Kslszl tévéje

Minden amit, tudni akartok a korallszirtes akvarisztikáról ! Tegyétek fel a kérdéseiteket !
Osszátok meg a tapasztalaitokat !
Én is hozzászólok
kslszl
Remeterák
38 1 2

Kslszl tévéje

kslszl » 2020.06.20. 20:25

Sziasztok.

Sajnos úgy hozta a sors, hogy újra kellet indítanom az akváriumomat és az új akváriumnak gondoltam csinálok egy ilyen kis naplót.

Egy szép vasárnap este amikor leültünk tv-t nézni hatalmas durranás és a hosszanti merevítés eldurrant az akváriumon hátul, ahol egyébként is ki van vágva mert külső lefolyó boxom van az akvárium mérete 150x70x55magas. Pár hónapja észrevettem, hogy az első hosszanti merevítés el van repedve, de azt hittem, hogy amikor építettem a szirtet véletlenül oda ütöttem egy követ, de ezek után rá kellet jönnöm, hogy a kereszt merevítés hiányzik az akváriumból az akvárium nincs egy éves és tele volt kőkorallokkal. Miután eldurrant a hátsó hosszanti merevítés azonnal leengedtem az akvárium vizét háromnegyedig, amik voltak korallok lejjebb tettem, hogy vízbe legyenek, de voltak nagyon nagy korallok azok sajnos kilógtak a vízből és azok a részek el is haltak. Másnap hála istennek az egyik barátom kölcsön adott egy akváriumot, amibe át tudtam pakolni az egész élővilágot de még így is megdöglött a piros törpe császárhalam. Az üvegessel azonnal felvettem a kapcsolatot de azt mondta törésre nincs garancia, biztos ráesett a lámpa, én vagyok a hibás stb. nagy nehezen felajánlotta hogy szedjem szét a csövezést vigyem el hozzá 2-3 hét múlva kijavítja (1órás munka volt) és utána vissza hozhatom én mondtam neki hogy jobban örülnék ha lejönne és kijavítaná... Miután megdöglött a császár halam illetve pár korall és meg ragaszttattam másik üvegessel az akváriumot (kapott körben új merevítést és pluszba kettő darab kereszt merevítést) amit a gyártó nem ragasztott bele írtam neki, hogy ennyi károm keletkezett és szeretném ha bele szállna a költségekbe de semmi. Írtam facebook-on az oldalára egy negatív értékelést, ami után azonnal nekem estek, hogy igazából én vagyok a hibás...

Azért írtam le ezt a kis szösszenetet, hogy aki új akváriumot ragasztat jól járjon utána kivel ragasztja nekem ez „Egyedi és Exclusive” élmény volt.

Az akváriumról pár szó:

Az akvárium mérete 150x70x55 magas

Világítás: ati sunpower 8x80w kiegészítő világítás 2db coralbox monn led.

Szűrés: Lehabzó H&S 200-as test és coralbox 4000-res motorral saját gyártás

Lebegtető szűrő foszfát csökkentővel (ritkán szoktam bekapcsolni)

Áramlás: ezen még gondolkozom, de a régebbi aksiba 5db kellet 3db 8.000l/h és 2db 4.000l/h

Felnyomó pumpa: 7000 l/h és 2000 l/h

Akvárium klíma

Akvárium vezérlő (saját gyártás) automata vízutántöltés, dózispumpa, lehabzó késleltetés, stb

Kő: Real reef rock

és minden, amit adagolok az Aquaforest

Jelen pillanatban 1 hetes az akvárium hetente emelem a világítást 1 órával 3 órával kezdtem. A "régi" aksiból leszívom az aljzatot és átrakom a mostani aksiba így remélem hamar beindul a biológia. Elkezdtem adagolni baci és baci kaját naponta, jövő héten vagy utána pár halat átrakok ezt is a biológia miatt. A régi szirtem nagyon jól sikerült nagyon kevés helyen feküdt fel az aljzatra szellős volt sok búvóhellyel a mostani szirtet úgy csináltam meg, hogy megvan már egy csomó korall helye próbáltam inkább valami laposabb szirtet építeni, hogy legyen helyük.

Ilyen volt és ilyen lett:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Aki látja a láthatatlant, az képes a lehetetlenre!

sasa
Site Admin
1325 1 9 4 1 20 1

Re: Kslszl tévéje

sasa » 2020.06.20. 21:25

Hát ez egy tök szomorú történet. Nagyon nehéz ilyenkor igazságot tenni, az üveges nyilván joggal mondja, hogy törésre nincs garancia, mert kb. lehetetlen megállapitani, hogy odaütött-e valaki valamit és attól tört vagy a fesztülségtől...

