Új akvárium tervezése.

technikai kérdések, ötletek, konkrét kivitelezések, épí­tési tanácsok
Tomi7
Remeterák

Re: Új akvárium tervezése.

Tomi7 » 2020.05.05. 20:50

Scar22 írta:
2020.05.05. 19:26
Tág intervallumban dolgozik, lehet állítani a pumpát és a kifolyást is, de úgy emlékszem hogy a kevesebbet szereti, 17-18 körül. Nekem most 28-ban van, de emelni kell rajta.

Ha teheted inkább több víz legyen a lehabzó rekeszében és a lehabzó alá rakj emelést.
Szuper, köszönöm válaszod.

Akkor egyenlőre marad a 20 cm-es magasság és onnan fogom emelni 2-3 cm-el ha szükséges.

Tomi7
Remeterák

Tomi7 » 2020.05.25. 08:49

Sziasztok!

Alakul az új projekt, akvárium gyártásban. :D

Kérdésem lenne ki milyen csöveket szokott használni a technikaiban a lefolyónál?

Sima PVC, bordázott lefolyó csövet, vagy sima szilikont?

Létezik olyan cső ami hangszigetelt ilyen kis méretekben? ( 25 ill. 32)

Olyat olvastam, hogy nagyobb méretben gyártanak szennyvíz csatornának való méreteket, de hát az én 250-s akváriumomba kicsit nagy lenne... :lol:

Zajcsökkentés miatt kérdezem esetleg használ-e valaki ilyen csöveket és ha igen van-e értelme, vagy csőhéj ráhuzást szokott-e valaki alkalmazni, annak van-e érteleme??

Isotop
Császárhal
257 4 3

Isotop » 2020.05.25. 09:07

Nincs értelme, mert felesleges..

"Herbie overflow" lefolyót kell építeni, és az csendes lesz..Összefüggő vízoszlop lesz a lefolyó csőben, nem turbulens beszívott levegővel "szennyezett" vízoszlop, aminek hangja van..
: Tomi7 jflex (2)

Tomi7
Remeterák

Tomi7 » 2020.05.25. 09:12

Isotop írta:
2020.05.25. 09:07
Nincs értelme, mert felesleges..

"Herbie overflow" lefolyót kell építeni, és az csendes lesz..Összefüggő vízoszlop lesz a lefolyó csőben, nem turbulens beszívott levegővel "szennyezett" vízoszlop, aminek hangja van..
Köszönöm válaszod.

Amúgy az lesz építve, de akkor nem foglalkozok vele. 8-)

sasa
Site Admin
1313 1 9 4 1 18 1

sasa » 2020.05.25. 09:28

Ahogy isotop mondja. Ninsc az a hangszigetelés ami működne. Viszont ha csőben csak víz van akkor annak nincs hangja, erre kell törekedni.

Én úgy szoktam, hogy a felnyomó vagy végig szilikon cső, mert az elnyeli a rezgést vagy ha fixen be van kötve PVC csövezéssel akkor is az első arasznyi szakasz szilikon csővel van összekötve a pumpával, hogy ne vigye át a rezgést az egész csőrendszernek a pumpa.

Lefolyó alapvetően lehet az egész PVC, bár nekem a szűrőakvárium végéig PVC onnantól meg bordázott medencecső. Az oka csak annyi, hogy azt könnyebb pakolászni és igazítani. De aki pontosan tud mérni és összeszerelni annak tökéletes a PVC is - viszont érdemes bele tenni hollandert, hogy adott esetben bontható legyen.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!
: Tomi7 (1)

Tomi7
Remeterák

Tomi7 » 2020.05.25. 09:54

sasa írta:
2020.05.25. 09:28
Ahogy isotop mondja. Ninsc az a hangszigetelés ami működne. Viszont ha csőben csak víz van akkor annak nincs hangja, erre kell törekedni.

Én úgy szoktam, hogy a felnyomó vagy végig szilikon cső, mert az elnyeli a rezgést vagy ha fixen be van kötve PVC csövezéssel akkor is az első arasznyi szakasz szilikon csővel van összekötve a pumpával, hogy ne vigye át a rezgést az egész csőrendszernek a pumpa.

Lefolyó alapvetően lehet az egész PVC, bár nekem a szűrőakvárium végéig PVC onnantól meg bordázott medencecső. Az oka csak annyi, hogy azt könnyebb pakolászni és igazítani. De aki pontosan tud mérni és összeszerelni annak tökéletes a PVC is - viszont érdemes bele tenni hollandert, hogy adott esetben bontható legyen.
Szuper, köszönöm, ezt is fejben fogom tartani!! 8-)

Tomi7
Remeterák

Tomi7 » 2020.05.31. 17:16

Sziasztok!

