Nagyon kezdő kérdések!

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
Zoli007
Remeterák
2 4 1

Re: Nagyon kezdő kérdések!

Zoli007 » 2018.06.13. 13:59

Kiknek van hátsó szürös akváriumjuk ?Képeket várnék róla ti hogy alakitottátok ki a hátsó részt miket helyeztetek el a ott milyen anyagok vannak ott és technika köszi várom.:)

Gyuszi84
Ikra

Gyuszi84 » 2018.12.17. 02:21

Sziasztok, a véleményeteket szeretném kikérni az alábbi összeállításról, főleg lágykorallos akvárium lenne +halak,csiga,stb...

2 Ocellaris, 3 Nassarius sp.,3 Wurdemanni, 1 Acreichthys tomentosus,1 Ophioderma sp.,

1 Chelmon rostratus,1 Diadema antillarum,2 Pterapogon kauderni,

Parazoanthus gracilis,Briareum sp.,Sarcophyton,Discosoma Coeruelus,Montipora,

Anthelia,Clavularia,Cornularia,

korallzúzalék 1-2mm 2-3cm vastagon...

Akvárium: 130x60x50 (ez már végleges)

alsó szűrőakváriumra tudnátok tippet adni(esetleg rajzzal),hogy hogyan legyenek a rekeszek elhelyezve egymás után? külön egy kis refugiumot is szeretnék benne..

élőkő 20kg+20kg száraz,

Bubble Magus C7 ez elég lehet? vagy inkább C9?

Áramoltató: http://korallszirt.hu/jebao-sw15-rw15-a ... lovel.html 2 vagy 3?

http://korallszirt.hu/jebao-dcs-4000-sz ... attyu.html

http://korallszirt.hu/ati-dimmable-sunp ... lampa.html vagy

http://korallszirt.hu/ati-dimmable-sunp ... lampa.html

Előre is köszönöm!

sasa
Site Admin
1213 1 9 9

sasa » 2018.12.17. 07:47

Szia!

Szerintem ez alapvetően egy elég jól átgondolt és összeválogatott rendszer lesz, én nem látok benne nagy akadályt. Pár komment:

- A C7 elég lesz ha később nem terv valami komolyabb (pl. SPS-es) akvárium. Bár én azért nézelődnék a helyedben akár valami használt "komolyabb" cucc iránt is, vagy ha egy picit meg tudod húzni jobban a költséghatárt akkor egy ATB nano-val soha az életben nem lesz semmi gondod...
- A 15-ös Jebao szerintem nagy lesz. Nekem most itthon a 110*70-es alaterületű medencében van egy 15-ös, minimumon kell járatni, hogy ne tépje szét az állatokat és nekem SPSek vannak benne, a lágykorallok ilyen áramlást nem tolerálnak. Én 2 db 8-ast mondanék, az is elég lesz.
- A sunpower nagyon jó választás, de egy fillért nem adnék azért, hogy dimmelhető legyen. Semmire nem jó azon kívül, hogy hamarabb tönkrevágja a csöveket, élettani hatása nincs. Ráadásul ha beszarik benne a dimmkomputer dobhatod el, míg a simában 15 perc cserélni egy előtétet és megint jó 5 évig.
- Egyértelműen az 54W-os méret kell neked, a 39W csak 90 centi, túl rövid. A 6-os bőven elég lesz lágyaknak, montikat meg majd a csövek alá teszed

Szűrőház tekintetében én nem vagyok nagy híve a 200 rekesznek. Ami fontos:

- A habzó olyan rekeszbe álljon ahol stabil a vízszint (tehát ha lehet ne az utolsóban, ahol ingadozik illetve ahova tölt a vízutántöltő)

A te elképzelésedet én úgy csinálnám meg, hogy:
1. rekesz: Refugium magasabb vízszinttel, ide folyik le a víz. Aljzat ne legyen benne csak alga, esetleg pár db kő, hogy könnyen tisztán lehessen tartani

1+1: Ahol átfolyik a refugiumból a víz legyen vagy szűrőzsák vagy perlonvatta vagy valami, hogy ne tudjon az alga felkerülni a rendszerbe

2. rekesz: Habzó rekesze, stabil vízszinttel

3. rekesz: felnyomó + vízutántöltő egyéb, ha tervezel még bármit (pl. fűtő, reaktorok, stb..)

Vagy a refugiumot egy külön akváriumba kötöd alul - ez szerintem praktikusabb de akkor jól meg kell tervezni a lefolyást, nehogy árvíz legyen.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

tj_peti88
Ikra

tj_peti88 » 2018.12.17. 07:53

Sziasztok!

A következő problémával járulok elétek:

Az ünnepekre elutazunk több mint egy hétre, így az akvárium magára marad. Az etetési problémák áthidalására vásároltam egy autómata etetőt (EHEIM TWIN FEEDER). A két bohócommal nincs baj, azok bármit megesznek, de van egy Canthigaster janthinopteram, ami a meglévő kajáim közül csak a fagyaszttottat eszi meg. A kérdés tehát adott, milyen szárazkajaát vegyek/tegyek az etetőbe?

Groeg
Korallszirt Mester
953 6

Groeg » 2018.12.17. 08:28

Puding próbája az evés, tehát ki kell próbálni, melyiket eszi meg.

sasa
Site Admin
1213 1 9 9

sasa » 2018.12.17. 10:45

Továbbá majd ha 3 napja nem evett akkor rá fog fanyalodni, főleg, ha látja, hogy a bohócok eszik a szárazat is.

Illetve egy hét alatt egy működő akváriumban még csak le sem fog soványodni a dobozka, semmi baja nem lesz.
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Én is hozzászólok