Nagyon kezdő kérdések!

minden téma ami a kezdő akvarista segitségére lehet
peti1
Császárhal
80

Nagyon kezdő kérdések!

peti1 » 2007.02.22. 22:59

Na itt folytathatjuk! :D
Ha a capa a kezedböl eszik, a labadbol is fog.....

Zümi
Bohóchal

Zümi » 2007.02.23. 13:17

Szia Jojo!

Mint ahogy látod ezen a fórumon nagyon jó kollektíva alakult ki.
Az újaknak szívesen segítenek a tapasztaltabbak,és közben Ők is sok új információval gazdagodnak.Elöbb utobb komoly barátságok alakulnak ki és össze is járnak ezek után többen.Tehát sok új barátságot köszönhetünk ennek a hobbynak, leginkább ennek a fórumnak.
De ennek nem alapfeltétele hogy rövid idö alatt 40 hozzászolást tegyél fel,feleslegesen.Sokan vannak talán a legtapasztaltabbak is akik még nem írtak 40 hozzászolást.Mert Ők tudják látják hogy a tapasztalat nem az itteni felesleges hozzászólásokból alakul ki.Senkinek nem érdeke hogy itt 35 oldalas topicok alakuljanak ki.Mert akkor senki nem fogja elolvasni.
Tehát mielött feltennél egy kérdést nézd át az oda illő oldalakat.És amit nem találtál benne azt kérdezd meg.Mert a kérdéseidböl is látják hogy tényleg fejlödő információra érdemes kolléga leszel-e .Vagy csak oda vetek naponta egy két kérdést hagy legyek már" Bálna "a hozzászólásaim száma alapján.Én nagyon szivesen oda adom a nem tudom milyen hal kinevezésemet,ha erre utazol.De tényleg kerüljük a felesleges hozzászólásokat.Pl. amilyen ez is.(kérem egy hét múlva törölni)

Ui:De öremmel látunk majd itt sok okos kérdés tapasztalat és vélemény leirása után . :hello:

Üdv:Zümi

jojo
Doktorhal
52

peti1

jojo » 2007.02.23. 13:21

Szia!

Köszönöm, hogy legalább itt fáraszthatlak.Valószinű, hogy a következő kérdéseim után ( ha hajlandó leszel egyáltalán) jönnek a ragozott topic-ok
(hü.., méghü... leghü..).De sebaj a célom nem a fársztásod.Vizet ma megvettem, bekevertem éjszaka keringetem, holnap a nagyobb külső szűrőt
beüzemelem.A kérdés:A két halat hagyhatom az aksiba a cél eléréséig, vagy máshol helyezzem el őket.Az aksiban hagyásuk mellet nem vagy csak nagyon soká lesz az amikor az első lapannemonákat v. korallokat behelyez-
hetem?Vagy indítsam el az egészet teljesen előlről?

Ja, még annyit, hogy mielőtt írok, olvasom a szakirodalmat.Ja, nem kicsit,
nagyon.

jojo
Doktorhal
52

zumi

jojo » 2007.02.23. 13:27

Szia!

Oké, vettem.Megjegyzem " mit csinál a hülye ember ha nem tud-
hát kérdez." A lehető legtöbbet olvasom a szakirodalmat.

mikolgy
Doktorhal
10

Re: Nagyon kezd? kérdések!

mikolgy » 2007.02.23. 13:28

Hello!

Ha fokozatosan csinálod az átállást, akkor maradhatnak a halak, semmi bajuk nem lesz. Korallokat akkor tegyél majd csak be, ha már a vízértékek jók, erről találsz leírást az oldalon, előtte kár kísérletezni és esetlegesen feleslegesen kinyírni bmit is.

jojo
Doktorhal
52

Re: Nagyon kezd? kérdések!

jojo » 2007.02.23. 13:34

Köszönöm.Azt mondták a Kszirtbe, hogy letesztelik a vizemet,ha viszek.Meg bekalibrálják az Am. fajsúlymérőmet.Gyári, én azt hittem ez jó.Lehet, hogy ezért is(!) rossz a vizem?

mikolgy
Doktorhal
10

Re: Nagyon kezdő kérdések!

mikolgy » 2007.02.23. 13:38

A sósűrűségtől nem algásodsz ebben biztos lehetsz. Ahogy néztem a rendszeredet, és ne haragudj a világért sem szeretnélek megsérteni, de jó eséllyel szinte mindentől nőhet az alga, szinte semmi nem olyan, amilyennek lennie kellene. Radikális változásokra lesz szükség, hogy normális vized legyen, ha korallokat szeretnél tartani. Mégegyszer mondom nem kötözködöm, egyszerűen csak segíteni szeretnék! A Korallszirtben amúgy mindent megtudhatsz amit szeretnél, szakmailag az egyik legjobban felkészültek, én rengeteget tanultam tőlük!

jojo
Doktorhal
52

mikolgy

jojo » 2007.02.23. 13:47

Ha kötözködsz, akkor segítesz.Mi rosszat látsz, hadj korrigáljak.Szegényeket ma 15 percig kínoztam, de a srácnak el kellett mennie, a többi vevő miatt meg nem is akartam őket tovább fárasztani.Ezért maradtok ti.Remélem
még sokáig.Ezentúl igyekszem röv. lenni.

Zümi
Bohóchal

Nitrát?

Zümi » 2007.02.23. 13:48

Szia!

Hogy jobban lássuk a kérdést elötte tisztázni kéne hogy milyen külsö szűröt akarsz bevetni mert hogy Mi ilyet nem használunk.A halak szempontjából érdemes lenne egy nitrát mérést eszközölni.Mert ahogy az akvaristán is írtad hogy volt 400-as nitrátod is,ebbe Én semilyen halat nem tennék.Tehát ha sok a nitrát elöször azt kéne lefaragni élölények tartásához alkalmas szintre.A belsö szivacs szűröt sem értem,mert nem túl esztétikus és ha nem cserélgeted ill .tisztítod akkor többet árt mit használ. Nano témában fordulj Disc nevű fórum társadhoz Ő elég" penge "ebben a szakmában.És van neki egy igényes korallos nanoja.Talán Ő leírja majd a szükséges technikát is hozzá.

Üdv:Zümi

jojo
Doktorhal
52

Zumi

jojo » 2007.02.23. 13:56

A nano. cikket itt v.hol olvastam.Ottani jav. szerint 20 szoros tel. külszűrő
benne aktív szén, foszfát rem. és denitrát.Ez megvan, holn. ind.
De mivel nyilván nem olvastad minden baromságomat kijavitalak az egy
ősi aksiban volt.A mostani szint 0-ás a sera szerint.Ezt nem hiszem de
mindig ezt mutatja.Ezért viszem vizsgára a vizet.
A szűrőt ami keringtet kiváltja a külsőszűrő bejövője.Kösz, hogy fogl.velem.

Én is hozzászólok