Szubjektív gondolataim

itt lehet mindenről csevegni de kerülni kell a politikai és vallási témákat
allen9
Bohóchal
114

Re: Szubjektív gondolataim

allen9 » 2019.11.24. 11:30

Miután most már tilos az FB-n a korall csere-bere, meg az adásvétel, taláne ez egy új lehetőséget biztosít, hiszen sokaknak van szaporulata, amit a klozetton húznak le, mert nincs hová tenni.

Ez csak egy felvetés. Lehet erre rá lehetne erősíteni. Az élőkő ugyanez lesz.

sasa
Site Admin
1278 1 9 4 1 14

sasa » 2019.11.24. 12:10

Nos ezt már belengettem, de inkább szerencsétlenkednek az emberek a "csak kép, semmi leírás, se ár, stb..." hülyeségekkel ahelyett, hogy ide felraknák bármiféle megkötés nélkül. Ráadául az ide felrakott hirdetés linkjét gond nélkül kirakhatnák a FB-ra is, azt nem tiltja semmilyen szabály.

Erőszakoskodni nem fogok...
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Tomi
Remeterák
72

Tomi » 2019.11.24. 15:10

killerpanda írta:
2019.11.23. 23:23
Srácok, mi rossz fát tettetek a tűzre?

Az egyik tengeris fbook csoportban irtam a kérdezőnek hogy ide is johet nyugodtan a kérdéseivel, de törölték a kommentem 20 percel később :D
Én is jártam már így, de elengedtem. A facés észosztásról pedig mindig a Dunning-Kruger effektus jut eszembe.
: jflex (1)

jflex
Bohóchal
88 1 2

jflex » 2019.11.27. 22:17

hi,

nekem is toroltek egy bejegyzesem (boltose az emlitett fb csoport) amikor forumot linkeltem valasznak mert csak a butasag ment. elgondolkodtato, hogy ennyien nem latjak az fb es forum kozotti kulonbsegeket. pont nem az a hobbi amire felszavakban lehet ertelmes tanacsot adni.

allen9
Bohóchal
114

allen9 » 2019.11.27. 22:57

jflex írta:
2019.11.27. 22:17
hi,

nekem is toroltek egy bejegyzesem (boltose az emlitett fb csoport) amikor forumot linkeltem valasznak mert csak a butasag ment. elgondolkodtato, hogy ennyien nem latjak az fb es forum kozotti kulonbsegeket. pont nem az a hobbi amire felszavakban lehet ertelmes tanacsot adni.
De nem értem, hogy miért gond nekik ez a fórum? Aki most kezdené az akvarisztikát, mert tetszik neki, az iszonyat szopástól, és s kedv elvesztéstől óvhatná meg magát ezzel a tematikus fórummal. Meg élőlényeket is megmenthetne. Ráadásul hosszú távon üzlete is jobban járna....

Képeket megosztani, meg örömködni az akvárium felett, és begyűjteni a lájkokat persze jobb a fácse, de CSAk arra....

Tényleg fura. Én mindig odateszem ennek a fórumnak a linkjét. Talán akit érint, az még törlés előtt idetalál.....

sasa
Site Admin
1278 1 9 4 1 14

sasa » 2019.11.28. 07:07

Mert sérti az üzleti érdekeket. A FB pedig semmi másról nem szól jelenleg, mint az üzlet szerzése, tökéletes hely az új vevők felhajtására. Abból pedig az a vevő jó aki nem tájékozott, mert annak bármit el lehet adni. Meg kell csak nézni, hogy mostanában milyen "nano" akváriumok kerülnek elő szinte heti rendszerességgel, az ember gyomra összeszorul tőle vagy azért mert sajnálja az állatot vagy dühös, hogy szegény tulaj hogy az lett verve vele...
: jflex (1)

jflex
Bohóchal
88 1 2

jflex » 2019.11.28. 10:08

nekem azert fura, hogy ennyien nem gondolkodnak, nem hasznaljak minimalisan sem az agyukat arra amire kaptak ;[ mert azert 2 ember kell egy uzlethez es hiaba kapjak a joszandeku tanacsot, hogy keressek fel forumot leginkabb csak lustak es maradnak fb nel aminek a vege amit sasa is leirt. en nem vagyok tul regota itt kb. 5 eve es elso 3 evben csak olvasgattam, kerdeztem tanultam. koszonet mindenkinek, hogy akkoriban meg volt aktivitas es rengeteget tudtam tanulni Toletek! bele sem mernek kezdeni csak fb segitseggel ;[

happy reefing!

jflex

sasa
Site Admin
1278 1 9 4 1 14

sasa » 2019.11.28. 10:43

Ez egy régi keletű probléma. Az emberek mindig a kisebb ellenállás irányába mozdulnak. Régen a kisebb ellenállás a fórum volt, mert ezen kívül maradt a könyv és a szakirodbalom (fúj.. :evil: )vagy az, hogy megkopasztottak a hiéna akváriumépítők vagy kuncsoroghattál tudásmorzsákért a boltokban - már ha nem hülyeséget mondtak.

Most az átlag ember azt látja, hogy nyomogatja a FB-ot mint amúgy egész nap, ott feldob egy kérdést és egy pár óra alatt jön rá pár válasz. Kompetenciája nincs rá, hogy eldöntse jó-e a válasz amit kapott, de neki egyszerű és kapott választ, tehát úgy érzi nyert ügye van. Ha pedig többen több félét írnak akkor azt hajlamos mindenki elhinni, ami egyszerűbb / olcsóbb / könnyebb út. Aztán szopnak vele, mert nem volt (elég) jó a tanács, esetleg teljesen félrevezető, legrosszabb esetben szándékosan félrevezető volt. Ez az ami itt a fórumon általában nem volt - ezért sokan meg is sértődtek, amikor megkapták, hogy a tervük nem a legjobb ötlet, de sokkal több sikeres akvarista volt.

Most aki megégeti magát egy xar akváriummal, annak elment a pénze és a kedve is, megy az egész a kukába aztán egy akvaristát vesztettünk.
: allen9 (1)

Én is hozzászólok