De részemről azért felmerült egy olyan kérdés, hogy mióta az ügyfél dönti el, hogy hova, milyen és mennyi merevitő kell? Ezt a szakembernek kellene megállapitania, és ha megcsinálható ami az ügyfél kér akkor megcsinálja, ha meg nem akkor nem. Amúgy az én akváriumom pontosan ugyan ekkora (150*75*55). És a hátulja sincs kivágva (ergo semmi nem gyengiti) de nem vállalta el az üveges csak körbe hossz ÉS kereszmerevitővel 10-es üvegből, mert azt mondta szétnyilna. 12-esből javasolta volna keresztmerevitő nélkül, de az öreg Kroka még arra is rázta a fejét, hogy inkább ne... Meg jóval drágább lett volna.

De újra lett ragaszva, reméljük most már jó sokáig egybe marad. Tudom milyen érzés mikor áll a viz a nappaliban, nekünk 6 év után vált szét a régi akvárium ragasztása (de az szakszerütlenül volt ragasztva, ezt egyértelmüen megmondta később a javitásnál a mostani üveges).
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

kslszl
Remeterák
38 1 2

kslszl » 2020.06.27. 20:27

Sziasztok
Lassan 3 hetes az aksi. Hetente növelem 1 órával a világítás hosszát. Indítás után tettem a technikai aksiba egy kis rowát illetve Si minuszt ezt azért tettem bele hogy a szilikát szintet minnél jobban lejebb tudjam vinni mert a gyanta után is még van szilikátom és nem szeretném ha felgyülemlene ma kiszedtem ezeket és tettem bele aktív szenet, mivel lassan szeretnék átrakni pár halacskát. Lassan kezd beindulni az algaváltás is a köveken kezd megjelenni a barna alga. A halcsapdát betettem a ideiglenes akváriumba, hogy szokják a halak és könnyebb legyen kifogni őket.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

placi
Császárhal
57 1

placi » 2020.06.29. 21:22

Mintha csak az én sztorim lenne, hisz én szoktam minden szarba belefutni, és így leszek majdnem mindenhol rossz vevő, aki reklamál!

De most tényleg nehéz helyzet, mert nem tudom ti kisérleteztetek e már üveg töréssel, hát nem szokott sikerülni még akkor sem, ha nagyon kell! Egyszer egy ablakot kellett kitörjek, mert akkora volt, hogy egyben képtelenség lett volna kiszedni! A 3-as üveget kalapáccsal nem tudtuk, majd még egy betonkefnivel való nekirohanás sem segített!

Én az enyémat, ami két méter széles, és egy méter magas, merevízés nélkül csináltam, mert arra gondoltam, hogy a merevítés mint a nevében is benne van, merevvé teszi as zerkezetet, ugyanakkor az üveg szépen képes hajladozni egyenletes nem pontszerű terhelés alatt.

Neked hol repedt el, csináltál fotót gondolom, hisz a reklamációhoz kellett. Ha feltennéd ide, örülnék neki így jó pár akvárium tervezés előtt! Ha jól tippelem a törés helyét, feltehetően egy eleve feszültésget magában hordozó lapdarab lehetett, és patt!

sasa
Site Admin
1325 1 9 4 1 20 1

sasa » 2020.06.29. 22:00

Az idézőjelek között ott van az utalás, hogy ki csinálta, a FB oldalukon fenn van az értékelés alatt kialakult vita is...
Mer' a vizbül vonnya' ki a zoxigént! Teccik érteni?!

kslszl
Remeterák
38 1 2

kslszl » 2020.06.29. 22:20

placi írta:Mintha csak az én sztorim lenne, hisz én szoktam minden szarba belefutni, és így leszek majdnem mindenhol rossz vevő, aki reklamál!

De most tényleg nehéz helyzet, mert nem tudom ti kisérleteztetek e már üveg töréssel, hát nem szokott sikerülni még akkor sem, ha nagyon kell! Egyszer egy ablakot kellett kitörjek, mert akkora volt, hogy egyben képtelenség lett volna kiszedni! A 3-as üveget kalapáccsal nem tudtuk, majd még egy betonkefnivel való nekirohanás sem segített!

