Nano (100+30)

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Én is hozzászólok
Fodomi
Ikra
5 1

Nano (100+30)

Fodomi » 2018.05.27. 21:35

Sziasztok !

Már 1.5 éve olvasom a fórumot és kicsit több mint 1 éve indítottam el első tengeri Nano akváriumomat. Régóta tervezem, hogy leírom a tapasztalataimat ,mivel elég kevés infó van magyarul a Nano akváriumokról . Még szerintem soká lesz olyan mint szeretném de ha arra várnák lehet soha nem írnánk . Lehet már ez is segít valakinek . Mi előtt belekezdhetnénk pár képet mutatok.
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
Az elmúlt évet nem egyszerű összefoglalni sajnos volt benne pár hiba is :-( . De jó úton haladok az elképzeléseim felé. Még sok elképzelésem van .
Akvárium felépítésében elsődleges szempont volt a minél csendesebb üzemeltetés mert abba a szobában van ahol alszok.

Pár adat :

70x47x40 es 8 as üveg, hátsó technikai rekeszel ( ekkora hely volt ahova szerettem volna rakni )

Bubble magus qq

NWA 1.6 áramoltató

EHEIM compactON 1000 felnyomó

Ecotech Radion XR15w Pro (3 gen ) használtan vettem állítólag 1 évet ment előtte .

ventilátor , 100w fűtő, 11kg élőkő.

Technikai rekesz felépítése . Átfolyó T elemébe barkácsoltam ABS ből egy egyszerűbb csapot és a T elem felső részét visszavágtam. Így ha eldugul felül még áttud folyni . Ezzel a megoldással szinte némára betudom állítani . T elemre csináltam egy akasztható perlon vatta tartót .

Buble magus qq lehabzó kisebb változtatással : Ugyancsak 6 os ABS lemezből készült neki tartószerkezet nem szép de hatásos. Levegőcsövet bevezettem az alatta levő szekrénybe így nem hallom a szörcsögést .

következő rekeszben eredetileg egy 10x10 es szivacs kocka volt amit kidobtam és egy műanyag rácsra macro algát erősítettem és hátulról megvilágítva egy kis algaszűrőt alakítottam ki kb. fél éve .

Dryvit hálóval lefedtem az akváriumot mert sajnos egy halam kiugrott. Kísérletképen csináltam egy fésűs lefolyót amivel 1cm el magasabb vízszintet tudok elérni .

Jelenleg akváriumba 2 Bohóc egy Tűzgarnéla , 2 Turbó csiga és élőkövek potyautasai vannak . Sajnos Salarisom kiugrott az akváriumból és volt 2 Gobiodonom amiből az egyik általában kergette a másikat de majdnem megvoltak szük 1 évig . Egyszer az egyik elkezdett bujkálni enni se jött elő csak ritkán láttam valójába soha nem találtam meg . Azt hittem csak nem mert előjönni de kb. 2 hétre a másik is elment így passz mi lett velük . A bohócoknak semmi bajuk .

Korallokba valójába zoák, discozomák voltak a cél és pár LPS.

Legutóbb volt egy buborék anemonám amivel addig nem is volt gond amíg nem osztódott . Utána mindkettő elkezdett mászkálni egy darabig szedtem előlük a korallokat ami nem mindig sikerült. Úgy döntöttem nem is kell nekem ilyen egyik ismerősöm épp keresett anemonát így örömmel vittem mind a kettőt neki :-) . Tőle kaptam 2 hete egykét SPS is amik igazából eddig nem tetszettek , de így itthon nézegetve más a helyzet . Ha ez véget fogok nagyobbra váltani akkor nagyon drága anemona lesz . Még tervben van Fungia az aljzatra talán favia, más színű Euphyllia és Zoák .

