Kezdő tengeri akvárium

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Gumis
Találkozó házigazda
811 189 1 3

Re: Kezdő tengeri akvárium

Gumis » 2018.01.18. 20:40

someday írta:
2018.01.18. 17:53
Kép

(Off: akinek van kisgyereke, jó eséllyel tudja miért van itt ez a kacsa :) (pato))
Milyenn nap van ma?
Az áram alatt lévő alkatrész úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt csak más a fogása!!! :D
Én csak a tapasztalatomat írom le de látom hogy ez itt nem követelmény. :roll:

pato
Ikra

pato » 2018.01.18. 21:29

Megfogadom a tanácsot az uborkával kapcsolatban. Az akvárium kapcsán, pedig már írtam szokesnek.

A LED-et eleve nem terveztem, csak leírtam hátha... de így legalább meg lett erősítve a gyanúm. 8-)

Mégy annyi, hogy tudtok-e valami komolyabb szakkönyvet, amit érdemes lenne megvenni, hogy egy helyen meglegyen ami kellhet, meg persze sok új info, stb.... Olvasgattam könyvtárban, de csak régebbiek voltak, meg itthon is van egy régi de az vegyesen tárgyalja a tengeriket az édesviziekkel.

Meg csak kíváncsiságból, de hallotam valamiféle akváriumrendszerekről, de nem igazán találtam használható infót róla az interneten, hátha itt. Valami olyasmi, hogy egy szűrőre, meg úgy egyáltalán egy rendszerre van kötve több akvárium, amik között csak egy cső, vagy valami hasonló teremt kapcsolatot.

pato
Ikra

pato » 2018.01.18. 21:32

Tudom a kacsáról a név. ;) Nem egy nagy rajzfilm, de a karakter, meg a neve jó. :)

sasa
Site Admin
1194 1 9 7

sasa » 2018.01.18. 22:12

Sajnos igazán jó szakkönyv nincs. Gyorsan fejlődik a hobbi, a könyvek lassan. A jó könyvek min. 10-15 évvel vannak lemaradva.

Az állatokról és biológiáról szóló részek rendben vannak a könyvekben, a technikát meg követni kell az interneten.

A "rendszerekre" vonatkozó kérdésed nem igazán értem. Akárhány akávirumot össze lehet kötni egy közös szűrésre, de ez nem függ a szűrés mikéntjétől.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

pato
Ikra

pato » 2018.01.18. 23:42

Mindegy is, csak olvastam valamit az akváriumok összekapcsolásáról :geek: , csak kíváncsiságból kérdeztem.

Ma merült fel még két kérdés bennem, az első a világítással kapcsolatban, mégpedig, hogy mi a legjobb színhőmérséklet, mert erről elég sok helyen, elég sok mindent írnak. Vagy ez nem is olyan fontos, inkább csak esztétikai kérdés? :? Azért gondolom nem csak esztétikai, hisz minden hullámhossznak más az energiája, meg ha jól tudom, vannak amit jobban, és amit kevésbé tudnak hasznosítani a látható fényen belűl is (a kék az talán amit nagyon, de ugye azt az algák is szeretik :( )

A második pedig a víz ásványi anyag tartalmával kapcsolatos. Dózis pumpát szeretnék majd használni, és igazából erről érdekelne a véleményetek, jó dolog-e vagy nem, mik vele a tapasztalatok? Mert volt ahol azt írták annyira nem ajánlatos, vagy nem minden anyaggal, hiszen akkor is adagol ha van már bőven az adott anyagból a vízben.

sasa
Site Admin
1194 1 9 7

sasa » 2018.01.18. 23:49

A színhőmérséklet egy helytelen megközelítés a világítás terén. Ahogy te is mondod a hullámhossz és a leadott energia a lényeg. A színhőmérséklet csak egy valami, amit a te szemed lát.

A tengeri akváriumba sok mindent kell adagolni. Mindig mindent fogyas és mérések alapján, nem érzésre. Amikor valakinek már rendszeresen és sok anyagot kell adagolni akkor abszolut megéri a dózispumpa. Amíg minimális fogyások vannak addig kezelhető kézzel a dolog. A stabilitás nagyon fontos minden akváriumnál, amihez egy dózispumpa (pl. napi 3-4-5-6 adgaolással) nagyban hozzá tud járulni.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

mazoli
Bohóchal
176 2 9

mazoli » 2018.01.19. 18:22

sasa írta:
2018.01.18. 22:12
Sajnos igazán jó szakkönyv nincs. Gyorsan fejlődik a hobbi, a könyvek lassan. A jó könyvek min. 10-15 évvel vannak lemaradva.
Barna Jani könyvét ajánlom, 5-6 éve jelent meg, egyetlen magyar nyelvű könyv, ami mostanában tengeri akvarisztika témában megjelent. Annyira nem gondolom elavultnak a benne lévő információkat, kezdőknek mindenképp ajánlott: kell egy lehab, egy lámpa, felnyomo és 2-3 aramoltato, meg ugye a szirt. Ez az alap recept, azért azzal nem értek egyet, hogy az elmúlt 10 évben ezek az alapok megváltoztak volna. Max jobbak az aramoltatok, hatékonyabbak a lehabok, ugy általában jobb a technika.

Amúgy a könyv legtöbb akvarisztikai boltban megtalálható, vedd meg, olvasd el, 5000 forint. Ennyit nagyon megér. Le a kalapom előttuk, hogy ennek a kis piacnak magyar nyelven jelentettek meg szakirodalmat.

someday
Bohóchal
87 1

someday » 2018.01.20. 15:42

Off: Korábban Barna János sokat írt ide, de mára eltünt. Remélem minden rendben. Valaki kapcsolatban van vele?

feherzoli
Doktorhal
173

feherzoli » 2018.01.20. 16:07

Igen. Én is mindig gondolok rá és szívesen olvasom ma is az írásait.

Én is hozzászólok