Nagyon kezdő kérdések!

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Mikkamakka
Ikra
2

Re: Nagyon kezdő kérdések!

Mikkamakka » 2017.08.27. 10:50

Humbuk írta:
2017.08.27. 09:31
Mikkamakka írta:
2017.08.26. 23:04
Pár kérdésem lenne...

1. Valaki próbált pizsamás kardinális-babákat (Sphaeramia nematoptera) nevelgetni? Ahogy elnéztem, a két halacskánk egy pár lett, a papa hurcikolta az ikrákat a szájában. Múlt idő, mert pár napra elhúztunk nyaralni (apósom etetett), mire hazaértünk, már nem volt aktuális. De a jövőre nézve érdeklődnék, hogy van-e értelme próbálkozni, vagy hamvába holt ötlet?

2. Az normális, hogy a kardinálishal-papának (pterapogon kauderni) szinte folyamatosan tele van a szája??? Csórikámat úgy sajnálom, alig eszik 5-6 napot, és a mama elkezd udvaroltatni magának... Aztán ikrákat forgat, kishalakat tárol stb. Félek, éhen hal. Persze nem mindig várja végig, van, hogy benyeli az ikrákat/kishalakat. De ha ki is köpi a kicsiket, az a dög anyjuk kinyírja őket, legalábbis szerintem, mert úgy vettem észre, hogy amíg vannak kicsik, a papa nem párosodik újra. Normális ez a nagy apai elhivatottság? Nem lesz baja tőle a papának?

3. Régebben láttam, hogy a talajturkászó csillagjaim (archaster typicus) napokig feszt egymáson időztek, de azt olvastam, hogy akváriumban hiába párosodnak, mert az ikrákat feleszik a halak. Mégis mintha egy kicsi utódot láttam volna a üvegen. Szerintetek is elképzelhető, hogy néhány, de legalább egy ikra megúszta? Nagyobb volt a kicsi csillag, mint az amúgy csúful elszaporodott picike csillagjaink, de nem szignifikánsan, majdnem ekkorát találtam már. Viszont csak 5 karja volt, mint a nagyoknak, az invázív piciknek meg 6-8 karja szokott lenni. És látszottak a kis tapadókorongos lábacskái, amit a piciknél szintén nem fedeztem még fel. Vélemények?
A pterapagon kauderni kicsiket fel lehet nevelni, 1 keltetett artémia, 2-3 rákikra talán copepoda, 4-5 artémia mysis ez biztosan működik. Azt gondolom a pizsomás sem térhet el sokban szerintom ott is működhet ez. Sajnos ha párba álnak akkor nincs menekvés 3-4 hét forgatás, 2-3 hét pihenő és ez megy felváltva. Azt olvastam 1-1,5 év és nem bírja tovább az apuka. Nem tutsz vele mit csinálni, csak ha külön teszed őket az állítj le a körforgást.

A kishalak felnevelésénél a legnehezebb az a kifogás, azaz ez a lehetetlen küldetlés. Ha van lehetőséged az apát kifogni a vége fele (20. nap körül, mert hivatalosan 21. napra engedi el, de nálam inkább 24-28 között szokta elengedni) és külön teszed akkor nagyon jó esélyed van a felnevelésre, persze lesz elhullás, de ha figyelsz és sűrűn etetsz akkor minimális. Sajnos egy nagy aksioban szelklős szirtnél a kifogás megoldhatatlan.
Az oké, hogy a kardikat hogy lehet nevelgetni, de a pizsamás babák még náluk is kisebbek, ha jól rémlik, azt olvastam valami angol oldalon, hogy emiatt nemigen szokott sikerülni a felnevelésük. Ezért kérdeztem, hogy hátha van itt valakinek ellenkező saját tapasztalata.

Szegény kardinális papa! Az a baj, hogy a miénk 2-3 hetet sem pihen, max 1-2-t. :( Kifogni nem tudom, próbáltam már, de nagyon fürge, nagy gülü szemeivel mindent észrevesz és a szirt is jó bújkálós. :) A kicsiket viszont nem lenne gond kiszedni, van egy remek korallragasztó gyurmából, saslikpálcából és fogpiszkálóból készített műsünöm, abban szoktak bújkálni a kicsik, és egy vastagabb csővel ki lehet szippantani a mütyüröket. Csak nem volt hova tennem őket, ezért bent hagytam a nagy aksiban. Addig nem volt gond, amíg a süni állt, csak aztán a salarias ment legelészni róla, felborogatta többször is, a tüskék így nem védték a kicsiket, és el is kapta őket valaki, szerintem gondos anyukájuk. :( Na, majd legközelebb... :)

reeftankos
Ikra

reeftankos » 2017.09.01. 13:18

Sziasztok!Az öngyilkos muslicákból lehet gond?

Tapatalkkal küldve az én ASUS_X008D eszközömről

sasa
Site Admin
1085 1

sasa » 2017.09.01. 15:06

Nekem is egy csomó van, nem hiszem.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

reeftankos
Ikra

reeftankos » 2017.10.01. 19:49

Annyi kérdésem lenne,hogy halott korallvázat lehet-e rakni bele?nem oldódik ki semmi belőle?

Tapatalkkal küldve az én ASUS_X008D eszközömről

Groeg
Korallszirt Mester
936 4

Groeg » 2017.10.01. 21:34

A maradvány szervesanyag (polipok) elbomlik, terheli a vizet. Ha jó a szűrésed és kis mennyiségről van szó, nagy problémát nem okoz.

satsuma2
Ikra
Kapcsolat:

satsuma2 » 2017.10.02. 19:20

Sziasztok!

Volt egy bársony bohóc párom, de a nőstény elpusztult és egyedül maradt a hím. Mind ez volt egy bő hónapja. Az lenne a kérdésem, hogy szeretném újra párba állítani, de idővel a hím nőstény lesz(?) vagy marad hímnek és jó ha veszek mellé nőstényt? Vagy elkezd nőstény lenni és ha netán nőstényt veszek akkor bajban vagyok? :hm:

Humbuk
Remeterák
46

Humbuk » 2017.10.02. 20:28

satsuma2 írta:
2017.10.02. 19:20
Sziasztok!

Volt egy bársony bohóc párom, de a nőstény elpusztult és egyedül maradt a hím. Mind ez volt egy bő hónapja. Az lenne a kérdésem, hogy szeretném újra párba állítani, de idővel a hím nőstény lesz(?) vagy marad hímnek és jó ha veszek mellé nőstényt? Vagy elkezd nőstény lenni és ha netán nőstényt veszek akkor bajban vagyok? :hm:
A nőstényből nem lesz hím, de a hímből lesz nőstény.

Szerintem ha veszel egy fiatal, kis halat, jó esélyel párba állnak és a nagyobból nőstény lesz.

Hezoa
Ikra
2

Hezoa » 2017.10.03. 00:02

Ocellaris bohócokkal jártam így.Elpusztult a nőstény,vettem a megmaradt hímhez 1 kisebb példányt.A hím átalakult nősténnyé,az utólag vásárolt kicsiből pedig hím lett.Párba is álltak,az idén nyáron többször is ikráztak.Sajnos nyár végén elpusztult a hím,így most a nőstény maradt meg.Gondoltam megpróbálom hogy hátha elfogad 1 kicsit idővel,vettem is hozzá 1-et.Az ivarérett nőstény azonban 2 nap alatt kicsinálta az új jövevényt sajnos.:(

satsuma2
Ikra
Kapcsolat:

satsuma2 » 2017.10.03. 00:03

Köszönöm a válaszokat! 8-)

Én is hozzászólok