Karbantartásról :

Kb. fél éve csináltam egy kis algaszűrőt amit 8520 ledszallagal világítok meg . Ezzel egy időbe váltottam Blue Treasure sóról Aquaforest Probiotic Reef sóra ( hogy jobb e vagy csak drágább pass) mert olvastam hogy az algák vonhatnak ki egyes nyomelemeket ami gond is lenhet .2 heti vízcseréről váltottam heti 10litere ( kb. 100 liter tényleges víz lehet az akváriumba ) és fél adag aquaforest Component A,B,C adok még hozzá. utána tesztekkel mérem és igazítom CA. 420-430. Kh. 7.5 -8 . MG szinte sosem kell hozzá adni 1200-1400 közt szokott leni nem is mérem minden héten .Naponta cserélem perlont, macro algát ritkítom néha . Havonta cserélem aktív szenet .Aljzatot szoktam átmosni( 2 hete volt a képeken látszik kosz rajta ) ami 0-1 mm es koral homok jobb lenne nagyobb szemű de majd egyszer .

etetés. Mysis és hetenként szoktam vörös planktonnal etetni Caulastreát .

Világítás beállításába szeretnénk tanácsot kérni . Alapból a Traditional .... használtam .
Érdekelne hogy melyiket részesítenétek előnybe gondolom egyértelmű válasz nincs .
Diagramoknál felírtam a Kelvin számot főbb pontokra . Ha naturalt próbálnám ki ezek a korallok milyen mélységben találhatóak ?
t 1.1.jpg
tt.jpg
Köszönöm ,hogy elolvastad.
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
: sasa (1): Farki Aqua.Ata Tomi (3)

sasa
Site Admin
1193 1 9 7

Re: Nano (100+30)

sasa » 2018.05.27. 22:11

nagyon szép! 8-)

szivesen olvasom a tapasztalataidat :)

A Kelvin egy értelmezhetetlen mérőszám nekünk. A fény hullamhossza ás az ereje adott hullámhosszon a mérvadó vagy a PAR / PUR érték. Ezeket megadja a gyártó a lámpához?
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

Fodomi
Ikra
5 1

Fodomi » 2018.05.27. 22:33

Köszönöm .

A kelvint azért írtam mert a lámpa szoftverje a 6 Szin csatorna elosztásából számol egy kelvint 5600 tól 20000-ig tud keverni . És pluszba tudok állítani egységesen erőséget is 0-100% ig . PAR értéknek utána nézek majd

Fodomi
Ikra
5 1

Fodomi » 2018.06.10. 17:59

Hét elején növeltem a halállomány egy Salaris Fasciatusal sajnos az előző kiugrott utána került háló az akváriumra . Még küzdök vele próbálom rávenni, hogy elfogadja tőlem a kaját. Pipettával lengetem előtte a lemezes algát. Még nem sok sikerrel de előzővel is küszködtem nála sikerült . Mondjuk talál magának algát ha éhes, néha látom ,hogy harapdálja a követ . Viszont egyik szivacsom Salaris érkezése után elkezdett fogyni.
sz.jpg
Másnapra felének a teteje hiányzott. Következő napra az egész. Gyanús nekem ez halacska lehet hogy kajának nézte viszont a többi szivacsoknak semmi baja . Elképzelhető hogy megkóstolta ? Vagy máshol kezdjem keresni a gondot ?

A két bohóchal elvan . Amióta elajándékoztam az anemonájukat Axifugába és a Discozomába tartózkodnak általában .
IMG_7501.JPG
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Fodomi
Ikra
5 1

Fodomi » 2018.08.05. 00:11

Az elmúlt időszakról . Legutóbb írtam ,hogy kaptam havertól egykét kőkorall darabot. Igazából nem volt cél kőkorall ,de szirtrendezéskor letört nála pár kisebb darab . Ebből egy maradt meg de ő se 100% os valószínűleg áramlás is kevés neki . De mivel nem volt cél a kőkorall így nem is erőltettem . Ami a viszont aggaszt, hogy a Salariasomat ,nem sikerült rávenni ,hogy mesterséges kaját elfogadjon :-(

Néhány pozitív dolog is elértem: Szépen fogy az alga és az ajzat se koszolódik le hetente . Régen szinte hetente átmostam az ajzatót hogy valahogy kinézzen . Az elmúlt hónapban Igaz az ajzatom most sem hófehér de elmegy . És amióta a bohócoktól elkerült az anemonájuk ,nem harapnak meg állandóan :-) Egy telefonos videó ami előtt, csak az üveget takarítottam .

: Tomi (1)

Én is hozzászólok