Szubjektív gondolataim

itt lehet mindenről csevegni de kerülni kell a politikai és vallási témákat
mikolgy
Doktorhal
10

Szubjektív gondolataim

mikolgy » 2005.12.19. 20:24

Sziasztok!

Nekem nincs Zeovit-o rendszerem. Nem tudom, hogy lesz-e, azt hiszem megvárom azok tapasztalatait akik most kezdenek bele. Egy dolgot azonban úgy érzem fontos elmondanom... Én addig fogom csinálni ezt az egész akváriumozást, amíg ÖRÖMET okoz, abban a pillanatban fogom abbahagyni, amikor úgy érzem majd, hogy nem az akvárium van értem, hanem én az akváriumért... A fejlődés folyamatos, mindig vannak és lesznek is új világmegváltó fejlesztések, amik vagy megmaradnak, vagy eltűnnek a süllyesztőben, de egy dolog biztos: nem kell mindent kipróbálni ami új, és valahol ódákat zengenek róla. Ne értsetek félre, ez nem a Zeovitnak szól, csak momentán abban a gondolatmenetbe amit ezzel kapcsolatban elkezdtem, kapcsolódik. Amiket olvasni lehet róla, azok alapján nagyon meggyőző rendszer, drukkolok nektek, akik most kipróbáljátok, hogy beváltsa a hozzá fűzött reményeket!;-)

mikolgy
Doktorhal
10

Re: Szubjektív gondolataim

mikolgy » 2005.12.19. 20:36

Persze rosszabb periódusok lehetnek sőt vannak is, amikor nem szabad feladni, meg kell oldani a problémát, de alapvetően mindannyian szerintem azért kezdtünk bele, hogy örömet okozzon...ha ez nincs, akkor minek csináljuk???

ha8rd
Doktorhal
4 1

ha8rd » 2005.12.19. 20:42

Ha én is így gondolnám, már rég abbahagytam volna

Mert nincs hova tedd a pénzed??
Az akvarisztika szerintem egy hobby és nem versengésről szól .Vagy ez olyan magyar szokás kinek van menőbb cucca , autója vagy mit tud kifele mutatni? Én egyet értek Mikolgyal , nem erről szól ez a hobby, ha nekem tetszik és tényleg egy lakás dísze, gyönyört és örömöt okoz. De nem ezért dolgozni hogy ? zöldebb legyen a szomszéd? akváriumánál.

sasa
Site Admin
1093 1

sasa » 2005.12.19. 20:54

Hát éppen lenne hova tenni a pénzem, dehát mit csináljak, ez a mániám. Van aki repülőgépmodelleket gyűjt vagy hegyet mászik...
Régen nekem is azért volt akváriumom, mert szép volt, jól mutatott a szobába. De valahogy az már nem kihívás számomra. Ezért is kezdtem bele a tengeribe, mert az nehezebb volt. Most az a kihívás, hogy minél színesebb és szebb korallokat növesszek. Ebben nem az a lényeg, hogy erre mennyi pénzt vagy időt áldozok. Hidd el, csak annyit, amennyit muszály ahoz, hogy úgy menjen, ahogy szeretném. Mert szarul nem vagyok hajlandó csinálni semmit, mert valamit szarul tudok csak megcsinálni 100 forintból, vagy 150ből jól, akkor megvárom, hogy legyen 150 forintom, és megcsinálom akkor.
De ezt te is megérthetnéd, hegyet mászol. Ha megmásztál egy 2000M magas csúcsot, az már nem lesz legközelebb olyan izgalmas, keresed a 3000m-eset és így tovább... Egész a himalájáig :wink:

szerk: bár javasolnám, hogy ezt a pár hsz-t dobjuk át egy másik topicba, mert így eléggé telepiszkoltuk a ZEOvit-os témát :idea:
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Zümi
Bohóchal

Re.

Zümi » 2005.12.19. 21:29

Sziasztok !

Mielött Sasa próbálkozását bárki megkövezné, Én is mellé állok.
Szerintem is az akvarisztika egy kihívások sorozata.Kezdtük a gupikkal, szifók, lazacok, sügérek,afrikai sügérek,diszkosz, Tengeri, víz problémák, nitrit,nitrát,magnézium, kálcium,közben lágy korallok,ha minden Ok, kő korallok most Sasa itt tart.Ezért én teljesen egyet értek vele,és ne mondjátok hogy egy két "álmatlan éjszakát " ne okozott volna egy két probléma ,pusztulás.Illetve ne lenne öröm bármilyen kis siker amit elérünk.Természetesen igaz az is hogy többségünknek a pénz szab határt a fejlesztésekre, de szintén az van hogy a kis pénzünket félre téve esetleg spórolva megveszük a következő álmunkat az újabb kihivást.

De ez így helyes!

Legalábbis SZERINTEM.

