Kék Sziget

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Tomi
Remeterák
46

Re: Kék Sziget

Tomi » 2018.07.01. 14:31

Új hónap új videó, ez már a 7. az indítás óta. Most sem történt különösebb változás, túlvagyok az első 1 hetes nyaraláson, úgy tűnik nem volt gond.

: mazoli Hezoa laces ... (4)

egedzs
Ikra
9 1

egedzs » 2018.07.05. 12:09

Szia! Nagyon profi video és szép az akvárium is. A Montipora samarensis nagyon betegnek néz ki. Vagy nem tetszik neki a helye vagy piszkálja valaki. Én lefürdetném.
: Tomi (1)

Tomi
Remeterák
46

Tomi » 2018.07.05. 14:17

egedzs írta:
2018.07.05. 12:09
Szia! Nagyon profi video és szép az akvárium is. A Montipora samarensis nagyon betegnek néz ki. Vagy nem tetszik neki a helye vagy piszkálja valaki. Én lefürdetném.
Szia!
Köszönöm, ezekért az észrevételekért töltögetem fel a videókat. Szerintem nem tetszett neki az áramlás, a videó előtt változtattam kicsit, ha megnézed az előző oldalon a képeket ott még szarabb bőrben van, ma már jobban nyílik. Nagy tapasztalatom nincs, csak netes képekre és videókra tudok támaszkodni minek is hogy kéne kinézni, ha jó neki.

Tomi
Remeterák
46

Tomi » 2018.07.09. 17:50

Sziasztok!
A múlt héten sikerült beújítani egy Neo áramoltatómozgatót, már indításkor is szerettem volna egyet, most sikerült baráti áron hozzájutni egy használt darabhoz. Kicsit átrendeztem a szirtet mert a rózsáim ismét osztódtak így már 3 fáklya lobog a bal oldalon, és mielőtt átgázolnának valakin, evakuáltam a szirten lakó korallokat. és kicsit távolabb toltam a többi kőtől. Az aljzaton még dolgoznom kell, mert a frontnál szétfújja az áramlás, megvárom míg teljesen átrendezi aztán teszek oda 2-5mm zuzit. A koralloknak határozottan tetszik, minden jobban nyílik, talán a monti a leghálásabb.

KépKép

Tomi
Remeterák
46

Tomi » 2018.08.03. 21:14

Sziasztok!

Sok minden történt az elmúlt hónapban, jó és rossz. A hónap elején elhatároztam kezdek valamit a jobb hátsó kövemen tenyésző szép zöld algával, jó 3 tenyérnyi foltban borította a követ, érdekes módon hátul ahol a fény is csak alig alig éri. A technikaiba tettem egy szűrőzsákot a vízcserés slagomra pedig applikáltam egy kis kefét, hogy mindenhonnan letudjam szedni, alapos voltam szinte nem is maradt. Csináltam egy szokásos vízcserét és hátradőltem, úgy gondoltam, jót tettem, szebb lett az akvárium. Közben érkezett pár SPS korall postán, egy kollégától, a Montik szépen átvészelték, jött még pár Acro, Milka, Hystrix ezek sajnos másnapra elmentek. A tanulságot levontam, ezentúl inkább beülök az autóba, és elugrom, ha megtetszik valami állat. Eljött a nyaralás ideje is 10 nap lazulás, az akváriumra az anyósom felügyel. Mivel rossz a lába nehezen mozog, ezért a lehabot kicsit visszavettem ne csináljon olyan híg levet, ritkábban kelljen üríteni. Le kell térdelni a szekrény elé, úgy lehet kivenni a poharat, mert nincs sok hely. Hazaérve, azt látom valami nem oké, a Montik nincsenek jó színen a zöld Hystrix gyakorlatilag halott, a lágyak meg az LPS szebbek mint valaha. Rápislantok a lehabra, pohár szinte üres, nézem a vezérlőt lejjebb van egy fokozattal, valószínű anyós rossz szélső gombot nyomott. Mondjuk gyanús lehetett volna, amikor mondta hogy csak 1x kellett üríteni. Eddig Salifert tesztel nem volt mérhető a foszfátom, a nitrát is csak alulról nyalogatta a 10-et, most megugrott a foszfát 0,25 felett van nitrát valahol 25 és 50 között. A hátsó kövön most újra kezd terjedni a zöld alga, kis foltokban a repedésekből mászik elő, plusz megjelent egy kis vörös cianó is. De hogy valami jó is legyen a beszámoló végére megjött a kis Chromis vanderbilti kis csapatom most 6 db úszik vidáman kergetőzve a medencében.

KépKépKép

A jövő héten majd csinálok egy kis videót is.

Groeg
Korallszirt Mester
952 5

Groeg » 2018.08.04. 08:39

Ebből számomra a fő tanulság, nem kell lágykorallokat vegyesen tartani ķőkorallokkal.
: Tomi (1)

Tomi
Remeterák
46

Tomi » 2018.08.06. 18:09

Itt az igért videó.

: satsuma2 (1)

Én is hozzászólok