Tapasztalat megosztás

itt lehet mindenről csevegni de kerülni kell a politikai és vallási témákat
S****a
Kitiltott felhasználó
434

Re: Tapasztalat megosztás

S****a » 2016.04.17. 19:20

De ha alkatrészt keresel az sem a veszett fejsze nyele...
Pl
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 6-138-7891
Az olvasás veszélyezteti a hülyeséget.

nerogsi
Bohóchal
28 1

nerogsi » 2016.04.17. 19:23

Az is jó :-) Én amúgy egyetlen hírdetésbe találtam 2db 6100 ast+ multicontrolert 250eur ... amit te mutattál az meg jól láttam hogy 75euro?

S****a
Kitiltott felhasználó
434

S****a » 2016.04.17. 19:44

nerogsi írta:Az is jó :-) Én amúgy egyetlen hírdetésbe találtam 2db 6100 ast+ multicontrolert 250eur ... amit te mutattál az meg jól láttam hogy 75euro?

Így van annyi :)
A többit priviben... ;)
Az olvasás veszélyezteti a hülyeséget.

Tufa
Remeterák
32

Tufa » 2016.04.24. 16:16

mazoli » 16 ápr. 2016 21:26 írta:
Tufa » 08 ápr. 2016 12:13 írta:Következményekre való tekintet nélkül, és olyan dolgokat is mérlegelni kell amikre nem is gondolna az ember tanulsággal lettem gazdagabb

Sikerült megmenteni a halakat, vizcsere segített?

allen9 » 10 ápr. 2016 17:43 írta:
Tufa » 08 ápr. 2016 12:13 írta:Következményekre való tekintet nélkül, és olyan dolgokat is mérlegelni kell amikre nem is gondolna az ember tanulsággal lettem gazdagabb

Ez nagyon érdekes volt! Mlyen élőlények pusztulása jár mérgezéssel még? Mármint ilyen komoly mérgezéssel?

Kicsit Megkésve, de megírom a tapasztalatokat. A Mérgezéssel először a korallnövekedés lassulásával, leállásával jár, majd halálukkal, utána jönnek a halak, stb stb.

Zoli, aznap fel sem fogtam teljesen, hogy te vaoltál az, aztán menetközben jutott el a tudatomig. Nem volt piskóta.

Történés a következő: beöntés után azonnal hatott a Flatworm exit, marha jó cucc stb.. Nade, hiába szedtem le csomót, hiába tettem kicsi túlzás képpen 5 kiló aktív szenet az akksiba beütött a Krahh. Demekkora. Péntek délután kapta a dózist, szombatra tiszta volt a víz, mármint planáriától. Elmentünk Pécsre egyet kirándulni, hogy minden rendben, majd este már jöttem is haza, már sötétben. Belépve a lakásba valami iszonyatos Acropora szag fogadott. Olyan mint amikor iveszed a korallt a vízből és érzed a nyálka szagát töményen az egész lakásban. Mondom, biztos a gyógyszer hatása, akváriumkontroll, semmi különös. Másnap reggel jött a szívszélütés azaz vasárnap, mikor is felkelve az első amit észrevettem az az volt, hogy 2 feg Hyachintus korallom matt fehér lett az éjszaka fojamán. Legalább is távolról ennyi látszott. Hirtelen felmértem a dolgokat kb a korallok 80%-a bebarnult, és fehéredni kezdett, a halak ziháltak és bújtak. A leglátványosabban a dokikon látszott a dolog: Hepatusnak opálos lett a szeme és a gerince mentén végigrepedt a bőre, A Sárga doki zihált mint egy bolond és bebarnult az úszóhójagja körül a bőre, a Leucosternon opálos szemmel hirtelen rothadó első uszonnyal keresték a fedezéket. Ekkor kaptam majdnem idegösszeomlást, vagyis lehet kaptam is, de ezt már nem tudom meg... Volt bekészítve 50 liter víz, gyors csere, de hogy meglegyen a 25% legalább kellett még hirtelen egy 100 liter.... Vasárnap.... Zseniális -gondoltam- de ki van ilyenkor nyitva, mert a só elfogyott. Itt jött a Képbe Kaesh, mint egyetlen vasárnapi tengeris!!! BIG RESPECT és HATALMAS KÖSZÖNET a hirtelen segítségért, ugyanis 100 liter kevert tengervízzel 2 óra múlva már csattogtam is haza. Megejtettem a vízcserét és várakozás. Másnap reggelre meghalt a Sárga dokim, talán a legkedvesebb halam, a legnagyobb túlélőm, akit 2 éve kaptam mint szülinapi ajándékot az egyik legjobb baráomtól. De a többi hal javulást mutatott, és végeredményben egy héttel az eset után már amiatt főtt a fejem, hogy a nagy stressz miatt bedarásodtak kicsit. Mai napra a kifehéredő/barnuló korallok java része elkezdte visszanyerni a színét, az elhalás leállt, és erősödnek. 5 jelentősebb elhalás van ebből 1 ami végleg kapó : Acropora Hyachintus, a többinek majd 75%-nál állt meg az elhalás és már erősödnek: Seriatopora C. , Lipstick Tricolor, Kék A.Millepora (neki még lebeg kicsit a feje felett a bárd, mert nagy % halt el), Türkiz Acropora Echinata. Ez utóbbi is még kérdéses.

