabba T5 PAR értéke)

Persze, egy percig nem vitatom, hogy "minden szentnek maga felé", de szerintem a mostani piaci viszonyokhoz képest (ahol a többi gyártó kb. csak arra képes, hogy nagy csillogó betűkkel kiírja, hogy az övé a legjobb) ez még mindig egy fair összehasonlítás, nem pedig egy parasztvakítás.

Nekem tökéletesen jó az, hogyha egy jól működő dolgot koppintanak le és adják olcsóbban. Sőt, még jobb, mintha fel akarták volna taláni a spanyolviaszt, aztán az első 5 verzió mind xar lenne.

peti007
Korallszirt Mester
232

peti007 » 2016.11.22. 18:45

Senki sem vitatja, hogy a led technológia a t5, ill. hqi-hoz képest -élettani szempontok figyelembevételével- egyelőre le van maradva (szerintem ebben áttörés már nem várható! )
Ha a user együtt tud élni a korlátokkal és kompromisszumokkal, akkor nincsen semmi gond !
Én bízom benne, hogy be fog válni !
Sok sikert hozzá ! ;)

Én is hozzászólok