Acropora Bugs

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Én is hozzászólok
satsuma2
Remeterák
Kapcsolat:
35 2

Acropora Bugs

satsuma2 » 2019.02.04. 13:42

Sziasztok!

Gondoltam nyitok egy külön topikot, hogy ne kelljen sokat keresgélni és annyira nem lehet ritka dolog.

Szóval ez egy parazita, egy copepod rákféle. Keresőben "acropora bugs" néven rengeteg leírás, kép és video található. Többféle létezik, van ami Montiporán található. Nagyon kicsik, kb. fél mm vagy kisebbek és nagyon gyorsan tudnak rohangálni a korall felületén. Kifejezetten csak a korallra mennek. Miattuk a korall nem nyílik és megáll a növekedése.

Úgy tűnik sikerült belőle begyűjtenem, így most a probléma megoldásán vagyok. Az egyik leírás az Interceptor nevezetű gyógyszert ajánlja ami igazából állatoknak féreghajtó, a hatóanyaga Milbemycin oxime. A jó hír, hogy akár a fő akváriumban is használható, viszont minden gerinctelent megöl, mint a rákot, garnélát, planktont. Ezért ezeket a kezelés ideje alatt ki kell szedni.

A kezelés menetét itt szépen leírja:

https://saltyunderground.com/category/h ... opora-bugs

A probléma csupán az, hogy a nálunk kapható gyógyszerek kombináltak, tehát Milbemycin oxime+Prazikvantel összetételű mint a Milbemax és a Milprazon. Tehát kérdéses, hogy ezek működnek vagy bajt csinálnak. Eddig sikerült eljutnom, valaki esetleg tud többet vagy más járható utat?

A netről kerestem egy képet és találtam egy jó videót amin szépen látszik.
image015.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Isotop
Császárhal
247 4 3

Re: Acropora Bugs

Isotop » 2019.02.04. 20:56

Pipefish nem jöhet szóba?

Korallosban szokott lenni, meg kutseránál is láttam már..

Én is hozzászólok