Lysmata (újra)kező akváriuma

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Én is hozzászólok
lysmata
Ikra
4

Lysmata (újra)kező akváriuma

lysmata » 2020.11.25. 18:05

Sziasztok,

Nyáron úgy döntöttem, újraindítom a tengeri akváriumomat 5 év kihagyás után. Lágykorallosnak szántam, benne egy manadarinhal párral. Sok tipródás/utanaolvasás után a mandarinhalakat elengedtem, jelenleg nincsenek benne halak. Október elején indult, 150 literes. Két hete megérkeztek az első lágykorallok,

Fűkorall, nagyon szerettem volna ezt a színt régebben is, akkor csak valami nem túl szép barnás volt:
DSCF2596.JPG
Xénia, már találtam egy hét után egy kis eldobott csápot, ami két napja pulzál is. Jól nyomja :)
DSCF2601.JPG
Fácska, ő volt az első fecske, egy héttel a többiek előtt. Egy nagy xéniamező közepére sikerült nőnie a boltban, kicsit izgultam, hogy megmarad-e, de mostanra nagyon szépen nyílik:
DSCF2604.JPG
És végül örök szerelmem, a zoa. Belőlük még szeretnék egy-két szebb színűt, de ez eléggé légzetellálító élőben, úgyhogy nem panaszkodhatok:
DSCF2600.JPG

Egyenlőre ennyi korall. A halon még tipódom, hogy lesz-e valami más, de igazából semmi nem ragadott meg annyira, mint a mandarinhal. Ezen kívül persze végtelen sok szivacs (most nagyon elszaporodtak), lehet az algaváltásból ezért volt nagyon halovány a barna alga (ha minden igaz, ők versenyeznek a szilkátért) és sok-sok kígyókarú, akik kedvérét azért néha etetek egy kis apróra vágott artémiával.

u.i Nem igazán az csinálja a képbeszúrás amit kellene, pedig jól vannak linkelve...
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
: Tomi sasa Scar22 ... (4)

sasa
Site Admin
1377 1 9 7 3 24 1

Re: Lysmata (újra)kező akváriuma

sasa » 2020.11.25. 18:31

Jó lesz ez, jó hallani, hogy vannak "újrakezdések" :)

Valami halat azért mindenképp próbálj meg szerintem idővel telepíteni, egyszerűen kell a koralloknak a tápanyag, amire a halak melléktermékei a legjobbak.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Sygnus
Bohóchal
84 5

Sygnus » 2020.11.26. 20:16

150 be ha nem is egy párt, de egy db mandarint szerintem betehetsz, nálam a 130asba jól megvolt és mellé én is bíztatlak egy aktív halra, mert anélkül olyan üres marad az egész.

Groeg
Korallszirt Mester
986 1 2 1 9

Groeg » 2020.11.26. 21:13

Csak akkor, ha megeszi a mesterséges kaját.

lysmata
Ikra
4

lysmata » 2020.11.27. 07:49

Most azon gondolkodom, hogy kompromisszumképp veszek néhány garnélát. Végülis etetni azokat is kell, meglenne vele a szerves terhelés.

lysmata
Ikra
4

lysmata » 2021.01.10. 18:40

December elején megérkeztek a garnélák: egy tisztogató, egy tűzgarnéla két sexy shrimp, egy remeterák és egy wurdemanni. Volt három üvegrózsám, gondoltam levieózom mit kezd velük a wurdemanni, de nem jött össze. Este beszoktattam, majd egyből lement a világítás. Reggelre pedig az összes üvegrózsa eltűnt 8-) . Videó így nem lett. Aztán a wurdemanni sem láttam vagy három hétig, azt hittem megmurdált, de mostanában már etetéskor elődugja a fejét. A tisztogató azóta bepetésedett, szóval szemmel láthatóan jól vannak a garnélák.

Az egyetlen amit megbántam azok a sexy shrimpek. Minden korallra rámásznak. a fácska és a zoa ezt nem nagyon díjazza. Nekik tervben van, hogy veszek egy szőnyeg anemónát, abba beköltözhetnek, aztán lehet békén hagyni a többi korallt.

A lágykorallok szépen nyílnak, növekednek. A xénia és a zoa hozott egy csomó új hajtást, a többiek inkább lasabban.

És persze nem bírtam ki, vettem egy mandarinhalat. Most kétnaponta kap frissen kelt sórákot, a fagyasztott kajára persze rá se néz. Ez a legbénább halam, amim valaha volt, a betta ehhez képest rakéta. Amúgy egy hónapja van megy, szép kövér darab. Ő az egyetlen hal, szóval van ideje a kövekről vadászgatni. Tele is vannak a kövek apró rákokkal (bár vannal 1.5 cm körüli példányok is, amikor ők vedlenek simán megtalálom a páncéljukat).

A lehabzó egy kalap .... de az díszalga a refuban szépen lent tartja a nitrátot és foszfátot. Onnan jün még copepod is a mandarinnak, szóval hasznos a leválasztott refu (bár nem szép). Most gondolkodom, hogy beszerzek a wurdemanninak egy párt, és megpróbálom felnevelni a refuban.

sasa
Site Admin
1377 1 9 7 3 24 1

sasa » 2021.01.10. 19:02

Milyen habzot tettél be?

lysmata
Ikra
4

lysmata » 2021.01.10. 19:40

BM qq van most benne, még az öt évvel ezelőtti akváriumból maradt. Talán lehetne lecserélni egy Tunze-ra. De fene tudja. A korallok szépen nőnek, a nitrát, foszfát rendben. Csak nem a lehab viszi, hanem az algaszűrő és az aktívszén. Meg persze a vízcsere.

sasa
Site Admin
1377 1 9 7 3 24 1

sasa » 2021.01.10. 19:51

Működik? Működik. Akkor minek bántani :)
: lysmata (1)

Én is hozzászólok