algásodás

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
S****a
Kitiltott felhasználó
434

Re:algásodás

S****a » 2014.11.23. 20:56

Miennyi a nitratod es a foszfatod?

Gesendet von meinem Sony Tablet S mit Tapatalk
Az olvasás veszélyezteti a hülyeséget.

barnajanos
Korallszirt Mester
818

algásodás

barnajanos » 2014.11.23. 21:47

Még egy tipp. Egy éves korban már éppen ot tarthat egy rendszer, hogy felgyűlt benne egy csomó kosz, és ez kezd furcsa tüneteket produkálni. Ehhez valami tervezési hiba szokta az alapot adni: nem jó az áramlás (valahol megül a kosz), tú lnagy szemű az aljzat és túl vastag (beleül a kosz). Érdemes átnézned az akváriumot hogy nincs-e ilyen problémád. Ha megfúvatod egy kézben tartott áramoltatóval a köveidet akkor száll a 'por'? Ha igen, akkor valamit tenni kell hogy ne rakódjon le. A talajod milyen és mennyi? Az apró szemű és legalább 8-10 centi vastag működik, a nagyon vékony réteg is (1-2 cm max.), a köztes megoldások nem szoktak, pláne 1-2 mm-esnél nagyobb szencsenagyságban.
: vasika (1)

vasika
Ikra
1

algásodás

vasika » 2014.11.24. 14:28

Janos

Minden heti vizcserenel kezzel is jol "megmozgatom"a vizet a kovek kornyeken es a bohocok is aktivan legyeznek (amugy a szirtet nem szoktam szetszedni), az aljzatot is jol leiszapolom.
Minden nap egy pontban osszegyul az urulek - az ki szoktam szivatni
Most probalkozom azzal, hogy keveset etetek (foleg szaraz kaja), mas ozmot hasznalok
Erdemes szetszedni a szirtet es a kovek kozott kipucolni idonkent vagy a koveket kiszedni?
Ez most ciano vagy diatoma?

vasika
Ikra
1

algásodás

vasika » 2014.11.24. 14:35

Ja es a homok merete a kepen szerintem eleg jol latszik, 3-4 cm vastag kb. Erdemes akkor meg homokot tenni?

S****a
Kitiltott felhasználó
434

algásodás

S****a » 2014.11.24. 14:37

vasika írta:Ez most ciano vagy diatoma?

Milyen a színe? Barna vagy inkább vörös? Ha vörös akkor cianó, ha barna akkor vagy diatoma vagy dino.

S****a
Kitiltott felhasználó
434

algásodás

S****a » 2014.11.24. 14:38

vasika írta:Ja es a homok merete a kepen szerintem eleg jol latszik, 3-4 cm vastag kb. Erdemes akkor meg homokot tenni?

Én inkább kiszednék belőle és kb 1 cm-nyit hagynék benne.
Egy talajmozgató csillag is sok segítséget tud tenni a talaj tisztántartásában.

barnajanos
Korallszirt Mester
818

algásodás

barnajanos » 2014.11.24. 14:45

A homok ha jól látom elég nagy szemű, és pont a rossz vastagság. Én kidobnám az egészet (vízcserekor leszívnám a vízzel), aztán ha beállt a rendszer akkor mehet be egy vékony réteg új homok.
A köveket próbáld megfúvatni kézben tartott áramoltatóval vízcsere előtt. Vagy tegyél be ideiglenesen egy kis belső szűrőt ideiglenesen,amíg letisztul a víz. Addig csináld ezt amíg a kövek meg nem tisztulnak.
De koránt se biztos, hogy ez a probléma gyökere. Csak egy gyakori hibaforrás. Mérned kéne egy pár megbízható értéket, leginkább a nitrát, foszfát, szilikát lenne az érdekes jelen helyzetben.

És én a talajlakó csillagot nem támogatom. Annak nagy mennyiségű finom homok kéne. Valami DSB-szerűség. A javasolt vékony aljzatban nem működik, nem marad tartósan életben. Nem ilyen a természetes élettere. A mostani talajodba kár beletenni, egyrészt nagy szemű a számára, másrészt ilyen túrkálós jellegű állatokkal nem tudod megoldani az eredeti problémát (hogy közé ül a kosz és nem is jön ki onnan).

vasika
Ikra
1

algásodás

vasika » 2014.11.24. 15:18

Koszonom a segitseget ... egyet probalok es jelentkezem majd.

gumipuma
Bohóchal
9

algásodás

gumipuma » 2014.12.30. 01:46

Talán kicsit későn, de azért ide írom:

A problémád Diatom: Ha igazam van, akkor az akváriumodban van szilikat bőven a kh-d pedig alacsony. Egyszerű a megoldás gyors és végleges:
Ro/di -ben szűrő és membrán csere
Amit tudsz kefélj le a kövekről keverd fel az aljzatot valami villás pálcával
3 napra sötétítsd le az akváriumot (én kivülről lefedtem lapokkat, hogy semmi fény ne érje) A kh-t felnyomtam ez idő alatt 10 fölé és a skimmert úgy állitottam be, hogy reggel is és este is egy sapka vízet leszedjen A szűrőzsákokat naponta cseréltem.

A három nap után csináltam 3x jelentős vízcserét 1 héten belül persze aljzatmozgatással + egy reaktorba gfo-t raktam amit 2-hetente kidcseréltem az első két hónapban
Az első hét drasztikus vizcseréi után visszatértem a heti 10%-ra a világításhoz kb 3-4 nap alatt szoktattam a korallokat.

Ennyi sok sikert - jah... és a lesötétítés nem okoz kárt a korallokban. Nem lesznek boldogok, de simán túlélik.

...és még valami: Aljzat kidobás/csere tök felesleges, mert a köveid is tele vannak - még ha esetleg nem is látszik nagyon. Ezzel az erővel az élőköveid is kidobhatod. Ne tedd...

adorocsi
Ikra

Re: algásodás

adorocsi » 2017.01.17. 17:58

Sziasztok,

Zöld fonalszerű algától nem tudok megszabadulni.
300 literes az kavárium BM C3 lehabó két áramoltató kb. 25 kg kő odyssea t5-90 lámpa kb lassan 1 éves lesz a kombó.
Ezeket tudom mérni:
KH: 7
Ca :480
no3: 0 (vízcsere előtt is max 2)

Mi lehet a baj? Hogyan tudom kiírtani az algát?

Köszi előre!

Én is hozzászólok