Én az enyémat, ami két méter széles, és egy méter magas, merevízés nélkül csináltam, mert arra gondoltam, hogy a merevítés mint a nevében is benne van, merevvé teszi as zerkezetet, ugyanakkor az üveg szépen képes hajladozni egyenletes nem pontszerű terhelés alatt.

Neked hol repedt el, csináltál fotót gondolom, hisz a reklamációhoz kellett. Ha feltennéd ide, örülnék neki így jó pár akvárium tervezés előtt! Ha jól tippelem a törés helyét, feltehetően egy eleve feszültésget magában hordozó lapdarab lehetett, és patt!
Csatoltam pár képet.KépKépKép

placi
Császárhal
57 1

placi » 2020.06.30. 17:20

Igen, a dolog egyértelmű így már! De nem is értem én, hogy hogyan lehet ezt így megcsinálni!

1: Ha nincs oldalmerevítés, az üveg meghajlik kicsit, nem fog eltörni akkor sem, és tök jó lesz!

2: Ha van oldamerevítés, kell átfogópár is, mert a merevítés nem elég erős az oldalán ahhoz, hogy az üveg görbülését megakadályozza, ugyanakkor vele együtt görbülni nem képes ilyen pozícióban az üvegcsík!

Én a saját megoldásomra esküszöm, hisz 5 éve azóta is bizonyít! vagyis nincs oldalmerevítő körben, csak egy átfotó VAS középen! Illetve saválló acél fogja az üveget, de semmiképp sem azért, hogy az ne hajoljon be! Azért inkább, hogy a két oldalt lévő ragasztásról levegyen kis terhet! A következő projectem 3méter hosszú, 85 mély, és 100 centi magas akvárium lesz! És mindenzt 10-es üvegből tervezve! Elsőre tudom őrültségnek hangzik!

Aki a te akváriumodat így készítette el, feltehetően nem akart rosszat, lelkesedése is volt, de szaktudásnak hiányában végerzte a munkát! De sokan futunk bele hasonlóakba, én meg pláne! Én mindent kétszer csinálok, mert először rábízom valakire, aki elbassza, majd megcsinálom magam, és na úgy már jó! :red:

kslszl
Remeterák
38 1 2

kslszl » 2020.06.30. 17:42

placi írta:Igen, a dolog egyértelmű így már! De nem is értem én, hogy hogyan lehet ezt így megcsinálni!

1: Ha nincs oldalmerevítés, az üveg meghajlik kicsit, nem fog eltörni akkor sem, és tök jó lesz!

2: Ha van oldamerevítés, kell átfogópár is, mert a merevítés nem elég erős az oldalán ahhoz, hogy az üveg görbülését megakadályozza, ugyanakkor vele együtt görbülni nem képes ilyen pozícióban az üvegcsík!

Én a saját megoldásomra esküszöm, hisz 5 éve azóta is bizonyít! vagyis nincs oldalmerevítő körben, csak egy átfotó VAS középen! Illetve saválló acél fogja az üveget, de semmiképp sem azért, hogy az ne hajoljon be! Azért inkább, hogy a két oldalt lévő ragasztásról levegyen kis terhet! A következő projectem 3méter hosszú, 85 mély, és 100 centi magas akvárium lesz! És mindenzt 10-es üvegből tervezve! Elsőre tudom őrültségnek hangzik!

Aki a te akváriumodat így készítette el, feltehetően nem akart rosszat, lelkesedése is volt, de szaktudásnak hiányában végerzte a munkát! De sokan futunk bele hasonlóakba, én meg pláne! Én mindent kétszer csinálok, mert először rábízom valakire, aki elbassza, majd megcsinálom magam, és na úgy már jó! :red:
A hozzá állása cseszett fel úgy hogy 1 órás munkáról lett volna szó... Gondolkodtam kiteszem majd a storyt face-re is hogy tanuljanak a hibámból de nincs kedvem a sok fröcsögéshez de még gondolkodom rajta....

Szép nagy akváriumot terveztél ezt is az irodába vagy máshova szeretnéd? Kíváncsi leszek rá.

someday
Doktorhal
87 1

someday » 2020.07.03. 09:28

sasa írta:
2020.06.29. 22:00
Az idézőjelek között ott van az utalás, hogy ki csinálta, a FB oldalukon fenn van az értékelés alatt kialakult vita is...
Én már ezen az új facebook kinézeten konkrétan meg sem találom az értékeléseket. :|

Én is hozzászólok