Komplett akvárium szállítása

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Én is hozzászólok
oxi
Ikra

Komplett akvárium szállítása

oxi » 2019.05.03. 21:34

Sziasztok,

Szeretnék egy kb 450 literes akváriumot teljes gépészettel vásárolni, nem túl régit. Sokszor, ahol egy ekkora akvárium eladó, ott az élőlények, kövek is eladók. Felmerül a kérdés, el tudok-e szállítani 200-400 kilométerről egy komplett akváriumot abszolút kezdőként? Ha igen, hogyan?

Amit eddig láttam: Egy vízzel teli lezárt tartályban a halak, növények, egy másikban a kövek. Egy 450 literes akváriumban van mennyi víz is, 400 liter? Ebből mennyit kellene elhozni? Hol lehet az utaztatáshoz megfelelő nagy tartályokat venni, esetleg bérelni?

Az élőköveket csak vízben lehet szállítani?

Nemcsak direkt válaszoknak örülnék, hanem akár angol külföldi honlapokon témába vágó leírásoknak is.

Köszönettel,

oxi

sasa
Site Admin
1239 1 9 4 10

Re: Komplett akvárium szállítása

sasa » 2019.05.03. 21:56

A tengeri akváriumban nincsenek "növények" :)

Alapvetően igen, így szokták megoldani az ilyen szállítást. Nem lehetetlen de én nem ajánlom. A legjobban azzal jársz, hogyha megveszel egy komplett akváriumot de élőlények nélkül, elindítod, kivárod azt a 4-6-8 hetet amíg beáll és utána kezdesz el állatokat telepíteni.

Az ilyen "egybe vettem és azonnal állatokkal együtt mert azt mondta az eladó jó elsz ez így" dolognak 10-ből 9x komoly pusztulás a vége.

Az élőkövet szigorúan szárazon szabad csak szállítani, hosszútávon fóliázva / vizes újságpapírral borítva. Vízben sosem, maximum ha megoldott rajta a keringetés de úgy sincs sok értelme.

Egy 400 literes akvárium átköltöztetése (végülis a km mindegy) tapasztalt embereknek a megfelelő rutinnal és felszereléssel sem egy napos meló 2 főnek, de még 3-nak sem. Ha ezt nekem reggeltől esig le kéne zongorázni (bontás - szállítás - újraépítés) arra szvsz 4 ember egy egész, naaaaaaaaagyon hosszú napját számolnám. De sokkal inkább 2 napot. Többek között ezért sem érdemes az élőlényekkel együtt venni az akváriumot.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

sasa
Site Admin
1239 1 9 4 10

sasa » 2019.05.03. 21:58

Ja, és bontós akváriumból szerintem nem érdemes vizet elhozni. Egyszerűbb és ésszerűbb frissel indulni. A szállított víznek csak hátránya van, előnye az ég világon semmi.

oxi
Ikra

oxi » 2019.05.06. 09:36

Köszönöm szépen a tanácsokat.

Amit találtam eladó akváriumot, annak a mérete 150x50x60. (440 l ha tele van) Viszont nincs hozzá alsószekrény, így vázat kellene csináltatnom hozzá.

Kérdésem, hogy kell kialakítani ezt a vázat, milyen szelvényekből? Milyen legyen az akvárium felfekvése rá, azaz hol támassza meg, és milyen merevítések szokásosak ekkora mérethez?

Továbbá a technikához egy polcot szokás kialakítani? Milyen megosztásban?

Bútorlappal szeretném a látható részt körbevenni, az ugye nem baj, ha minden oldalán 1,5 cm-rel rövidebb az állvány, mint az akvárium? (Azaz a legkülső 1,5 cm-t nem támasztaná alá). Nincs több helyem, nem szeretném, hogy a takaró bútorlap plusz cm-eket foglaljon el.

Groeg
Korallszirt Mester
960 1 6

Groeg » 2019.05.06. 12:31

Állványügyben keresd meg gumis Petit.

Ő a legprofibb ebben.

Topuka
Bohóchal
68

Topuka » 2019.05.06. 14:56

oxi írta:
2019.05.06. 09:36
Köszönöm szépen a tanácsokat.

Amit találtam eladó akváriumot, annak a mérete 150x50x60. (440 l ha tele van) Viszont nincs hozzá alsószekrény, így vázat kellene csináltatnom hozzá.

Kérdésem, hogy kell kialakítani ezt a vázat, milyen szelvényekből? Milyen legyen az akvárium felfekvése rá, azaz hol támassza meg, és milyen merevítések szokásosak ekkora mérethez?

Továbbá a technikához egy polcot szokás kialakítani? Milyen megosztásban?

Bútorlappal szeretném a látható részt körbevenni, az ugye nem baj, ha minden oldalán 1,5 cm-rel rövidebb az állvány, mint az akvárium? (Azaz a legkülső 1,5 cm-t nem támasztaná alá). Nincs több helyem, nem szeretném, hogy a takaró bútorlap plusz cm-eket foglaljon el.
Nálam is így van, hogy az állvány kisebb körbe egy bútorlapvastagsággal. Működik :)

Ja és igen, Gumis Peti készítetette nekem is, csak ajánlani tudom!

sasa
Site Admin
1239 1 9 4 10

sasa » 2019.05.06. 15:18

Állvány lehet csinálni zártszelvényből (ez esetben nagyon fontos, hogy jól le legyen kezelve korrózió ellen, mert szó szerint hónapok alatt megeszi a sós pára) illetve ami elegánsabb az az alumínium zártszelvény.

A kialkaításához nem értek, de Gumis Peti biztosan szívesen ad tanácsot.

jflex
Bohóchal
69 1 2

jflex » 2019.05.07. 07:21

+1 Gumis Peti!

nagyon sokunknak Ő készítette, profi, igényes, minőségi munka jön tőle.

a héten még külföldön van, de jövő héten már elérhető lesz!

jflex

Én is hozzászólok