Nagyon kezdő kérdések!

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Mikkamakka
Ikra
2

Re: Nagyon kezdő kérdések!

Mikkamakka » 2018.03.10. 13:35

Sziasztok!

Kérdés: valaki próbálkozott már tisztogató garnélák (lysmata amboinensis) felnevelésével? Lehet őket etetni valamivel?

Tegnap este az egyik garnélám eleresztett egy csomó bébit, persze a halak rögtön lakomázni kezdtek. :D Egy kis szűrővel kiszedtem pár bébit (mondván, hogy úgyis csak megennék őket), és reggel még úszkáltak, szóval átraktam őket egy kis üveggömbbe. Kiolvasztottam egy invertebrates kaját, mondván, hogy az talán eléggé kicsi szemcseméretű, azt leszűrtem egy tüll szűrővel, abból csepegtettem be picit. Vajon esznek? Vagy mit lehetne nekik adni? :)

sasa
Site Admin
1212 1 9 9

sasa » 2018.03.10. 16:31

Otthoni körülmények között sajnos ~0 az esélye a sikernek. Túl specifikus a kajáltatásuk és nagyon pici dolgokat ennének.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Mikkamakka
Ikra
2

Mikkamakka » 2018.03.10. 17:05

Kár... :) Azért köszönöm a választ! :)

Gondolom, arra sincs sok esély, hogy valahol elbújnak az akváriumban, és stikában megnőnek. :D A talamozgató csillagjamal viszont így jártam. Egyszer napokig egymáson voltak a csillagok, utánaolvastam, mi ez a fura viselkedés, és kiderült, hogy így párosodnak, de azt is olvastam, hogy akváriumban a halak be szokták falni az ikrákat. Aztán bő hónapokkal később derült ki, hogy akadnak azért túlélők, saccom szerint egy olyan minimum 8-10 babacsillag lehet, bár akár a duplája is lehet, mert ugyan egyszerre 7-nél többet nem láttam, kétlem, hogy mind egyszerre sétálgat a hátsó üvegen. Na mindegy, szóval érhetik az embert kellemes meglepetések is... :D

Isotop
Császárhal
246 4 3

Isotop » 2018.03.10. 19:46

Azért nem lehetetlen, csak brutál nehéz..:) (mondjuk ez wurdemanni..)

http://www.reefsanctuary.com/forum/inde ... ces.91347/

Scar22
Remeterák
34

Scar22 » 2018.03.10. 20:14

Ők ha nagy tömegben vannak a köveken károsak? Mit lehet velük csinálni ha igen?
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Gomby01
Ikra

Gomby01 » 2018.03.12. 14:30

Sziasztok

majd én is szeretnék indítani egy tengerit, bár ez még messze van , addig is gyűjtom az infókat. Most olyan kérdéssel fordulok hozzátok , hogy a coral box áramoltatókról mi a vélemény, tapasztalat mert árban nem sok különbség van jebao és a coral box közt. Egy 250literes be menne 2db jebao rw-8, vagy 2db coral box qp9

köszönöm :)

Farki
Ikra
27 6

Farki » 2018.03.15. 01:07

Gomby01 írta:
2018.03.12. 14:30
Sziasztok

majd én is szeretnék indítani egy tengerit, bár ez még messze van , addig is gyűjtom az infókat. Most olyan kérdéssel fordulok hozzátok , hogy a coral box áramoltatókról mi a vélemény, tapasztalat mert árban nem sok különbség van jebao és a coral box közt. Egy 250literes be menne 2db jebao rw-8, vagy 2db coral box qp9

köszönöm :)
Szia!

Én coral box qp 9-et használok, kipróbálásnál volt egy kicsit sípoló hangja (magasfrekvenciás) szerintem a vezérlőfelületből érkezik, de miután beüzemeltem az összes eszközt már nem hallani :D Vagy megszoktam :) Egyébként egy bizonyos életkor felett már nem hallod a füled romlása miatt kb 35-40 év felett már nem fogsz ilyet hallani :)

Szerintem a 250 literesbe borzasztóan sok belőle kettő.

A jebaoval kapcsolatban sajnos nem sok jót hallottam meghibásodás tekintetében, de persze nagyon sokan használják olyanok akik évek óta vannak a “szakmában” :) Én még zöldfülű vagyok így mérlegeld a véleményem ;)

Ha viszonylag jól tudsz anyagilag nyújtozkodni akkor érdemes lenne elgondolkodni Tunze-ban, például egy Turbelle Nanostream 6040-ben illetve hát kettőben, ezekkel szerintem nagyon jó áramlást lehet beállítani. A szirt kialakításánál ha esetleg nem tudsz jó “örvénylést” kialakítani a pangó részekhez esetleg a Turbelle Nanostream 6045 jó lehet, bár ez csak mechanikusan állítható de szerintem egész jó :)

Én ezt a hármat használom egy 300 literesben a Coral Box az fő áramoltatóként üzemel a frontüveghez közelebb a Tunze 6040 az akvárium hátoldalánál mozgatja a vizet a kövek mögött és a 6045 pedig egy picit elzártabb részen dolgozik :)

Remélem más is ad ötleteket nekem hirtelen ezek jutottak eszembe :)

Humbuk
Bohóchal
74 1 1

Humbuk » 2018.03.15. 10:32

viewtopic.php?f=1&t=63008&view=unread#unread

Ezena linken volt egy szavazás ki milyen áramoltatót használ. Az ár érték arányban messze a legjobb a Jabeo. SASA tesztelt Coral box áramoltatót, mindjárt azt is megkeresem.

sasa
Site Admin
1212 1 9 9

sasa » 2018.03.15. 10:45

Így van.

A jebaókból (3-ből 2) már meghalt, a coralbox hibátlanul megy azóta is. Ráadásul azt pulzálóban használtam. Én azt mondanám így hosszútávon, hogy egyértelműen jobb, mint a Jebao. De anno drágább is volt, nem tudom, hogy most hogyan állnak árban.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Gomby01
Ikra

Gomby01 » 2018.03.15. 12:29

Köszönöm szépen a hozzászólásokat , sokat segítet, Farki azért szeretnék kettőt, hogy változatos áramlást tudjak kialakítani, persze nem is járatnám maxon mert úgy biztos erős lenne, de ha visszafolytva is erős akkor egy maradna az akvariumba a másik meg marad tartaléknak , az sose baj ha van :) sajnos annyira nem tudok el nyújtózkodni hogy tunze legyen , A minimális frekvencia hangot szerintem nem hallanám a tv mellet viszont a jebao-nál halható “ciripelés” pulzálás közben az már inkább zavarna , videókon is eléggé halható :| Sasa neked is köszönöm sajnos én is ezt olvastam a jebao rol, hogy viszonylag olcsó de ennek meg is van az ára :| hogy max 1 év és csere, ezért is bíztam a coral box ban hogy kicsit drágább viszont ez a különbség fedi a minőséget is 2db jebao és 2db coralbox közt nagyjából 15-17 ezer különbség van a fish-street-en és csendesebbnek, strapabíróbnak is mondják. Így maradok majd a coral box nál úgy mond az arany középút , nagyon szépen köszönöm nektek :D

Én is hozzászólok