Mai nap csinálok vízérték kontrollt, lássam hova haladnak a dolgok. Az aktív szenet lassan kiveszem a biztonság kedvéért és friss 1 kilós adagot rakok bele. Ami a legbosszantóbb, hogy a Technikai akksi ban megint látható vagy 20-30 db. Valószínű a petékre nincs hatással az írtó, de még egy kéiai írtást nem rendezek, mert az annyit tesz, hogy ki is szállok a hobbiból kb, így is két év gondoskodáa ment füstbe ezzel a húzással és ki tudja mikor lesz újra olyan gyönyörű, mint volt.

Következő írtási módszerem természetes jellegű, hal/rák és egyéb olyan élőlények lesznek akik hajéamosak enni a kis mocskokat. A Technikai akvárium külön kap egy predátort a folyamatos pucolásra.

u.i.: A techikai akvárium egy szekciója algás, köves, podos, alaposan bemulmosítva ezért van szükség külön közbelépésre.

nisti23
Remeterák
40

nisti23 » 2017.07.25. 17:58

A mostanában aktuális giga mega szörny viharok miatt több alkalommal volt áramszünet nálunk.

Azt hittem elöre gondolkodtam mert szünetmentes táppal simán kihúzható pár óra.

Az élet rácáfolt erre mert 20 óra hosszára :shock: elment egy fázis amin az akksi egy része volt.( felnyomó + 1 áramoltató)

Nem voltunk otthon csak éjjel értünk haza, akkor csináltam meg hosszabbítók segítségével a teljes elektromos ellátást a müködö két fázisról.

Nem lett baj, sztem mindenki jól van.

Amiért leírom az h ki mit gondol mi az amit még nem hatalmas költséggel de elöre gondolkozva megtehetek még egy esetleges következö áramszünet esetére?

( nekem az autós inverter jutott eszembe, elvileg az addig "gyárt" 220-at amíg üzemanyag van... )

sasa
Site Admin
1210 1 9 9

sasa » 2017.07.25. 19:46

jebao felnyomókhoz és streamekhez van pl. gyári szünetmentes, egy RW15 24 órát is elmegy róla kb.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

nisti23
Remeterák
40

nisti23 » 2017.07.25. 19:52

sasa írta:
2017.07.25. 19:46
jebao felnyomókhoz és streamekhez van pl. gyári szünetmentes, egy RW15 24 órát is elmegy róla kb.
Nem olcsó mert nagyságrendileg 35.000, de lényegesen olcsóbb mint egy pusztulás. 8-)

hanter13
Korallszirt Mester
204 2 4 1 1

hanter13 » 2017.07.25. 20:14

Nálunk (szerencsére a mi utcánkat nem érintette) tavasszal korszerűsített a szolgáltató. Ezért 3 hónapon keresztül heti 2-3 nap 8 órás kiesés volt előre tervezve. Egy ilyet sem piskóta lekezelni... A cukrászda, a szépségszalon nagyon értékelték :D

nisti23
Remeterák
40

nisti23 » 2017.07.25. 20:32

hanter13 írta:
2017.07.25. 20:14
Nálunk (szerencsére a mi utcánkat nem érintette) tavasszal korszerűsített a szolgáltató. Ezért 3 hónapon keresztül heti 2-3 nap 8 órás kiesés volt előre tervezve. Egy ilyet sem piskóta lekezelni... A cukrászda, a szépségszalon nagyon értékelték :D
Tavaly december 6-án volt egész napos karbantartás. ( ami nem lett sikeres )

Nekünk ezt hozta a Mikulás. :lol:

Én is hozzászólok