Tapasztalat megosztás

itt lehet mindenről csevegni de kerülni kell a politikai és vallási témákat
Gumis
Találkozó házigazda
855 197 1 4

Re: Tapasztalat megosztás

Gumis » 2016.02.25. 19:30

allen9 » 25 feb. 2016 15:05 írta:
barnajanos » 25 feb. 2016 15:52 írta:Egyébként most az egy nagyon jó dolog lett, hogy van 3 fázis, és szét tudtam osztani az akváriumos cuccokat a fázisok között. Ha egy biztosíték lemegy attól még a másik fázison marad villany. A világítás külön fázison van, az szórakozhat, attól még az akvárium többi része működik.

Hűha... egy nulla szakadásnál azért benézhet ám ilyenkor a 380....

Ezt nem értem kifejtenéd bővebben?
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

cichlid
Korallszirt Mester
155 1 1

cichlid » 2016.02.25. 19:45

Gumis » 24 feb. 2016 21:22 írta:Ma tönkre ment egy tunze Stream 6080
áramoltatom.Kikopott a tengelye és a lapátok ontották a fekete lét.Megette a sólé.Nem ment 3évet!! :(

Selena hol vaaaagy?? :evil: Megállt a német tudomány :bomb:

Zéé
Doktorhal
131

Zéé » 2016.02.25. 19:54

Én úgy tudom ha zárlat van nem a firelé fogja megoldani. Ha a fázis ra és a nullára rámarkolsz pont ugyanúgy megvág. Viszont ha csak a fázist fogod és valahol levagy földelve amerre tovább haladhat az áram, akkor 30mA nél le old. Ezért egy firelé jó működéséhez fontos az akvárium földelése.

Mivel a pumpák nincsenek földelve, és ha a víz sincs, akkor azthiszem egy ilyen pumpabeázást nem tud a firelé megvédeni. Hiszen ha a fázis és a nulla áramkörében azonos az áramerösség akkor nem old le.
Persze ez nem 100%és lehet hogy rosszúl gondolom.
Ja zárlat esetén le oldhat, de csak ha meghaladja a ráírt amperértéket. (Mondjuk10A)( ami azért agyoncsap)

Gumis
Találkozó házigazda
855 197 1 4

Gumis » 2016.02.25. 20:21

Zéé » 25 feb. 2016 19:54 írta:Én úgy tudom ha zárlat van nem a firelé fogja megoldani. Ha a fázis ra és a nullára rámarkolsz pont ugyanúgy megvág. Viszont ha csak a fázist fogod és valahol levagy földelve amerre tovább haladhat az áram, akkor 30mA nél le old. Ezért egy firelé jó működéséhez fontos az akvárium földelése.

Mivel a pumpák nincsenek földelve, és ha a víz sincs, akkor azthiszem egy ilyen pumpabeázást nem tud a firelé megvédeni. Hiszen ha a fázis és a nulla áramkörében azonos az áramerösség akkor nem old le.
Ja zárlat esetén le oldhat, de csak ha meghaladja a ráírt amperértéket. (Mondjuk10A)( ami azért agyoncsap)

Több elnevezéssel is találkozhatunk Magyarországon, ha ezekről a védőkapcsolókról beszélgetünk. Fi-relé, áramvédő kapcsoló, életvédelmi relé. Fi-relét közvetlen érintésvédelemre fejlesztették ki. Az áramvédő kapcsoló érzékeli a föld felé folyó hibaáramot. Ha egy elektromos berendezés testje életveszélyes nagyságú feszültség alákerül, a Fi-relé automatikusan 0.2 mp belül lekapcsolja a védett hálózatot. Védelmet nyújt a közvetlen érintésre is, vagyis a villamos hálózat üzemszerűen feszültség alatt lévő részeinek érintésére. A Fi-relé, vagyis az áramvédő-kapcsoló, a leg korszerűbb, és manapság az egyik alappillérének számító eszköze a modern érintésvédelemnek.
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

allen9
Bohóchal
109

allen9 » 2016.02.25. 20:35

Gumis » 25 feb. 2016 20:30 írta:Ezt nem értem kifejtenéd bővebben?