Üdv:Zumi

A Zeovitnak kéne egy új Topic !!

ha8rd
Doktorhal
4 1

ha8rd » 2005.12.19. 21:39

Félreértés van itt nem a kihívásokról van szó, hanem az egyszerű és takarékos megoldásokról. Ahhoz hogy szép akváriumod legyen nem kell milliókat beleölnöd hanem pár száz ezerből is lehet szép .Én sem fogom megvenni a hegymászáshoz a 140000.ft Mamut kabátot hanem a 50000 ft kabáttal is megmászom a MountBlancot ,és visszatérünk az örömhöz abban a kabátban is épp olyan örömöm lesz mind a drágába csak max nincs akkora neve és kicsit több aláöltözet kell.

mikolgy
Doktorhal
10

mikolgy » 2005.12.19. 22:31

hááát, én nem ezzel a célzattal írtam meg a hozzászólásom, az akkori Zeovitos topicba...hanem csak a véleményem írtam le általánosságban. Ha8rd, Tibs kérlek változtassátok meg a topic címét, én nem ezt adnám...hanem mondjuk..."szubjektív gondolataim"...vagy valami ilyesmit. Ugyanis ez csakis az én véleményem. Támadni senkit sem szerettem volna, sőt azt kell mondjam, ez nagyon is távol áll tőlem! Egyszerűen alapvető gondolataimat fogalmaztam meg ezzel a hobbival kapcsolatban, olyanokat amelyek a Zeovit-tal kapcsolatban merültek fel. Sasát jól ismerem, eszem ágában sincs támadni őt, sőt!!! Kértem, hogy számoljon be az eredményeiről, drukkolok neki, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretné. Lehet, hogy nem értünk mindenben egyet, de nem is kell...vitatkozzunk, állítsuk szembe az érveinket, ezzel tudunk előrelépni.
Rivalizálni meg talán a legnagyobb baromság, amit el lehet követni ebben a hobbiban is...legalábbis mindenáron mindenképp...

sasa
Site Admin
1093 1

sasa » 2005.12.19. 22:44

Akkor máshogy állok hozzá a dolgokhoz, és megközelítem pusztán anyagi szempontokból (hamár közgázt tanulok :) )
Szóval a berlini rendszerhez a mostani skimmerem nem biztos, hogy elég lenne. Jól túl van méretezve, de az AM, hát szóval olyan amilyen. Nem képes a nitrátot nullán tartani. Egyszerűen nem elég jó hozzá. Ha egy H&S skimmert vennék, az kb. 25 ezer forinttal került volna nekem többe. A Zeovitos rendszer fenntartása ah az összes létező költésget számbaveszem 900-1000 huf/hónap. Tehát 25 hónapig tudom fenntartani a zeovitos rendszert az erősebb skimmer árkülönbözetéből. Ha ebből előnyöm származik akár a korallok egészségi állapotát, akár színüket, fejlődésüket tekintve, akkor már megérte, hisz a gyorsabb növekedéssel tulajdonképpen profitot realizálok, vagyis a korallnövendékek cserealapként szolgálnak.
Ha nem származik belőle előnyöm, akkor rosszul számítottam, és így jártam :) De ez alapján én nem tartom drágábbnak ezt a rendszert, mint a berlinit, főleg, hogy 2 év múlva már egy nagyobb akváriumot szeretnék, hogyha összejön rá a lovetta.....
Azt meg, hogy rivalizálás lenne, élből marhaságnak tartom. Mindenki szép akváriumot akar Aki nem akarna szép akváriumot, az nem is olvasná ezt a lapot. De szerintem senki sem azért akar szép akváriumot, hogy utána megmutathassa a szomszédjának, hogy ezt nézd öcsém, nekem 2 mázsával több korallom van, hanem azért, hogy tetszen saját magának az, amit alkotott. Az, hogy valaki csak ezért dolgozna rengeteget egy akváriumon (mert szintén ezt is tudjuk, hogy szép akvárium = rengeteg belefektetett munka), hogy utána dicsekedhessen vele, hát az egy érdekes fazon...

ha8rd
Doktorhal
4 1

ha8rd » 2005.12.19. 22:59

Igen sasa én is nagyon sokat gondolkodtam és számolgattam , hogy idáig jutottam)de ha azt nézzük és is anno a fölözőn sokat vakaróztam , egy évig csináltam barkácsoltam kísérleteztem mire eldöntöttem befektetek annyit hogy veszek egy H&S ,amit nem is bántam meg. Utána jött a kísérletezés a streamel és oda jutottam hogy vettem egy 6100+vezérlőt. Most ott tartok hogy havi 10.000-15.000 forint a zeovit , ha elmegyek és veszek minden hónapban követ akkor kérdem én 12hónap után milyen szűrést lehet elérni ??(+48-50kg kő)..
És nem teszem ki semmi veszélynek a koralljaimat.

sasa
Site Admin
1093 1

sasa » 2005.12.20. 01:06

Igen, ez igaz (bár a havi 10-15 ezer nem tudom, hogy jött ki :? mrgreen:
Én nem zárkózom el azért egy technikától, mert nem ismerem. Megismerem, mérlegelek és ha úgy érzem, hogy megéri nekem, akkor csinálom. Így tűnt el a csöpögtetős szűrő is az akváriumból. Azt nem bántam meg. Most így került bele a zeovit, ezt majd még meglátjuk, hogy megbánom-e. Ha igen, akkor majd kikerül. Reális veszélyt nem látok benne, kézzel fogható bizonyítékot (mondjuk egy cikket) még nem találtam arról, hogyha megfelelően van adagolva minden, akkor bármiféle veszélyt hordozna magában. Csak arról találtam írást, hogy évek óta üzemelnek így akváriumok, és eszméletlen színű és mennyiségű korall van bennük. És nem azért, mert a gazdája multimilliomos és havonta veszi a korallokat. Hanem fényképekkel, hogy ilyen volt a kis tő, amit betett és ilyenné fejlődött...

Én is hozzászólok