Tanácstalanság

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Sygnus
Bohóchal
65

Re: Tanácstalanság

Sygnus » 2018.09.09. 19:59

goll írta:
2018.09.09. 12:11
Technika: Bubble magus nac 5

2 db 3000 l/h áramoltató

Felnyomó nem tudom már milyen, hogy őszinte legyek, de elég erős, használtan vettem anno nem emlékszem már a márkájára :/

Lámpa az diy ledszalagos... nem a legjobb de a korallok nőnek alatta.
Ez 200-240 l es akksi ha jól emlékszem ?

Azért felnyomót is jó lenne megnézni, mert ha kevés vizet tol át a lehabzó akkor nem sokat ér.

Szerintem az áramoltató is kevés, bár ez függhet a szirted elrendezésén.

A ledszalag meg tényleg felejtős....ha már diy akkor csinálj 3w vagy 10w os ledekből valamit.

De tényleg lehetséges, hogy a kövek egyszer berohadtak és valamit engednek ki magukból.

Amúgy no3, po4 most menniy, milyen tesztekkel mérsz ?

Ja és képet még nem láttunk :idea:

mazoli
Bohóchal
183 2 3 9

mazoli » 2018.09.10. 08:06

Az akváriumod a világítás miatt valószínű algaszurokent működik, először a lámpát cserélném. Doki, sun, salarias mind jo lehet, hogy pucoljak a köveket, ezzel párhuzamosan szurozsak, hogy amit a sünök leragnak kifogjad. Ha kicsi az akvárium, akkor doki nem, de a sun es a salarias Ott is játszik. Persze hogy nincs foszfatod, azt mind felveszik az algák.

Roberto
Ikra

Roberto » 2018.09.10. 12:04

Szia

Szerintem is a világítás a gond. Nállam például az aksiban semmilyen alga (drót, szöllőfürt, toll) nem marad meg. A refugiumban viszon gyönyörűen nő, és szaporodik.

goll
Doktorhal
89

goll » 2018.09.18. 14:46

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

<p style="text-align: left;">Az áramoltatók cseréje az tervben van már :) Ha a világítás lenne a probléma okozója akkor már korábban is jelentkeznie kellett volna a problémának nem? Legalábbis eddig ezért nem gyanakodtam arra. Képet igyekszek kitenni hamarosan. Salariasom volt egyszer de nem ette igazán az algát, mondjuk rejtélyes módon elég hamar el is pusztult szegény a többi hal pedig azóta is jól van szóval nem tudom mi érhette.

<p style="text-align: left;">Smaragd rákot olvastam még, hogy jó lehet. Esetleg próbálta már valaki?

<p style="text-align: left;">Világításra is megpróbálok kitalálni valamit csak több szempontból is korlátozottak a lehetőségek...

nisti23
Remeterák
38

nisti23 » 2018.09.18. 17:14

goll írta:
2018.09.18. 14:46
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

<p style="text-align: left;">Ha a világítás lenne a probléma okozója akkor már korábban is jelentkeznie kellett volna a problémának nem?

<p style="text-align: left;">Nem biztos. Saját tapasztalat volt hogy a kék oldal ledjei túlmelegedtek és megégtek. Látszólag minden rendben volt mert világítottak, de annyira eltolódott a lámpa spektruma

<p style="text-align: left;">h gyakorlatilag elborított mindent az alga.

<p style="text-align: left;">Miután rájöttem és lámpát cseréltem kb 3-4 hét alatt az alga eltünt.

<p style="text-align: left;">

<p style="text-align: left;">

<p style="text-align: left;">Az áramoltatók cseréje az tervben van már :) Ha a világítás lenne a probléma okozója akkor már korábban is jelentkeznie kellett volna a problémának nem? Legalábbis eddig ezért nem gyanakodtam arra. Képet igyekszek kitenni hamarosan. Salariasom volt egyszer de nem ette igazán az algát, mondjuk rejtélyes módon elég hamar el is pusztult szegény a többi hal pedig azóta is jól van szóval nem tudom mi érhette.

<p style="text-align: left;">Smaragd rákot olvastam még, hogy jó lehet. Esetleg próbálta már valaki?

<p style="text-align: left;">Világításra is megpróbálok kitalálni valamit csak több szempontból is korlátozottak a lehetőségek...

meke
Remeterák
11

meke » 2018.09.19. 07:25

Pár éve nálam is ez volt. A kövek 1részének hardreset (sósav fürdő). Továbbá beiktattam egy UV szürőt, és egy rendszeridegen szivacs szűrőt, amit a lehbzó tartály ürítéskor tisztítok.

Nem tudományos (persze van magyarázat) megoldás, de ez segített, és most nincs zöld alga.

Én is hozzászólok