Hát úgy, hogyha a kötésdobozban elszáll a nulla, mert mondjuk elég, akkor azon az ágon ugye visszajön a fázis a kötésdoozig. Namost, ha az a nulla egyébként az osztó után be van kötve egy másik konnektorba is (és miért ne lenne), és oda egy másik fázis megy, akkor ott a nulla helyén megjelenik az egyik fázis, a fázis helyén a másik fázis mint normálisan, és más köszön is a 380 volt.
Volt szerencsém ehhez, bánta néhány dolog a lakásban.

hanter13
Korallszirt Mester
204 2 4 1 1

hanter13 » 2016.02.25. 20:36

Zéé » 25 feb. 2016 19:54 írta:Én úgy tudom ha zárlat van nem a firelé fogja megoldani. Ha a fázis ra és a nullára rámarkolsz pont ugyanúgy megvág. Viszont ha csak a fázist fogod és valahol levagy földelve amerre tovább haladhat az áram, akkor 30mA nél le old. Ezért egy firelé jó működéséhez fontos az akvárium földelése.

Nem vagyok benne biztos, hogy jól gondolod. Engem eddig egyszer vágott meg az áram itthon, amikor egy fixre kötött mozgásérzékelős lámpát szereltem és nem volt lenyomva annak a körnek a biztosítéka. Gyorsan megfogtam őket egyesével egyik sem rázott. Na de amikor kettőt egyszerre a falétrán :D Majdnem dobtam egy hátast.. Fi relé azt mondjuk leszarta.

Humbuk
Bohóchal
73 1 1

Humbuk » 2016.02.25. 21:55

hanter13 » 25 feb. 2016 21:36 írta:

Nem vagyok benne biztos, hogy jól gondolod. Engem eddig egyszer vágott meg az áram itthon, amikor egy fixre kötött mozgásérzékelős lámpát szereltem és nem volt lenyomva annak a körnek a biztosítéka. Gyorsan megfogtam őket egyesével egyik sem rázott. Na de amikor kettőt egyszerre a falétrán :D Majdnem dobtam egy hátast.. Fi relé azt mondjuk leszarta.

Esetleg ha villanyt szerelsz nem lenne cèlszerű a biztosítékokat lenyomni?:) 3 hozzászólásodból 2-szer rázott meg az áram, ez szerintem annyira nem kifizetődő:)

hanter13
Korallszirt Mester
204 2 4 1 1

hanter13 » 2016.02.25. 22:05

Humbuk » 25 feb. 2016 21:55 írta:
hanter13 » 25 feb. 2016 21:36 írta:

Esetleg ha villanyt szerelsz nem lenne cèlszerű a biztosítékokat lenyomni?:) 3 hozzászólásodból 2-szer rázott meg az áram, ez szerintem annyira nem kifizetődő:)

Nem nem! Csak 1x! :evil: De már én is gondolkodtam azon amit írtál :D :lol:

S****a
Kitiltott felhasználó
434

S****a » 2016.02.25. 22:35

cichlid írta:
Gumis » 24 feb. 2016 21:22 írta:Ma tönkre ment egy tunze Stream 6080
áramoltatom.Kikopott a tengelye és a lapátok ontották a fekete lét.Megette a sólé.Nem ment 3évet!! :(

Selena hol vaaaagy?? :evil: Megállt a német tudomány :bomb:

Szetbontottam a növényes aksit...kivagyok...ezt már Murphy réges régen megmondta... Ami elromolhat...a kivétel viszont erősíti a szabályt :D
Az olvasás veszélyezteti a hülyeséget.

cichlid
Korallszirt Mester
155 1 1

cichlid » 2016.02.26. 08:39

:D

Én is hozzászólok