algásodás

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
someday
Bohóchal
87 1

Re: algásodás

someday » 2019.04.13. 14:24

Sziasztok!

Pár éve már csinálom a tengeri akváriumozás, algásodással sok gondom nem volt a ballinggal szenvedtem egy darabig, azaz inkább a korallok szenvedtek miatta, de aztán azzal sem volt gond, minden helyreállt és nőttek a korallok mint a gomba...

Aztán egyszercsak elkezdtem algásodni.. a nitrátom furcsa dolgokat kezdett produkálni.. a konstans 20-25ről elkezdett süllyedni. olyan 2-3 hét alatt NULLÁRA csökkent, nem tudom mérni. Nem értem, hiszen a lehabzóm szépen egy rahedli koszt kiszed a vízből és egy BM NAC5 400 literre.

és most ez van:

a kép csalóka, mert ez a lilás szín valójában inkűbb narancs-barna, de semmiképpen nem lila, csak a telefonom szinezte át.

ez ugye Diatom?

someday
Bohóchal
87 1

someday » 2019.04.13. 14:39

Most ahogy nézem ezt a videót így lilában meg ezen a területen, tiszta cianó, de nem az. sokszor szálakban is nyulik, mint a fonalas algák, sokkal darabosabb az egész nem olyan egybemindent befedő mint a cianó, és a színe végképp teljesen más

erre hasonlít:

Kép

sasa
Site Admin
1238 1 9 4 10

sasa » 2019.04.13. 15:10

Így képre helyből azt mondtam volna, hogy ciano, de ha nem lila lehet diatom is.

Az teljesen "normális", hogy bezuhant a nitrát, az alga pikk pakk felszívja az egészet. A lehabzóval nincs nagy összefüggséban, az ugyan azt csinálja mint eddig, kiveszi bomlás előtt amit ki tud venni. Az alga meg felszívja a lebomlott nitrátot.

48/72 órás sötétet már próbáltál? Az a legkíméletesebb első kanyarban.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Én is hozzászólok