Akvárium héten érkezik, zártszelvénnyel együtt, utána még asztalos és mehet is az indítás.

Kérdésem lenne:

Ki használ a szürőaksiban ezek közül valamelyiket, van értelme betenni ?? (lent lenne helye neki de csak ha van tényleg értelme nemcsak a leírás alapján.)

- MAXSPECT NANO TECH BIO BLOCK
- BRIGHTWELL XPORT BIO BLOCK 5CM
- MAXSPECT NANO TECH BIO SPHERE 1KG

Nyomelem adagolásban segitsetek:

3 csatornás dózispumpával rendelkezem így az adott.
Pár éve Triton használtam nem volt vele semmi gondom, de azóta biztos van jobb is.
Most láttam például egyik boltban lesz akció kedden a Red Sea termékekre ott is van lehetőség most olcsóbban megvenni.

Kinek mi jött be?

sasa
Site Admin
1313 1 9 4 1 18 1

sasa » 2020.05.31. 17:52

A triton mai napig az egyik (ha nem a leg) jobb balling. A Red Sea-nek vannak kiváló termékei, de a ballingjuk nem a legjobb. Vagyis inkább semmi extra, de legalább jó drága.

A belinkelt dolgok alapvetően 2 dologra jók:

- Kő helyettesítésére, biológiai stabilitás növelésére
- Ez által nitrát csökkentésére

Kezdésnek be lehet rakni, segíteni fog stabilizálni az akváriumot. A kérdés, hogy később merre fordul a rendszer. Legalább annyi ember közd az alacsony tápanyagszinttel, mint ahányan a magassal (de ált. a magassal azok küzdenek ahol nincs rendben valami, pl a technika). De ha ilyen gondod lenne könnyedén eltávolítható.

Tomi7
Remeterák

Tomi7 » 2020.05.31. 18:23

sasa írta:
2020.05.31. 17:52
A triton mai napig az egyik (ha nem a leg) jobb balling. A Red Sea-nek vannak kiváló termékei, de a ballingjuk nem a legjobb. Vagyis inkább semmi extra, de legalább jó drága.

A belinkelt dolgok alapvetően 2 dologra jók:

- Kő helyettesítésére, biológiai stabilitás növelésére
- Ez által nitrát csökkentésére

Kezdésnek be lehet rakni, segíteni fog stabilizálni az akváriumot. A kérdés, hogy később merre fordul a rendszer. Legalább annyi ember közd az alacsony tápanyagszinttel, mint ahányan a magassal (de ált. a magassal azok küzdenek ahol nincs rendben valami, pl a technika). De ha ilyen gondod lenne könnyedén eltávolítható.
Igen ezt én is így gondolom alapból , hogy k...a drága termékek...

Akkor maradunk a jól bevált Triton rendszernél, ami jól müködött nálam a másik akváriumban.

Régebben én a Base Elements-t használtam, de látom, hogy van most Reef Supplements Core 7 Other Methods.
Ez miben különbözik az alap Base elements-től, elég hozzá 3 csatornás pumpa?

Kezdésnek akkor biztos rakok be belőle főleg, hogy pár kg élőkő lesz csak bennt a többi száraz lesz és beállt tengervizet sem tudok szerezni a környékről... Ami szintén neheziti, lassitja a dolgokat, de veszek "élő Aljzatot" meg ampullás baktériumot ! :D

sasa
Site Admin
1313 1 9 4 1 18 1

sasa » 2020.05.31. 18:34

A CORE7 elvileg ugyan az a receptúra, annyi különbséggel, hogy az eredeti base elementset 10 literre kellett hígítani és úgy adagolni míg a core7 előre bekeverve vásárolható meg és 7x-es sűrűségű. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy szett core7 pont a 70%-a a régi base elementsnek. Ha felhígítod az 1 liter Core7-et +6 liter vízzel akkor pontosan ugyan olyan sűrűségű oldatot kapsz, mint a régi Base Elemets.

Illetve a KH már nem szódabikarbónából készült hanem nátrium karbonátból, így kicsit növeli a PH-t is.

A Core7 ugyan úgy 4 anyag, viszont a 3A és 3B reagens tök ugyan az (tiszta nátrium karbonát), úgyhogy ha spórolni akarsz egy adagolót akkor ezeket összeöntheted és értelem szerűen dupla adagot kell belőle adni (pl. 10 ml 1-es, 10 ml 2-es és 20 ml összeöntött 3A+B)

Én is hozzászólok